Informacje

Były prezes Konami szefem w studiu Hideo Kojimy

...

Choć Hideo Kojima odchodził z Konami w bardzo niezdrowej atmosferze, zatrudnił w swoim studiu jednego z najwyżej postawionych ludzi od japońskiego wydawcy.

Były prezes Konami szefem w studiu Hideo Kojimy - obrazek 1

Shinji Hirano został mianowany prezesem Kojima Productions - tak przynajmniej głosi jego internetowe CV w serwisie LinkedIn. Nową pozycję miał on objąć w listopadzie tego roku. Smaczku całej sprawie dodaje fakt, że Hirano jest byłym prezesem Konami na Europę i Amerykę Północną. To z jego wystąpieniami kojarzone są wszystkie najważniejsze imprezy branżowe, w których brała udział japońska firma.

Tymczasem nie trzeba przypominać, w jak złej atmosferze Hideo Kojima odchodził z Konami. Z jakichś względów Hirano znalazł jednak uznanie w oczach twórcy Death Stranding. Spekuluje się nawet, że i on padł ofiarą decyzji na najwyższych szczeblach w japońskiej firmie wydawniczej. Profil w serwisie LinkedIn pokazuje, że z Konami odszedł on w marcu 2016 roku, czyli ledwie kilka miesięcy po tym, jak Kojima utworzył swoje nowe studio pod skrzydłami Sony.

Niedawno Kojima Productions świętowało pierwszy rok istnienia. Sam Hideo Kojima został zaś wyróżniony nagrodą dla ikony przemysłu.

Były prezes Konami szefem w studiu Hideo Kojimy - obrazek 2

Najnowsze
Lubisz nas?