Informacje

Zapowiedziano Wild West Online

... LM

Pecetowa alternatywa dla fanów Westernów.

Zapowiedziano Wild West Online - obrazek 1

Kilka dni temu do sieci trafił screen, który miał przedstawiać Red Dead Redemption 2. Niektórzy użytkownicy wskazywali też na kolejną odsłonę serii Far Cry, która zgodnie z pogłoskami ma być umiejscowiona na Dzikim Zachodzie. Okazuje się, że oba strzały są niecelne. Grafika pochodzi z gry Wild West Online, które będzie swoistą odpowiedzią na serię Rockstara skierowaną do użytkowników PC. Na razie twórcy na oficjalnej stronie internetowej gry podzielili się jedynie garścią screenów i obietnicą, że więcej informacji pojawi się za niespełna dwa tygodnie.

Warto jednak zwrócić uwagę na spory materiał o grze, który pojawił się na łamach serwisu PC Gamer. Za sprawą artykułu wiemy, że w toku rozgrywki będziemy mogli tworzyć gangi, by wspólnie dokonywać napadów i zuchwałych występków. Możliwe będzie także opowiedzenie się po stronie prawa i walka z przestępcami. W dowolnej chwili gracze będą mogli wpaść do baru na drinka czy partyjkę pokera. Twórcy zaznaczają, że inspirowali się trybem wieloosobowym Red Dead Redemption z tą różnicą, że Wild West Online należy do gatunku MMO. Jednakże gracze nie będą mieli okazji do grindowania poziomów czy uganiania się za masą zadań pobocznych. Gra ma stworzyć warunki do wspólnej egzystencji rozmaitych zbiorowości w otwartym świecie.

W grze nie zabraknie też miejsca dla poszukiwaczy złota czy zwykłych farmerów, a każdy gracz znajdzie dla siebie miejsce i rolę, którą chce odegrać w funkcjonowaniu społeczności. Twórcy przewidzieli też specjalny system tworzenia przedmiotów z poznanych lub wynalezionych receptur. Wild West Online raczej nie zaoferuje rozwijania specjalnych umiejętności i postaci, tak, by każdy mógł w dowolnym momencie zmienić ścieżkę, którą podąża. Ważny będzie też system reputacji, który może skłonić niektórych graczy do obrania ścieżki łowcy głów i polowanie na tych, którzy dopuścili się przestępstw.

Jeszcze w tym miesiącu ma wystartować zbiórka na grę na Kickstarterze i zgodnie z tym, co ustalił PC Gamer, twórcy potrzebują ćwierć miliona dolarów na sfinansowanie części założeń Wild West Online. Kolejne konkrety poznamy za dwa tygodnie, więc pozostaje cierpliwie czekać. Dajcie znać co myślicie o cały przedsięwzięciu.

Najnowsze
Lubisz nas?