Informacje

Ucieczka z piekła za 66 666 dolarów - ruszyła zbiórka na polski horror Agony

... Małgorzata Trzyna

Madmind Studio chce rozbudować grę - sprawić, by była większa i lepsza niż pierwotnie planowano.

W Agony gracze zaczną podróż po koszmarnym, przerażającym piekle pełnym diabłów i szalonych ludzi, jako udręczona dusza, która nie pamięta swej przeszłości. Przetrwanie w panujących tam warunkach jest nie lada sztuką, więc możliwość kontrolowania ludzi i niektórych, niezbyt potężnych demonów, z pewnością okaże się przydatne. Celem będzie dotarcie do tajemniczej Czerwonej Bogini, gdyż tylko dzięki niej da się uciec. Przemierzając piekło, odkryjemy swą historię, zbierając notatki, listy, malowidła itd., zaś znajdując artefakty, zyskamy moce pozwalające odkryć ukryte ścieżki w innym wymiarze i przekroczymy granice własnego umysłu.

Madmind Studio już w styczniu 2015 rozważało rozpoczęcie zbiórki, ale warunek był jeden - spore zainteresowanie tytułem. Agony przyciąga uwagę i wygląda na to, że szykuje się prawdziwy rarytas, toteż twórcy chcą spełnić oczekiwania fanów:

- Być może słyszeliście o Agony. W ostatnich miesiącach wiele powiedziano o tej grze, co sprawia, że jesteśmy bardzo dumni. Nie chcemy rozczarować tych, którzy spodziewają się naprawdę dobrego tytułu, dlatego prosimy o wsparcie. Chcemy, by gra była większa i lepsza niż początkowo planowaliśmy - pisze przedstawiciel Madmind Studio.

Celem zbiórki jest zgromadzenie minimum 66 666 dolarów kanadyjskich. Jeśli uda się zebrać 85000, w grze pojawi się tryb Agony, z nieskończonymi, proceduralnie generowanymi etapami. 125 000 pozwoli twórcom przygotować wersję VR, zaś 150 000 - kilka różnych zakończeń.

Premiera Agony planowana jest na drugi kwartał 2017 roku, na PC, PS4 i Xboksie One.

Najnowsze
Lubisz nas?