Informacje

Death Stranding to całkowicie nowy gatunek gier?

... Katarzyna Dąbkowska

Kojima potwierdził, że będzie to gra akcji. Ale ze sporą dozą nowych elementów.

Death Stranding to całkowicie nowy gatunek gier? - obrazek 1

Podczas konferencji Sony na E3 Hideo Kojima wraz ze swoją ekipą zaprezentowali swoją najnowszą produkcję - Death Stranding. Gra nie ma jeszcze ustalonej daty premiery. Co więcej, proces produkcji na dobre się nie rozpoczął, bo nie wybrano jeszcze silnika graficznego, na którym ma opierać się ta produkcja. Wiemy już jednak, że najdziemy tam dużo odniesień do śmierci. Ilekroć jednak Kojima próbuje przekazać kilka informacji o grze, robi to w bardzo wyszukany i interesujący sposób. Teraz na Twitterze wyjawił dodatkowo kilka szczegółów odnośnie gry oraz trailera.

Kojima przyznał, że w samym trailerze było kilka wskazówek na temat gry. Napisał również, że choć gra jest daleka od wydania, to prawdziwa „gra” już się rozpoczęła. Nie ma też obaw, jeśli chodzi o produkcję. Twierdzi, że znaleźli już ludzi, jak również zbadali możliwości techniczne, by przygotować się do pracy. A że ma 30 lat doświadczenia w branży i „plecy” w postaci Marka Cerny'ego oraz Kyle'a Coopera, proces ten go nie przeraża. Stwierdził też, że dużą rolę w grze będzie odgrywać śmierć, ale tutaj nabierze zupełnie innego znaczenia.

Kojima wcześniej potwierdził, że Death Stranding będzie grą akcji. W poście na Twitterze napisał jednak, iż gra powinna zostać wpisana w całkowicie nowy gatunek.

Najnowsze
Lubisz nas?