Informacje

The Long Journey Home ukaże się w maju na PC w bogatszym, pudełkowym wydaniu

... Małgorzata Trzyna

Pierwszy lot ludzkości do Alfa Centauri zakończył się porażką. Czy zdołasz powrócić na Ziemię z odległego krańca galaktyki?

The Long Journey Home od Daedalic Studio West to połączenie gry survivalowej, strategii i produkcji typu roguelike, osadzone w klimatach klasycznych filmów science-ficion. W grze kierujemy czwórką astronautów, którzy mieli odbyć szybką podróż do Alfa Centauri i wrócić. Jednak eksperymentalny lot zakończył się dla nich fatalnie - trafili na drugi koniec galaktyki.

Aby wrócić do domu, bohaterowie muszą walczyć z przedstawicielami obcych ras, stosować podstęp lub dyplomację. W zależności od podejmowanych decyzji, możemy dotrzeć do różnych zakończeń. W tej grze piszemy własną historię, wykonując różne, fabularne zadania. W grze znajdziemy możliwość np. plądrowania grobowców obcych cywilizacji lub szukania niezbędnych surowców. Musimy też uważać na takie elementy, jak grawitacja poszczególnych planet, czarne dziury i planety z ekstremalnymi temperaturami. Galaktyki są generowane z użyciem obrazów z teleskopu Hubble'a, a część dźwięków pochodzi z nagrań z bazy NASA.

W Polsce The Long Journey Home, dzięki wydawnictwu Techland, ukaże się w specjalnym, pudełkowym wydaniu, wzbogaconym o ścieżkę dźwiękową na dodatkowej płycie, plakat, naklejkę, 3 pocztówki, drukowany poradnik i cyfrowy, fanowski zestaw. Premiera już w maju.

The Long Journey Home ukaże się w maju na PC w bogatszym, pudełkowym wydaniu - obrazek 1

The Long Journey Home ukaże się w maju na PC w bogatszym, pudełkowym wydaniu - obrazek 2

Najnowsze
Lubisz nas?