Informacje

Twórcy botów do Hearthstone'a likwidują działalność

27

Po ostatniej fali banów, autorzy botów do Hearthstone: Heroes of Warcraft zaprzestają działalności. "Wszyscy wiedzieliśmy, że ten dzień nadejdzie" - piszą w pożegnalnym oświadczeniu.

Twórcy botów do Hearthstone'a likwidują działalność - obrazek 1

"Droga Społeczności, to nasze ostatnie oficjalne ogłoszenie. Ostatnia fala banów w Hearthstone dotknęła wielu z naszych użytkowników. Po przedyskutowaniu tego z Blizzardem stało się dla nas jasne, że musimy zdjąć swoje usługi i produkty. Prosimy mieć na uwadze, że nie będziemy więcej tej sprawy komentować."

Oto oświadczenie twórców Hearthcrawlera, popularnego narzędzia używanego w Hearthstone: Heroes of Warcraft, za co kilka tysięcy osób otrzymało niedawno bana od Blizzarda. Producent gry zaznaczył, że konta nieuczciwych użytkowników będą zawieszone do końca roku, a każde kolejne naruszenie regulaminu spowoduje dożywotnią dyskwalifikację.

"Dziękujemy wszystkim za bycie częścią naszej społeczności. Wszyscy jesteśmy bardzo smutni, ale sami wiecie, że korzystanie z botów stanowi pogwałcenie zasad. Wszyscy wiedzieliśmy, że nadejdzie dzień, w którym nasze produkty nie będą się już sprawdzać. Ze łzami w oczach musimy się pożegnać. Z miłością, cały zespół Crawlerbots" - dodają twórcy botów w oświadczeniu.

Można jedynie podejrzewać, że decyzja o zaprzestaniu rozpowszechniania botów wynika z dalszych działań Blizzarda. W 2008 roku firma wygrała w sądzie sprawę przeciwko MDY Industries, producentowi botów do World of Warcraft, wywalczając odszkodowanie w wysokości 6 milionów dolarów. Być może teraz autorzy Hearthstone'a o tym fakcie przypomnieli...

27 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
drybrushlord

gry dla graczy

Odpowiedz
G Dan14NR

Botów było co najmniej dwa, a pewnie i więcej. O dwóch wiem z popularnego forum o grach multiplayer.
Pytanie co z drugim :P

Odpowiedz
G Kadaj

> gry dla graczy
Wódka dla pijaków!

Odpowiedz
DrMorphin3

I bardzo dobrze. Szkoda, że im jeszcze nie wytoczyli sprawy w sądzie. Będzie można trochę odetchnąć, granie botami to było nieporozumienie. Za używania botów użytkownicy powinni dostać perm-bana, a nie czasowego, ale dobrze, że w końcu Blizz coś z tym zrobił.

Odpowiedz
vegost

No dobra, skoro twórca botów wiedział, że łamie postanowienia licencyjne to po co teraz się żali, że dostał banicję i prosi o zrozumienie ? Skutek i kara. Czemu nie grają uczciwe jak większość graczy ? Oszukiwanie jest be i niszczy jakąkolwiek przyjemność z gry. Chyba, że można było tam jakoś doić pieniądze ? To inna sprawa. Wtedy nie grali a kosili zboże.

@DrMorphin3 - rzadko się dostaje dożywotnie bany za boty. Bardziej spodziewałbym się za szkody materialne jak kradzież.

Odpowiedz
Nathnin

Tyłek sie pali to zwijają manatki :D

Kadaj
Idąc dalej:
Dragi dla ćpunów !

Odpowiedz
G MisticGohan_MODED

lul... twórców pozwać, a tych zbanowanych dożywotnio zdyskwalifikować ( bo zbyt za łagodną karę dostali) :P

Odpowiedz
Malevyn

i co te boty gwarantowaly ? dotarcie do legendy ?

Odpowiedz
G Piotrek_K

O kufa!! Jakie pompatyczne brednie ze strony 'tfuurcow' ;D

"[...]Po przedyskutowaniu tego z Blizzardem stało się dla nas jasne, że musimy zdjąć swoje usługi i produkty."

