Informacje

Netflix wyprodukuje z Platige Image serial na podstawie Wiedźmina. Bagiński jednym z reżyserów!

... Katarzyna Dąbkowska

Fani książek Sapkowskiego już mogą zacierać ręce.

Netflix wyprodukuje z Platige Image serial na podstawie Wiedźmina. Bagiński jednym z reżyserów! - obrazek 1

Platige Image zapowiedziało właśnie, że ma zamiar, we współpracy z platformą Netflix, stworzyć serial Wiedźmin oparty na opowiadaniach Andrzeja Sapkowskiego. Jednym z reżyserów ma być Tomasz Bagiński, znany chociażby z popularnej na całym świecie Katedry, a także Animowanej historii Polski czy Sztuki spadania.

- Później mówiono, że człowiek ten nadszedł od północy od bramy Powroźniczej”. Ten cytat zna każdy fan sagi “Wiedźmin”. Morze kawy, nieprzespane noce i wielogodzinne spotkania. To jest za nami. A przed nami oraz Netflix i Sean Daniel Company produkcja serialu na podstawie opowiadań Andrzeja Sapkowskiego, którego jednym z reżyserów będzie Tomek Baginski. Stało się! - można przeczytać na oficjalnym profilu Platige Image w serwisie Facebook.

Swój udział w serialu będzie miał również sam Andrzej Sapkowski, który dotychczas niechętnie współpracował przy takich projektach. Teraz pisarz będzie konsultował się z twórcami serialu. Producentami wykonawczymi zostali Sean Daniel (Mumia) i Jason Brown (The Expanse) z firmy produkcyjnej Sean Daniel Company, jak również wspomniany Tomasz Bagiński i Jarosław Sawko (Sztuka spadania) z Platige Image. Czy produkcja się uda? Tego nie wiadomo, ale z pewnością możemy liczyć na coś znacznie lepszego niż pamiętny serial z Michałem Żebrowskim w roli głównej.

Netflix wyprodukuje z Platige Image serial na podstawie Wiedźmina. Bagiński jednym z reżyserów! - obrazek 2

Najnowsze
Lubisz nas?