Informacje

Ghost Theory - czeski horror, w którym będziecie mogli zamknąć oczy

...

Gra trafiła właśnie na Kickstartera, a jej dalsza przyszłość zależy od liczy osób, które zdecydują się wesprzeć ten projekt.

Ghost Theory - czeski horror, w którym będziecie mogli zamknąć oczy - obrazek 1

Za produkcją stoi studio Dreadlocks, które możecie kojarzyć z dwuwymiarowego cyberpunkowego RPG-a Dex - on także został ufundowany za pomocą finansowania społecznościowego. Dex pojawi się w tym roku na nowych platformach, studio pracuje jednak nad kolejnym tytułem. Mowa tu o Ghost Theory, którego kampania na Kickstarterze właśnie doczekała się ponownego startu.

Produkcja będzie pierwszoosobowym horrorem, który pozwoli graczom na zwiedzenie budynków znanych w rzeczywistości z występowania zjawisk paranormalnych. Rozgrywka skupi się na skradaniu oraz eksploracja. Nie spodziewajcie się jednak, że duchy będą po prostu wyskakiwać ze schowków na miotły. Główny bohater dołącza bowiem do uniwersyteckiego projektu mającego na celu zbadanie nawiedzonych miejsc. Część "bytów" całkowicie zignoruje naszą obecność... chyba, że je sprowokujemy do działania używając znajdowanych na miejscu wskazówek. Uważajcie jednak, część z nich może przywołać silne i bolesne wspomnienia, które mocno rozzłoszczą ducha, a ten swój gniew wyładuje właśnie na bohaterze Ghost Theory.

Podczas zabawy mamy korzystać z gadżetów oraz talentów. Przydatne przedmioty trzymane są w lewej ręce, deweloperzy wymieniają wśród nich dyktafon do nagrywania komentarzy na temat zwiedzanych miejsc, lampę UV ujawniającą obecność ektoplazmy, kamerę, miernik pola elektromagnetycznego, urządzenie do nagrywania dźwięków wydawanych przez duchy oraz specjalne wahadełko. Prawa służyć będzie do interakcji z obiektami - przekręcania gałek u drzwi, uchylania ich czy poszukiwania ważnych pamiątek. Dodatkowo gracz będzie mógł w każdym momencie... zamknąć oczy i trzymać je w tym stanie tak długo, jak tylko chce. Nie wiemy jednak czy to sprawi, że złe duchy znikną. Pewnie nie. Wiecie natomiast, jak dowiemy się o ich obecności? Podpowie nam o tym nagle spadająca temperatura oraz kondensacja wydychanego powietrza.

Żeby było jeszcze ciekawiej, Ghost Theory może powtać w formie przygodówki lub zostać wzbogacone o elementy RPG-a z otwartym światem. W tej pierwszej opcji rozwój wydarzeń będzie z góry zaplanowany, a ich przebieg będziemy śledzić podczas cutscenek. Natomiast Ghost Theory jako RPG pozwoli graczom własnoręcznie decydować o tworzeniu nowych narzędzi pracy (gadżetów) oraz wybierać, w które miejsca i w jakiej kolejności się uda. Różnica pomięzy obydwoma wersjami jest czysto finansowa - Dreadlocks do pierwszej z nich potrzebuje 50 tysięcy funtów, do drugiej natomiast - trzykrotnie więcej.

Ghost Theory, jeśli dojdzie do skutku, ukaże się na PC (Windows, Mac oraz Linux), PlayStation 4, a także Xbox One. Więcej na temat gry możecie dowiedzieć się z poniższego wideo.

Ojoj, nie jesteś zalogowan(a)y. O_O' Aby dodać komentarz Zaloguj się w serwisie
Najnowsze
Lubisz nas?