Po przedyskutowaniu? Dostali pewnie ultimatow 'albo zwijacie biznes albo idziemy z tym do sądu' i wsio. Nie dla psa kielbasa ;).

Odpowiedz
G GThor

No nie mogę no... banda leniwych oszustów, a przedstawiają się jak jedna wielka kochająca się rodzinka, a to co robili to dla nich nic złego. Powinni większe bęcki zgarnąć.

Odpowiedz
G Wielki_Bubba

Nie rozumiem, co jest złego w bocie przy grze 1v1? Przecież normalny gracz chyba wygra z botem co nie ?

Odpowiedz
G GThor

> Nie rozumiem, co jest złego w bocie przy grze 1v1? Przecież normalny gracz chyba wygra
> z botem co nie ?
Oprócz umiejętności liczą się też karty, konto z botem będzie miało wyfarmionie większość/wszystkie co umożliwi złożenie mocnego decku, z którym normalny gracz już niekoniecznie sobie poradzi. Pozostaje też kwestia tego czy ten bot rzuca co popadnie czy też jednak gra wg jakiegoś algorytmu.

Z drugiej strony, jeżeli bot jest tępy to chciałbyś trafiać na takich wrogów? Taka wygrana nie daje żadnej satysfakcji, a im więcej takich to też odechce się w ogóle grać.

Wszelkie boty to zło i powinno być wybijane w zarodku.

Odpowiedz
Aar0n

> i co te boty gwarantowaly ? dotarcie do legendy ?
~100 golda dziennie.

Odpowiedz
G QuandorX

> Z drugiej strony, jeżeli bot jest tępy to chciałbyś trafiać na takich wrogów? Taka wygrana
> nie daje żadnej satysfakcji, a im więcej takich to też odechce się w ogóle grać.
Te boty nie są takie słabe. Ostatnio widziałem, jak sam Amaz dostał po pupie od takiego właśnie golden shammy bota ;).

Odpowiedz
G kotlecik5

Nie rozumiem, czemu Blizz tego wcześniej nie ogarnął, ani czemu ich nie pozwał, szczególnie, że twórcy bota dobrze sobie zdawali sprawę, że łamią prawo w ten sposób.

Odpowiedz
G Dandzialf

> i co te boty gwarantowaly ? dotarcie do legendy ?
No chyba tak źle jak w Lolu, to tam jeszcze nie ma. :)

Odpowiedz
G Azvar

Powinny od razu być perma bany, a nie czasowe do końca roku...

Odpowiedz
G QuandorX

> > i co te boty gwarantowaly ? dotarcie do legendy ?
>
> No chyba tak źle jak w Lolu, to tam jeszcze nie ma. :)
Boty w LoLu nie są tak popularne, serio. To, że Bol czy inny szajs jest znany, to nie znaczy, że pojawia się w co drugiej grze, nie przesadzajmy.

Odpowiedz
G Dandzialf

> Boty w LoLu nie są tak popularne, serio. To, że Bol czy inny szajs jest znany, to nie
> znaczy, że pojawia się w co drugiej grze, nie przesadzajmy.
Zapewne kiedyś w L2 (i wielu innych grach) też tak mówili. Jak to się skończyło... wiemy wszyscy. :)

Odpowiedz
G QuandorX

> Zapewne kiedyś w L2 (i wielu innych grach) też tak mówili. Jak to się skończyło... wiemy
> wszyscy. :)
L2 to nie LoL. To, że tam się działo źle, nie znaczy, że moba skończy tak samo. Zalecam najpierw dogłębniejsze zapoznanie się z tematem, a potem wywoływanie takich dyskusji.

