Informacje

Samurai Warriors: Spirit of Sanada ukaże się w Europie w maju

... Małgorzata Trzyna

Gra będzie poświęcona klanowi Sanada, a wydarzenia zostaną pokazane z perspektywy ojca (Mayasuki) i syna (Yukimura).

Samurai Warriors to seria taktycznych gier historycznych, pokazujących wydarzenia z XVI-wiecznej Japonii - z okresu Sengoku. Twórcy zwykle próbują ukazać historyczne wydarzenia z różnych perspektyw, pokazać jak najwięcej bohaterów i sposób, w jaki ich życie wpłynęło na przebieg wojny i powstanie najsilniejszego szogunatu w historii Japonii. Tym razem zdecydowali się skupić wyłącznie na klanie Sanada.

Klan Sanada został wybrany dlatego, że jego członkowie wytrwale dążyli do przezwyciężenia przeszkód, podczas gdy inni samuraje zwykli popełniać samobójstwo, jeśli mieli zostać pokonani. Członkowie klanu Sanada uważali, że życie jest cenne i walczyli do końca. W grze przekonamy się, jak klan stał się siłą, z którą należało się liczyć. Najważniejszą rolę odegrają: głowa klanu, Mayasuka, oraz jego syn, Yukimura Sanada, z czasem uznany przez wielu za "najsilniejszego wojownika w Japonii".

Samurai Warriors: Spirit of Sanada trafi w ręce europejskich graczy 26 maja 2017 na PS4 i PC (Steam). Kilka screenów i grafik z japońskiej wersji gry znajdziecie poniżej.

Samurai Warriors: Spirit of Sanada ukaże się w Europie w maju - obrazek 1

Najnowsze
Lubisz nas?