Informacje

Twórcy Killzone'a pomagają przy Death Stranding

...

Kojima Productions nie jest osamotnione w swoich wysiłkach stworzenia Death Stranding. Zespół Hideo Kojimy cieszy się wsparciem z zewnątrz.

Twórcy Killzone'a pomagają przy Death Stranding - obrazek 1

Guerrilla Games uczestniczy w pracach nad Death Stranding. Informacja wyszła na jaw podczas PlayStation Experience, gdzie jeden z paneli poświęcony był właśnie nowej produkcji Hideo Kojimy. Mark Cerny opowiedział o objeździe, jakiego dokonał wespół z twórcą Metal Gear Solid po studiach należących do Sony w celu znalezienia odpowiedniej technologii, na której można by oprzeć Death Stranding.

- Niestety Kojima-san musiał pozostawić swoją technologię u swojego byłego pracodawcy - wyznał Cerny, nawiązując do silnika FOX Engine, do którego prawa pozostały w rękach Konami. - Wybraliśmy się więc na wyprawę, której celem było znalezienie silnika dla jego gry. Padło na technologię, którą posługuje się Guerrilla Games, studio obecnie pracujące nad interesującą grą z otwartym światem, Horizon: Zero Dawn.

Obecny na panelu szef studia Hermen Hulst zapewnił, że silnik Decima przeszedł w ostatnich latach poważną rozbudowę. Hideo Kojima skomentował zaś, że od samego początku miał dobre przeczucia co do tej właśnie technologii.

O tym, czy decyzja była słuszna, przekonamy się w 2018 roku - dopiero wtedy Death Stranding trafi do sklepów. Na razie możemy się nacieszyć nowym trailerem wyemitowanym podczas The Game Awards 2016.

Najnowsze
Lubisz nas?