Odpowiedz
G Dandzialf

> L2 to nie LoL. To, że tam się działo źle, nie znaczy, że moba skończy tak samo. Zalecam
> najpierw dogłębniejsze zapoznanie się z tematem, a potem wywoływanie takich dyskusji.
W każdej grze online pojawienie się botów źle wróży. Szczególnie jak twórcy nic z tym nie robią. Zalecam najpierw pomyśleć, a później wypisywać pierdoły. :)

Odpowiedz
G QuandorX

> W każdej grze online pojawienie się botów źle wróży. Szczególnie jak twórcy nic z tym
> nie robią. Zalecam najpierw pomyśleć, a później wypisywać pierdoły. :)
A skąd możesz wiedzieć, że nic nie robią? Przecież za wykrycie bota u kogoś w LoLu jest bezdyskusyjny instaban. A to wcale nie jest takie trudne. Pierdoły to ty pociskasz, bo udajesz, że masz wielkie pojęcie, a nawet w tą grę nie grasz. Po co atakować coś znanego tylko ze słyszenia? Głupi nawyk dotykający połowy internetu.

Odpowiedz
G Budo

> Nie rozumiem, czemu Blizz tego wcześniej nie ogarnął, ani czemu ich nie pozwał, szczególnie,
> że twórcy bota dobrze sobie zdawali sprawę, że łamią prawo w ten sposób.
Prawo? Jakie prawo? Łamali zapewne eulę, a nie prawo...

Odpowiedz
G Dandzialf

> A skąd możesz wiedzieć, że nic nie robią? Przecież za wykrycie bota u kogoś w LoLu jest
> bezdyskusyjny instaban. A to wcale nie jest takie trudne.
To już coś. Przynajmniej jak niektórzy nie sądzisz, że LoL jest nie do zhakowania. A skąd wiesz, że coś robią? Popularność na przykład takiego BoLa, wskazuje na coś zgoła innego. Szczególnie ruch na odpowiednich forach poświęconych skryptom. Nie wspominając o całym interesie i kasie z tego.To, że jakiś idiota streamuje czy nagrywa jak botuje, to już jego sprawa. A teraz jeszcze doszedł Exploit, który może znacznie utrudnić raportowanie odpowiednich osób.> Pierdoły to ty pociskasz, bo
> udajesz, że masz wielkie pojęcie, a nawet w tą grę nie grasz. Po co atakować coś znanego
> tylko ze słyszenia?
Po pierwsze. Nic nie udaje. (nie wiem skąd masz takie informacje)Po drugie. Nie napisałem, że mam wielkie o tym pojęcie. Nie botuję i nigdy tego nie robiłem... w żadnej grze. (tutaj też nie wiem, skąd Ty czerpiesz te wszystkie wiadomości) Po trzecie. Chciałeś chyba napisać, że już nie gram. Chyba tak od roku, ale to łatwo sprawdzić, bo wszędzie używam tego samego nicku. A słyszę o tym bardzo często, bo moi kumple non stop w to grają. > Głupi nawyk dotykający połowy internetu.
Ja bym nazwał głupim nawykiem atakowanie wypowiedzi tylko dlatego, że uderza to w Twoją ulubioną (?) grę, lub po prostu tylko dlatego, że ktoś patrzy inaczej na daną rzecz. I nie... to dotyka prawie całego internetu. :)To że według ciebie, boty w grach nie są żadnym problemem, to już twoja sprawa. A jako, że to nie jest temat o botach w LoLu, a w HSie, proponuje zakończyć ten jakże ciekawy offtop. :)

Odpowiedz
G Frezko

heh ludzie zamiast kupować kart za realną kasę to kupywali boty które wyfarmiły im te karty więc blizzard się ostro wnerwił.

Odpowiedz
G Wielki_Bubba

Czyli prawda jest taka, że dla was to żadnej różnicy nie robi, po prostu jesteście zirytowani, że inni ludzie mieli karty nie grając tyle czasu, co pokazuje wyższość systemu f2p doty nad lolem. Bo z tego co pamiętam wg. fanów lola odblokowywanie nowych postaci jest takie super i pokazuje progres w grze, a jak ma się wszystko od razu to nie wiadomo czym grać. A tutaj w hearthstone okazuje się, że jak ktoś ma karty a ty nie to już tak fajnie nie jest.

Odpowiedz
Levario

I dobrze. Nie lubię botów, kodów ani modów. Liczy się czysta rozgrywka podarowana przez producentów. To wszystko. Resztę plewić.

Odpowiedz