Informacje

Gwint na smartfony coraz bardziej prawdopodobny

...

Gwint wydaje się produkcją wręcz skrojoną na smartfony. Do tej pory CDP RED nie wiązało jednak planów z rynkiem gier mobilnych. Czy to się zmieniło?

Gwint na smartfony coraz bardziej prawdopodobny - obrazek 1

CD Projekt RED poszukuje programisty rozgrywki, od którego wymaga rozumienia produkcji gier na urządzenia przenośne i systemy iOS, Android i Windows Phone 8. Po stronie rzeczy oferowanych polskie studio zamieszcza m.in. możliwość stworzenia gry umiejscowionej w jednym z najbardziej cenionych uniwersów RPG. Najprostszą konkluzją płynącą z powyższych informacji jest to, że autorzy Wiedźmina postanowili stworzyć mobilną wersję karcianki Gwint: Wiedźmińska Gra Karciana.

Na razie produkcja ta została zapowiedziana jedynie na pecety, Xboksa One i PlayStation 4. Na tej ostatniej platformie przeszła ostatnio otwartą betę. Biorąc pod uwagę, że takie tytuły, jak Hearthstone czy The Elder Scrolls Legends są dostępne na urządzeniach przenośnych, decyzja CDP RED o udostępnieniu na nich także swojej karcianki - o ile taki scenariusz okaże się prawdziwy - jest jak najbardziej zrozumiała i zapewne oczekiwana przez wielu graczy.

Gwint na smartfony coraz bardziej prawdopodobny - obrazek 2

Najnowsze
Lubisz nas?