Informacje

Mafia III zablokowana na PC w 30 klatkach na sekundę? Tylko chwilowo

14

Deweloperzy już opracowali stosowne rozwiązanie problemu.

Mafia III zablokowana na PC w 30 klatkach na sekundę? Tylko chwilowo - obrazek 1

Jest pewne określenie wobec ukazujących się na PC gier, którego strasznie nie lubią komputerowi gracze - "30 klatek na sekundę". Zablokowanie animacji do tej wartości na równi z konsolowymi wydaniami gry to zawsze najprostszy sposób na wkurzenie pecetowej braci, która często posiada komputery mocniejsze od aktualnych konsol i mogłaby cieszyć się z rozgrywki z płynniejszą animacją. Przez moment wydawało się, że podobna drama może wybuchnąć z Mafią III w roli głównej. Hangar 13 informowało o ograniczeniu animacji w swojej grze do stabilnych 30 klatek także na PC, ale szybko zakasało rękawy do pracy i przygotowało rozwiązanie problemu.

Jako pierwszy na oficjalnej stronie gry pojawił się wpis zatytułowany "wiadomość dla naszych pecetowych graczy", w którym Hangar 13 tłumaczy, że Mafia III pochłonęła ogromnie wiele pracy całego zespołu i chwilowo z animacją jest jak jest, ale ekipa już teraz pracuje nad łatką, która umożliwi odblokowanie fps-ów. Prace musiały chyba przebiec bardzo po myśli twórców, bo już kilka godzin później wiadomość została zaktualizowana o część informującą, że łatka umożliwiająca odpalenie gry w 60 klatkach na sekundę oraz z odblokowanym licznikiem fps, a także pozwalającą na korzytanie z innych opcji została już opracowana przez studio i właśnie poddawana jest testom. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, ukaże się ona jeszcze w weekend. Wygląda więc na to, że z dramy nici, a twórcy ugasili pożar jeszcze w zarodku - brawo.

Mafia III na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One debiutuje właśnie dziś.

14 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
G dariuszp

Ja tam na wszelki wypadek nie kupuje. Fakt że wstrzymali recenzje jest BARDZO PODEJRZANY. Wszystkie przypadki dużych premier gdzie recenzje były wstrzymane kończyły się kupą. Ostatni taki numer odwaliło No Man Sky.

"Remember, no pre-orders"

Odpowiedz
Mikko91

Niestety, gra na PC to port z konsoli 1:1. Brzydka oprawa wizualna, beznadziejna wydajność.

Na GTX970 w 1080p zużycie karty bliskie 100%, framerate na poziomie 29-31FPS (zły framepacing, dokładnie jak na konsolach), na szczęście tam gdzie PS4/Xbox One (głównie Xbox) tracą klatki do poziomu jakiś 20 trzyma te marne 30 na GTX970.

Na GTX1080 w 1080p zużycie karty sięga ponad 60% co daje jasny obraz jak to będzie śmigać z odblokowanym licznikiem - 50-55FPS na jednej z topowych kart graficznych, w 1080p...

Nie wiem jakim cudem udało im się zrobić grę, która wygląda gorzej niż Mafia 2, a działa jak Quantum Break z Windows Store.

Odpowiedz
MichaelDicson

> Niestety, gra na PC to port z konsoli 1:1. Brzydka oprawa wizualna, beznadziejna wydajność.
>
>
> Na GTX970 w 1080p zużycie karty bliskie 100%, framerate na poziomie 29-31FPS (zły framepacing,
> dokładnie jak na konsolach), na szczęście tam gdzie PS4/Xbox One (głównie Xbox) tracą
> klatki do poziomu jakiś 20 trzyma te marne 30 na GTX970.
>
> Na GTX1080 w 1080p zużycie karty sięga ponad 60% co daje jasny obraz jak to będzie śmigać
> z odblokowanym licznikiem - 50-55FPS na jednej z topowych kart graficznych, w 1080p...
>
> Nie wiem jakim cudem udało im się zrobić grę, która wygląda gorzej niż Mafia 2, a działa
> jak Quantum Break z Windows Store.
>
>
Posiadasz wszystkie te karty graficzne? testowałeś grę na konsolach oraz na pc jednocześnie skoro tak piszesz? Ja grę zakupiłem na PS4 i ją niebawem przetestuję po pobraniu z ps store

Odpowiedz
dzelada

nic cza czekać mój gtx 1080 jest głodny

Odpowiedz
G dariuszp

Hehe, czytałem pierwsze recenzje. Studio chyba za dużo grało w AC Ubisoftu. Jest parę typów misji w kółko które przechodzisz żeby odblokować walkę z bossem i tak całą grę.

Także nowa Mafia leży i kwiczy. Nic dziwnego że wstrzymali recenzje.

To był duży błąd żeby Mafie oddać do innego studia.

Odpowiedz
G Prince_Miki

> Także nowa Mafia leży i kwiczy. Nic dziwnego że wstrzymali recenzje.
I z tego, co widzę, jednak nie poprawili modelu prowadzenia pojazdów, który spieprzyli po całej linii. Pod tym względem cofnęli się ponad 14 lat wstecz, bo nawet w Mafii: The City of Lost Heaven samochody prowadzą się nieporównywalnie lepiej...

Odpowiedz
TFClecho

"Wygląda więc na to, że z dramy nici, a twórcy ugasili pożar jeszcze w zarodku - brawo." - właśnie nie, nie nici z dramy i żadne, kurde, brawo. Karniak raczej. To jest kolejny przykład wypuszczenia na rynek bubla, którego ktoś nie dotestował albo nie chciało mu się go optymalizować, więc wrzucił blokadę na 30 fps i niech spadają. Gdyby nie gównoburza, jaka toczy się od rana po sieci, nikt z devów by się na ten temat słowem nie zająknął.

Odpowiedz
G MisticGohan_MODED

Buahahaha 30 klatek serio ? Prawdziwy kryminał :P
Czuć moc przepotężnych konsol :P

Odpowiedz
Ned

Albo otrzymujemy produkt na miarę możliwości PCtów albo niech zatrzymają sobie taki crap na konsolach. Nie powinno być żadnej dyskusji na temat 1080p w 60fps, to powinno być minimum standardowe które każda gra powinno spełniać.

Odpowiedz
BrandonWilks7

Wszystkie błędy w tym limit fpsów i błędy tekstur zostały naprawione w dzisiejszym patchu [m-r]

Odpowiedz
lis_23

> Wszystkie błędy w tym limit fpsów i błędy tekstur zostały naprawione w dzisiejszym patchu
> http://8x1.pl/r/Fhmmafia-3-patch-fix
Podejrzewam, że słabej oprawy graficznej, niskiej jakości tekstur i problemów z oświetleniem nie da się naprawić w żadnym patchu ...

Odpowiedz
G MisticGohan_MODED

> > Wszystkie błędy w tym limit fpsów i błędy tekstur zostały naprawione w dzisiejszym
> patchu
> > http://8x1.pl/r/Fhmmafia-3-patch-fix
>
> Podejrzewam, że słabej oprawy graficznej, niskiej jakości tekstur i problemów z oświetleniem
> nie da się naprawić w żadnym patchu ...
Niestety, ale nie... bo to w dalszym ciągu tylko i wyłącznie port z konsoli... i to pewnie jak zwykle z marnego x-klocka one xp

Odpowiedz
Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
Najnowsze
Lubisz nas?