Informacje

Mortido - poruszająca gra o życiu po śmierci do wypróbowania za darmo w wersji alfa

... Małgorzata Trzyna

Zainteresowani mogą wesprzeć projekt na IndieGoGo.

Mortido przedstawia historię siedmiu zupełnie różnych ludzi, którzy nie zawsze podejmowali właściwe decyzje oraz historię wędrówki ich dusz przez 40 dni po śmierci i przygotowywanie się na Sąd Ostateczny. Przez większość czasu sterujemy główną postacią - Cleo, choć poznamy perypetie całej siódemki. W grze zobaczymy nie tylko zaświaty, ale też powrócimy do świata żywych, by odtwarzać wspomnienia bohaterów, próbujących dowiedzieć się, kim są. Napotkani po drodze NPC pozwolą złożyć w całość historię życia postaci. Istotną rolę w Mortido odegrają maski - jeśli dana dusza straci swą maskę, zapomni o sobie na zawsze i stanie się czymś innym, w zależności, jak wyglądało wcześniej jej życie.

W grze stawimy czoła licznym przeciwnikom i bossom, z którymi poradzimy sobie dzięki zaradności. Podczas zabawy będziemy podejmowali decyzje, które nie tylko pociągną za sobą dalekosiężne konsekwencje, ale też będą mogły przekreślić wszystko, na co ciężko pracowaliśmy.

Więcej informacji o grze znajdziecie na stronie IndieGoGo, gdzie można również wesprzeć zespół Corner Studio. Linki do pobrania dema gry w wersji alfa można znaleźć na oficjalnej stronie - mortidogame.com.

Najnowsze
Lubisz nas?