Informacje

Kolejny mocny spadek subskrypcji w World of Warcraft

...

Na kilkanaście godzin przed ogłoszeniem nowego dodatku do World of Warcraft, Blizzard ogłosił nie najlepsze wieści dla swojej masówki.

Kolejny mocny spadek subskrypcji w World of Warcraft - obrazek 1

Drugi kwartał z rzędu Blizzard Entertainment odnotował znaczące spadki subskrybentów World of Warcraft. Przez ostatnie trzy miesiące liczba ta zredukowała się o kolejne 1,5 miliona abonentów i zatrzymała się na poziomie 5,6 miliona. Poprzednio odnotowane spadki były jeszcze drastyczniejsze - z ponad 10 milionów pod koniec 2014 do 7,1 miliona na zakończenie pierwszego kwartału.

Być może Blizzard zdecyduje się więc na szybsze wypuszczenie nowego dodatku do World of Warcraft niż można by się tego spodziewać. Taki krok w przeszłości zwykle zatrzymywał odpływ subskrybentów, a wręcz zapewniał masowe powroty do Azeroth. W ostatnich latach przyjęło się jednak, że dodatki ukazują się co drugi rok.

Jak będzie w rzeczywistości? Przekonamy się już niebawem. Na rozpoczynających się targach gamescom 2015 Blizzard planuje bowiem zapowiedzieć wspomniany nowy dodatek do World of Warcraft. Początek konferencji zaplanowano na dzisiejsze południe.

Najnowsze
Lubisz nas?