Informacje

Notebook Odyssey, czyli pierwsza linia gamingowych laptopów Samsunga

... LM

Koreańczycy na CES 2017 pokazali jedynie dwa egzemplarze, które trafią do dystrybucji tej wiosny.

Notebook Odyssey, czyli pierwsza linia gamingowych laptopów Samsunga - obrazek 1

Wygląda na to, że w tym roku koreański producent sprzętu nie pozostanie dłużny wobec konkurencji na polu nowoczesnych notebooków dla graczy. Na trwających w Nevadzie targach CES 2017 Samsung zaprezentował nową linię mobilnych urządzeń, która skierowana jest bezpośrednio do entuzjastów elektronicznej rozrywki.

Obecnie nie znamy jeszcze szczegółowej specyfikacji sprzętu, ale na targach pokazano dwa warianty, z czego mniejszy wyposażony był w matrycę o przekątnej 15,6 cala i wyświetlał obraz w rozdzielczości Full HD. „Mniejszy” Odyssey będzie napędzany procesorem Intela 7. generacji (maksymalnie Core i7) i wspomagany przez 32 GB pamięci RAM. Poza tym na pokładzie znajdzie się miejsce dla karty GeForce GTX 1050, dysku SSD o pojemności 256 GB i HDD z 1 TB na nasze dane. Wersja z mniejszym ekranem będzie dostępna w dwóch wariantach kolorystycznych – czarnym i białym.

Notebook Odyssey, czyli pierwsza linia gamingowych laptopów Samsunga - obrazek 2

Większy Odyssey to przede wszystkim jaśniejszy ekran o przekątnej 17,3”. Nie wiadomo jeszcze jaki układ grafiki znajdzie się wewnątrz czarnej obudowy, ale z pewnością, będzie to jednostka mocniejsza od tej, którą oferuje mniejszy wariant. Poza tym 64 GB RAM, procesor 7. generacji Intela, podświetlenie klawiszy czy dysk SSD o pojemności 512 GB. Oba laptopy mają być wyposażone w złącza USB 3.0, z czego większy zaoferuje dodatkowo USB C.

Koreańczycy nie podali jeszcze sugerowanej ceny dla żadnego sprzętu, ani też daty premiery. Pewne jest, że konkurencja nie będzie próżnować, ale sam fakt, że Samsung postanowił uderzyć bezpośrednio w potrzeby graczy, może być dobrym sygnałem dla wszystkich, którzy cenią sobie mobilność sprzętu i jego wysoką wydajność. Pytanie tylko, czy to wystarczy, żeby odnieść sukces tam, gdzie wydaje się, że karty zostały dawno rozdane.

Notebook Odyssey, czyli pierwsza linia gamingowych laptopów Samsunga - obrazek 3

Najnowsze
Lubisz nas?