Informacje

EA przyznaje się do niesłusznych banów w Battlefieldzie 3

10

Program do usuwania z gier osób łamiących zasady najwyraźniej za bardzo się rozochocił, na czym ucierpieli niewinni użytkownicy Battlefielda 3. EA tłumaczy, jak rozwiązać problem.

EA przyznaje się do niesłusznych banów w Battlefieldzie 3 - obrazek 1

Część osób grających w Battlefielda 3 otrzymała niesłuszne bany. "Badamy sprawę banów Punkbustera, które zostały nieprawidłowo przyznane niektórym naszym graczom. Prosimy, zrozumcie, że nasi doradcy nie mają dostępu i nie są w stanie odwrócić banów rozdanych przez Punkbuster, ale pracujemy z naszymi partnerami z Even Balance, by rozwiązać ten problem tak szybko, jak to tylko możliwe" - informuje Electronic Arts.

Punkbuster to program odpowiadający za usuwanie z gier osób, które łamią zasady uczciwej rywalizacji. Firmą za niego odpowiedzialną jest Even Balance - i to właśnie o kontakt z nią za pośrednictwem specjalnego formularza prosi EA w razie otrzymania niesłusznebo bana. "Oczekujcie nowych wieści w tej sprawie. Jest nam bardzo przykro z powodu wszelkiej niewygody, jaką spowodowała ta sprawa" - dodaje wydawca Battlefielda 3.

10 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
G Sericulum

Zamiast wymyślić nowe lepsze antycheat typu punkbuster to siedzą dalej na tej starej kupie. Ile ja przez tego punkbustera miałem problemów w Battlefield 2 o matko :(

Odpowiedz
G aope

Huh, że tak zapytam - znowu? Nie tak długo po premierze przeprowadzone zostały fale niesłusznych banów, setki jeśli nie tysiące osób dostały po "nagrodzie", w tym również i ja. Jak się później okazało, winowajcą była dziurawa jak sito infrastruktura w EB i sam punkbuster. Bany poodwracali, ale przez jakiś czas grac się nie dało i niesmak pozostał.
Nie rozumiem też, dlaczego trzymają się tego syfu. On nie działa, a grupy sprzedające haki robią sobie jaja z tego ustrojstwa. Dopóki PB bedzie wykorzystywany w BF, dopóty moja łapa nie dotknie tej gry w wersji PC.

Odpowiedz
G Muradin_07

Może też dlatego wczoraj ciężko się grało w BFa. Grając w Hardline miałem ping taki, jak zwykle mam w grach (ok. 40-50), a w trójce po 250. No nic... ja tam bana nie dostałem, bo i nie miałem za co. Po prostu poczekam na granie do weekendu chyba.

Odpowiedz
34all

Mój znajomy dostał takiego bana w BF4 odrazu po ostatnim patchu...
Na forach ludzie z podobnym problemem piszą że even balance po prostu zlewa problem i jedyną ich odpowiedzią jest kupienie i założenie sobie nowego konta. Dowodów na wystawienie bana nie chcą przekazać..

Znajomy szykuje się na sprawe sądową.

Odpowiedz
G wojtas022

A ja wogóle nie mogę grać w BF3 bo PB twierdzi, że nie ma u mnie "Packet Flow". I teraz najzabawniejsza kwestia - w BF4 mogę grać bez problemu :D Ten sam punkbuster tylko dwie inne gry. Cuda już robiłem, żeby to naprawić i nic. Na prawdę mogliby już zrezygnować z tego rupiecia i stworzyć nowe narzędzie.

Odpowiedz
G Afro69

Ja za to ostatnio mam problem z Battlefield 3 i 4 taki, że mam zwiechę myszki co jakiś czas... Takie jakby laggi, obraz się zatrzymuje, a po 2 sekundach jest tam gdzie chciałem by był(i tak powiedzmy co 30 sekund...). Wygląda to tak, jakby problem był z myszką, jednak w innych grach chodzi normalnie. Na przykład w Hardline. Czy ktoś wie, co może być nie tak? Proszę o jakiekolwiek sugestie, co mógłbym zrobić.

Odpowiedz
G Muradin_07

To widzę, ze mamy podobny problem. Też nie wiem jak do niego podejść, możliwe że wielu ma problem podobny i może być to wina EA :/

Odpowiedz
34all

> Ja za to ostatnio mam problem z Battlefield 3 i 4 taki, że mam zwiechę myszki co jakiś
> czas... Takie jakby laggi, obraz się zatrzymuje, a po 2 sekundach jest tam gdzie chciałem
> by był(i tak powiedzmy co 30 sekund...). Wygląda to tak, jakby problem był z myszką,
> jednak w innych grach chodzi normalnie. Na przykład w Hardline. Czy ktoś wie, co może
> być nie tak? Proszę o jakiekolwiek sugestie, co mógłbym zrobić.

jeśli coś podobnego dzieje się u ciebie nawet na najniższych ustawieniach to
może spróbuj włączyć lub wyłaczyć w opcjach grafiki w grze synchronizacje pionową

Odpowiedz
G Afro69

> > Ja za to ostatnio mam problem z Battlefield 3 i 4 taki, że mam zwiechę myszki co
> jakiś
> > czas... Takie jakby laggi, obraz się zatrzymuje, a po 2 sekundach jest tam gdzie
> chciałem
> > by był(i tak powiedzmy co 30 sekund...). Wygląda to tak, jakby problem był z myszką,
>
> > jednak w innych grach chodzi normalnie. Na przykład w Hardline. Czy ktoś wie, co
> może
> > być nie tak? Proszę o jakiekolwiek sugestie, co mógłbym zrobić.
>
> jeśli coś podobnego dzieje się u ciebie nawet na najniższych ustawieniach to
> może spróbuj włączyć lub wyłaczyć w opcjach grafiki w grze synchronizacje pionową
Akurat zmieniałem tą opcję. Zmieniałem też port USB do którego podłączona jest myszka. Uruchamiałem Battleloga na Firefoxie, nie na Oprze, jak zawsze. I wciąż to samo. Zastanawiam się, co jeszcze mają te dwie gry wspólnego, że tylko one mają problem.

Odpowiedz
G wojtas022

Spróbuj tego: Uruchom Origin, w lewym górnym rogu kliknij "Origin" -> Ustawienia aplikacji -> Origin w grze -> odhacz "Włącz Origin w grze". Tak żeby program nie działał w grze.

Odpowiedz