Informacje

Twórcy Mafii III chcą, by gra rzucała odbiorcom wyzwanie

...

Mafia III będzie grą trudną, ale twórcy planują wprowadzić pewne ułatwienia, zwłaszcza w trakcie wymiany ognia podczas jazdy samochodem.

Twórcy Mafii III chcą, by gra rzucała odbiorcom wyzwanie - obrazek 1

- Zawsze chcemy sprawdzać wasze umiejętności w grze. To ważny element, dla mnie to połączenie wyzwania i wyboru. Trudno jest zrobić grę, która bawi, jeśli nie stanowi ona wyzwania. Chcesz pokonać jakieś przeszkody, ale pragniesz mieć również wybór co do sposobu ich przezwyciężenia - mówi Haden Blackman, dyrektor kreatywny Mafii III. Przejście dwóch poprzednich części serii nie należało do najłatwiejszych i wygląda na to, że podobnie będzie w "trójce".

Łatwym zadaniem nie było nawet zapanowanie nad rozpędzonym samochodem. Hangar 13 w Mafii III chce jednak rozgraniczyć dwie rzeczy: prowadzenie auta i strzelanie podczas jazdy. - Nie chcemy, by sama wymiana ognia była wyzwaniem. To jazda samochodem ma nim być - zastrzega Blackman. Studio wprowadziło swego rodzaju ułatwienie, dzięki któremu na celownik brane będą kluczowe elementy pojazdu, jak choćby opona.

Sporo uwagi gracze będą musieli natomiast poświęcić samemu gospodarowaniu amunicją. - Musisz zadecydować, jakiej broni użyjesz, następnie jechać i utrzymywać samochód w niewielkiej odległości. Jest tam mnóstwo automatycznego celowania, ale z czasem gracz poprawi także umiejętności Lincolna (głównego bohatera Mafii III - przyp. red.). Będziesz stawał się lepszy w grze, ale poprawisz też takie rzeczy, jak ilość zdrowia, szybszy czas przeładowania broni, mniejszy odrzut i tego typu rzeczy - dodaje szef działu kreacji.

Mafia III zadebiutuje w przyszłym roku na PC, PS4 i XOne.

Ojoj, nie jesteś zalogowan(a)y. O_O' Aby dodać komentarz Zaloguj się w serwisie
Najnowsze
Lubisz nas?