Informacje

Dlaczego duchowy spadkobierca Silent Hills nie powstanie? Jest komunikat, który nic nie wyjaśnia

...

Twórcy Allison Road obiecywali wyjaśnić decyzję o skasowaniu projektu. Komunikat co prawda wydali, ale rodzi on więcej pytań niż daje odpowiedzi.

Dlaczego duchowy spadkobierca Silent Hills nie powstanie? Jest komunikat, który nic nie wyjaśnia - obrazek 1

Kiedy Lilith Ltd. ogłaszało skasowanie Allison Road, obiecywało, że w ciągu kilku dni wyjaśni decyzję. Doczekaliśmy się wreszcie wyjaśnienia, ale trudno z niego cokolwiek konkretnego wyciągnąć - jest zdawkowe, ogólnikowe i nie daje odpowiedzi na nurtujące pytania. "Po długich rozważaniach pomiędzy Team 17 (firma miała być wydawcą gry - przyp. red.) a nami, doszliśmy do wspólnej decyzji o zakończeniu naszej współpracy przy dystrybucji Allison Road pod skrzydłami Team 17" - informują autorzy projektu.

"Czasami wypadki toczą się inaczej niż by się tego można było spodziewać. Produkcja gry i działalność wydawnicza mają wiele warstw i są bardzo złożone" - tak Lilith Ltd. tłumaczy fakt, że Allison Road nie urjzy światła dziennego. "Chcielibyśmy podziękować zwłaszcza tym wszystkim, którzy przez cały miniony czas udzielili nam wsparcia. Bardzo to doceniamy" - dodają autorzy niedoszłego sukcesora Silent Hills.

Ten ostatni tytuł został ogłoszony na ubiegłorocznym E3 jako P.T., ale po kilku miesięcy ogłoszono decyzję o jego skasowaniu. Allison Road miało dać fanom choć namiastkę tego, co planowali Hideo Kojima wespół z Guillermo del Toro.

Najnowsze
Lubisz nas?