Informacje

Na pojawieniu się Metro: Redux skorzysta zwłaszcza Metro 2033

18

Nie tylko grafika, ale także rozgrywka w Metro zyska na premierze zestawu Metro: Redux. Naturalnie, większe zmiany zajdą w starszej odsłonie, Metro 2033.

Na pojawieniu się Metro: Redux skorzysta zwłaszcza Metro 2033 - obrazek 1

- Poczyniliśmy wielkie usprawnienia, zwłaszcza w Metro 2033. Gra jest praktycznie całkowicie zrobiona od nowa. Naprawdę mam nadzieję, że się Wam spodoba - przekazał na PS Blogu Huw Beynon z 4A Games w kontekście nadchodzącej premiery Metro: Redux, pakietu, który oprócz wspomnianego Metro 2033 zawiera także Metro: Last Light.

Na Twitterze Beynon zaprezentował z kolei obrazek przedstawiający oryginalną wersję pierwszej z wymienionych gier i to, jak wygląda ona po zabiegach zastosowanych na potrzeby Metro: Redux (prezentujemy go powyżej). Nie sposób nie dostrzec różnic. - Ważne jest jednak, by podkreślić i to, że gra nie tylko wygląda lepiej, ale z uwagi na przepisanie funkcji rozgrywki, również gra się w nią zdecydowanie lepiej - zaznaczył.

Potwierdził również, że Metro: Redux, oprócz samych gier, zawiera wszystkie wydane dodatki do nich.

18 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
Skoorzasty

Mam rozumieć, że ten zremasterowany obrazek jest po lewej? ;-)

Odpowiedz
OrubaT

Jeśli mam być szczery to wolę obrazek po lewej, jest tak mroczno i złowieszczo :)

Odpowiedz
Skoorzasty

> Jeśli mam być szczery to wolę obrazek po lewej, jest tak mroczno i złowieszczo :)

Serio obrazek po prawej jest z nowej wersji? Zaznaczam, że w grę grałem ale bardzo dawno temu wiec nie do końca pamiętam jak wyglądała.

Odpowiedz
G Eternal101

Szczerze ten po lewej bardziej mi się podoba i bardziej odpowiada klimatowi Metro. W końcu to ma być klimat post-apo a nie rozwalonego miasta w BF'ie xD.

Odpowiedz
G kodi24

Ten po prawej ładniejszy, zdecydowanie;

Odpowiedz
G Henrar

> Serio obrazek po prawej jest z nowej wersji? Zaznaczam, że w grę grałem ale bardzo dawno
> temu wiec nie do końca pamiętam jak wyglądała.
Tak. Oryginał był mocno szaro-bury.I tak swoją drogą, tekstury na powierzchni też nie zachwycały w oryginale.

Odpowiedz
Skoorzasty

No proszę... jakoś klimat szarobury bardziej mi pasuje do postapo, co do porównania grafiki to ciężko to tak z obrazka wywnioskować, ale jak dla mnie szaroburyzm rządzi ;-)

Odpowiedz
G Zdzichacz

Lewy o wiele lepszy. Ten po prawej świeci się jak nie powiem co.

Odpowiedz
Fred778

Metro 2033 chętnie kupie bo Last Light nie dawno ograłem na PC i bardzo mi się podobało :P Można kupić gry oddzielnie prawda?

Odpowiedz
Skoorzasty

coś mi się wydaje, że będzie wszystko w pakiecie

Odpowiedz
G DeMichel

> Metro 2033 chętnie kupie bo Last Light nie dawno ograłem na PC i bardzo mi się podobało
> :P Można kupić gry oddzielnie prawda?

Nie lepiej po prostu kupić metro 2033 a nie czekać na śmieszny Redux, który chyba nie pojawi się na PC bo po co?

Odpowiedz
Heartbreaker

Pojawi się z pewnością. Na Steamie już jest możliwość pre-orderowania jednej i drugiej gry.Dla mnie to głupota coś takiego wydawać, jak tylko ulepszono silnik w Metro 2033, a do Last Light dodano dopisek Redux.Szkoda, że gry nie są dla posiadaczy pdostawki darmowe (albo ze znacznie większym rabatem, niż -50%).

Odpowiedz
Fred778

> Nie lepiej po prostu kupić metro 2033 a nie czekać na śmieszny Redux, który chyba nie
> pojawi się na PC bo po co?
Tylko właśnie chce kupić na PS4 bo Last Light mi chodziło płynnie pod ziemia (koło 40-60 fps) a na powierzchni miałem 10-20 fps...

Odpowiedz
G Accid

> Lewy o wiele lepszy. Ten po prawej świeci się jak nie powiem co.
on miał się świecić. W książce wyraźnie pisze, że 'świat na powierzchni oślepiał mieszkańców metra". Dosłownie.

Odpowiedz
G PrimitiveHuman

Z tego co było w książce, bardziej pasuje ta nowsza wersja. W końcu powierzchnia była hipnotyzującą grą światła słonecznego i mogła pozbawić wzroku tych, co za długo siedzieli w eterycznych ciemnościach moskiweskiego metro.

Odpowiedz
G Kadaj

Dla mnie zdecydowanie ten po prawej jest ładniejszy. Z drugiej strony gra nie jest na tyle fajna, by opłacało mi się kupować raz jeszcze. ;p

Odpowiedz
Essau

Oba ujęcia są ciekawe i intrygujące. Metro 2033 pamiętam już jak przez mgłę, ale wspominam niezwykle ciepło. Wiem, że gra mnie urzekła klimatem i grywalnością. Chętnie sobie ją przypomnę jeszcze raz.

Odpowiedz