Informacje

Spencer po porażce ze Scalebound: Microsoft wciąż będzie ryzykować

... Katarzyna Dąbkowska

Szef działu Xbox przeprosił graczy osobiście za całą sytuację.

Spencer po porażce ze Scalebound: Microsoft wciąż będzie ryzykować - obrazek 1

Jak już zapewne wiecie, Scalebound zostało anulowane. Oficjalnych przyczyn skasowania projektu nie podano, jednak mówi się o tym, że nie był tak dobry, jakby tego oczekiwał wydawca. Za całą sytuację przeprosiło już Platinum Games. Phil Spencer także w kilku słowach wypowiedział się na temat tej sprawy. Ale nie skończył swoich wywodów na ten temat. W najnowszych wpisach w serwisie Twitter potwierdził, że Microsoft nie ma zamiaru załamywać rąk po porażce ze Scalebound i ma zamiar nadal podejmować ryzyko w sprawach gier.

- Wiem, że musimy podejmować ryzyko. Domyślam się, że moje słowa brzmią teraz nieszczerze, ale zgadzam się z tym – pisze Spencer.

Szef działu Xbox potwierdził też, że Microsoft nie ma zamiaru wycofywać się z umów z zewnętrznymi firmami, choć produkcje tworzone wewnątrz firmy będą kluczowe. Spencer, zapytany o to, czy do skończenia Scalebound zabrakło po prostu pieniędzy, powiedział, że sprawa jest dużo bardziej złożona. Postanowił także osobiście przeprosić za anulowanie projektu. Jak stwierdził, jego też zabolała ta sprawa, bo chciałby, żeby wszystko, co zaczynają przerodziło się w coś wielkiego.

Najnowsze
Lubisz nas?