Informacje

W Watch Dogs 2 na PC gra o ponad połowę mniej osób niż w pierwszą część

...

Nieoficjalne statystyki pokazują, że Watch Dogs 2 cieszy się znacznie mniejszym zainteresowaniem pecetowców od pierwszej części.

W Watch Dogs 2 na PC gra o ponad połowę mniej osób niż w pierwszą część - obrazek 1

Niespełna dwa tygodnie minęły od premiery Watch Dogs 2 na PC. Od tego czasu produkcji Ubisoftu nie udało się wedrzeć do dziesiątki najpopularniejszych gier na Steamie - przegrała ona m.in. ze starszymi pozycjami z katalogu francuskiego wydawcy - The Division i Rainbow Six: Siege. W szczytowym momencie na Steamie jednocześnie grało w nią nieco ponad 18 tys. osób, tymczasem w przypadku pierwszej części ruch sięgał nawet 47 tys. Spadek wynosi zatem 61 proc.

Oceny, jakie Watch Dogs 2 zbiera w mediach, są nieznacznie wyższe od tych, które przypadły w udziale pierwszej części. Wyjątek stanowi wydanie komputerowe, gdzie "jedynka" ma średnią wyższą o dwa punkty. Skąd zatem tak znaczący spadek zainteresowania marką? Być może Ubisoftowi nie do końca udało się trafić w gusta graczy w pierwszej odsłonie i zwyczajnie drugą nie są oni już zainteresowani. Warto jednak mieć na uwadze, że kontynuacja ma do zaoferowania więcej niż pierwowzór.

Tuż przed świętami światło dzienne ujrzy pierwsze DLC do Watch Dogs 2.

W Watch Dogs 2 na PC gra o ponad połowę mniej osób niż w pierwszą część - obrazek 2

Najnowsze
Lubisz nas?