Informacje

Rok 2016 na Steamie - więcej gier nie oznacza większego zysku

...

Pomimo pojawienia się na Steamie rekordowej liczby nowych gier, przychody z ich sprzedaży nie wzrosły ani trochę.

Rok 2016 na Steamie - więcej gier nie oznacza większego zysku - obrazek 1

Steam istnieje od 2003 roku, ale aż 38 proc. gier dostępnych na platformie Valve pojawiło się na niej w ubiegłym roku - wylicza Steam Spy. W 2015 roku na Steamie pojawiły się ponad 3000 nowych gier, w 2016 było ich już 5245. Wzrost rok do roku wynosi więc aż 75 proc. W parze z takim zalewem nowych tytułów nie poszły jednak korzyści finansowe. Sprzedaż gier wygenerowała w tym roku 3,5 miliarda dolarów przychodu - dokładnie tyle samo, ile w roku poprzednim.

Trzeba jednak przyznać, że Steamowi w tym roku zabrakło wyraźnych liderów, którzy pociągnęliby wynik całości. Taką rolę w 2015 roku wzięły na siebie chociażby Wiedźmin 3: Dziki Gon, Fallout 4 i Grand Theft Auto V. Dość powiedzieć, że ten ostatni tytuł w tym roku pod względem wypracowanych przychodów uplasował się na drugim miejscu. Ponadto część z największych hitów - Overwatch czy Battlefield 1 - nie były dostępne na platformie Valve.

Numerem 1 okazało się Civilization VI, drugie było wspomniane GTA V, a podium uzupełnił inny długowieczny tytuł, Counter-Strike: Global Offensive. Poniżej znajdziecie grafiki przedstawiające czołowe 25 gier pod względem zarobionej sumy w 2016 roku (po lewej) i pod względem liczby nowych nabywców (po prawej).

Rok 2016 na Steamie - więcej gier nie oznacza większego zysku - obrazek 2

Rok 2016 na Steamie - więcej gier nie oznacza większego zysku - obrazek 3

Najnowsze
Lubisz nas?