Informacje

14 minut rozgrywki z The Surge

... Małgorzata Trzyna

Fragmentom rozgrywki towarzyszy komentarz twórców.

Pod koniec stycznia mieliśmy okazję obejrzeć zwiastun The Surge, pokazujący, jak wyglądał pierwszy dzień w pracy Warrena w CREO i początek katastrofalnych wydarzeń, w wyniku których bohater musiał rozpocząć walkę o przeżycie. Tym razem mamy okazję zobaczyć fragmenty rozgrywki. Narratorem jest jeden z twórców, Adam Hetenyi.

W The Surge, dzięki przemysłowemu egzoszkieletowi, możemy przedrzeć się przez CREO, opanowane przez oszalałą sztuczną inteligencję. Walcząc, można obierać na cel poszczególne części przeciwników, odcinać je i w ten sposób zdobywać dla siebie coraz ciekawsze elementy pancerza czy broń. Atakowanie opancerzonego przeciwnika nie zada mu wielkich obrażeń, ale kiedy nadarzy się okazja, by wyprowadzić cios, który całkowicie odetnie kończynę, otrzymamy lepsze łupy, schematy czy części do ulepszenia własnego egzoszkieletu.

W The Surge można atakować poziomo i pionowo, co w połączeniu z parowaniem, kucaniem, skokami i przyspieszonymi unikami tworzy jedyny w swoim rodzaju, precyzyjny i dynamiczny system walki.

W placówce CREO można spotkać też innych ludzi, którzy przeżyli katastrofę i mogą nam udzielić pomocy. Wykonywanie dla nich zadań zapewni dodatkowe nagrody. Jest też jednak druga strona medalu: jeśli nie skupimy się na eksplorowaniu kompleksu, z czasem liczba upuszczonych kawałków złomu zacznie maleć. Tylko od nas będzie zależało, czy będziemy odkrywać historię kompleksu i zmierzymy się z mini-bossami, czy zdecydujemy się nie ryzykować i skupić wyłącznie na walce o przetrwanie.

Premiera The Surge planowana jest na maj.

14 minut rozgrywki z The Surge - obrazek 1

Najnowsze
Lubisz nas?