Informacje

Dlaczego exclusive Xboksa One od Obsidianu został skasowany? "Nie mieliśmy adwokata w Microsofcie"

...

Szef Obsidianu odkrywa karty w sprawie skasowanego w 2012 roku Stormlands. Gra miała trafić na Xboksa One, ale zabrakło przychylności Microsoftu.

Dlaczego exclusive Xboksa One od Obsidianu został skasowany? "Nie mieliśmy adwokata w Microsofcie" - obrazek 1

Zanim w ogóle Microsoft zapowiedział Xboksa One, Obsidian Entertainment pracowało nad grą przeznaczoną na wyłączność tej konsoli, Stormlands. Jedyne co wiadomo o tym projekcie, to fakt, że miał to być RPG. Tytuł ostatecznie został skasowany w marcu 2012 roku, a konkrety nigdy nie ujrzały światła dziennego. Zdaniem Feargusa Urquharta, szefa Obsidianu, przyczyną wyrzucenia produkcji do kosza był brak wsparcia ze strony kogokolwiek z giganta z Redmond.

- Dlaczego Stormlands zostało skasowane? Ponieważ nie mieliśmy żadnego adwokata w Microsofcie - oznajmia Urquhart na łamach IGN. Według niego projekty wysokobudżetowe potrzebują w szeregach wydawcy osoby, która może bronić tego przedsięwzięcia przed wyżej postawionymi ludźmi i potrafi ich przekonać, że warto inwestować w daną grę pieniądze. W przypadku Stormlands takiego wsparcia zabrakło.

Wskutek zamknięcia projektu pracę w Obsidianie straciło rzekomo około 30 osób. Od tamtego czasu studio zdołało jednak stworzyć kilka cenionych tytułów, jak South Park: Kijek Prawdy czy Pillars of Eternity. Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło, prawda?

Dlaczego exclusive Xboksa One od Obsidianu został skasowany? "Nie mieliśmy adwokata w Microsofcie" - obrazek 2

Najnowsze
Lubisz nas?