Informacje

EA zapowiada bany dla graczy, którzy celowo przerywają mecze w UFC

16

Nie ma zgody EA Sports na intencjonalne rozłączanie się graczy z sieciowych starć w UFC.

EA zapowiada bany dla graczy, którzy celowo przerywają mecze w UFC - obrazek 1

Każdy, kto celowo będzie zrywał połączenia podczas gry w trybie sieciowym UFC, zostanie ukarany czasowym banem. - Chcemy dotkliwiej karać ludzi za takie przewinienia. Nie chodzi już tylko o zapisanie porażki i zwiększenie wskaźnika DNF (Did Not Finish). Będziemy go używać do bardziej znaczących celów. Jeśli w krótkim okresie zbyt często wyłączysz grę, możesz być czasowo zbanowany z matchmakingu - tłumaczy asystent producenta, Jazz Brousseau.

- Możemy nawet usunąć cię z tablicy wyników. Naprawdę chcemy zapewnić dobrą zabawę w przestrzeni sieciowej, a problem rozłączeń traktujemy bardzo poważnie. Będziemy monitorować zachowanie graczy i pracować z obsługą klienta w celu wytropienia graczy, którzy nadużywają tej opcji - zapowiada. Zaznacza, że stałe bany również będą rozdawane, ale tylko w ekstremalnych przypadkach. Podobnie jak zawieszenia czasowe, obejmą one jedynie sieciowe tryby rozgrywki.

Co sądzicie o tego rodzaju karach? To złe rozwiązanie? A może takie rozwiązanie należałoby wprowadzić również w innych grach EA Sports? Dajcie znać w komentarzach.

16 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
maziiii

Ja tam popieram w 100% :)

Odpowiedz
G Kafar

To szkoda mi ludzi co często mają problemy z połączeniem. Chyba nawet szansa zagrania nie będziecie mieli.

Odpowiedz
NemoTheEight

> To szkoda mi ludzi co często mają problemy z połączeniem. Chyba nawet szansa zagrania
> nie będziecie mieli.
No. Ja (zresztą nie tylko ja) w PayDayu2 miałem kłopoty ze stabilnością połączenia (do tego stopnia, ze wywalało mnie z większości gier jeszcze w lobby). I co? teraz w UFC jak ktoś będzie miał coś takiego to od razu ban. No średnio śmieszne.

Odpowiedz
bonbon

O to wlasnie chodzi. Niech zapewnia jednakowe warunki polaczenia dla wszystkich (dwoch) grajacych. Bez lagow i innych opoznien. Wtedy pogadamy. Nie widze powodu siedzenia w grze, gdzie mam jakies glupie opoznienia, a ten drugi gra, jakby siedzial na serwerze.. Place za gre, zeby sam miec rozrywke, a nie dostarczac jej innym. Moj czas kosztuje.

Odpowiedz
G Henrar

> To szkoda mi ludzi co często mają problemy z połączeniem. Chyba nawet szansa zagrania
> nie będziecie mieli.
Wystarczy gromadzić dane w trakcie meczu i sprawdzać, kiedy następuje rozłączenie. Jak widać, że koleś dziwnym trafem ma "problemy z połączeniem", gdy zaczyna przegrywać - wlepiać bany. Gdy jednak widać, że rozłącza go losowo, nawet wtedy, gdy wygrywa - oszczędzić banowania.

Odpowiedz
G L33T

Pane ale to EA, wymagasz logiki ?

Odpowiedz
G czopor

> O to wlasnie chodzi. Niech zapewnia jednakowe warunki polaczenia dla wszystkich (dwoch)
> grajacych. Bez lagow i innych opoznien. Wtedy pogadamy. Nie widze powodu siedzenia w
> grze, gdzie mam jakies glupie opoznienia, a ten drugi gra, jakby siedzial na serwerze..
> Place za gre, zeby sam miec rozrywke, a nie dostarczac jej innym. Moj czas kosztuje.

wtf? To teraz wydawca gier ma Ci zapewnić dobre łącze?...

Odpowiedz
G Kafar

Jestem za karaniem takich pajacy ale banowanie to jest chora praktyka. BARDZO chora. Po 1 statystyki niech beda karą po drugie moze niech łączy takich graczy tylko ze sobą. A uczciwych ze sobą. Jestem za karaniem ale bany to najdurniejsza metoda karania, ale cóż to wpadło na pomysl EA dziwimy się ?:)

Odpowiedz
G leszeq

> No. Ja (zresztą nie tylko ja) w PayDayu2 miałem kłopoty ze stabilnością połączenia (do
> tego stopnia, ze wywalało mnie z większości gier jeszcze w lobby). I co? teraz w UFC
> jak ktoś będzie miał coś takiego to od razu ban. No średnio śmieszne.
Skoro dysponujesz słabym i niestabilnym łączem to po co w ogóle pchasz się do trybu multi?Banowanie za leavy to nie jest jakiś nowy wynalazek EA, bo przecież tak samo jest w innych grach, np. Dota albo LoL.

Odpowiedz
G czopor

> Jestem za karaniem takich pajacy ale banowanie to jest chora praktyka. BARDZO chora.
> Po 1 statystyki niech beda karą po drugie moze niech łączy takich graczy tylko ze sobą.
> A uczciwych ze sobą. Jestem za karaniem ale bany to najdurniejsza metoda karania, ale
> cóż to wpadło na pomysl EA dziwimy się ?:)

oh wpadło na to EA. Dota, LoL, CS GO - to wszystko gry EA, nie? No ale wiadomość o EA to ilość hejtu musi się zgadzać.

Odpowiedz
G Kafar

> oh wpadło na to EA. Dota, LoL, CS GO - to wszystko gry EA, nie? No ale wiadomość o EA
> to ilość hejtu musi się zgadzać.
Nie moja wina że w tym przemysle jest tyle debilizmu. Na szczęście mam najlepszy stopień sprzeciwu, czyli nie kupowanie danych gier od danych wydawców.

Odpowiedz
G Kettger

Piękna inicjatywa. Dołożyłbym jeszcze karę grzywny lub zawieszenia w ekstremalnych przypadkach. Niech obejmie to także inne gry EA. ;)

Odpowiedz
G Renchar

> No. Ja (zresztą nie tylko ja) w PayDayu2 miałem kłopoty ze stabilnością połączenia (do
> tego stopnia, ze wywalało mnie z większości gier jeszcze w lobby). I co? teraz w UFC
> jak ktoś będzie miał coś takiego to od razu ban. No średnio śmieszne.

Z kumplem mieliśmy podobne przypadki wystarczyło na PS3 ustawić w opcji konsoli by internet był bez żadnych zabezpieczeń i potem nie było już więcej takich jaj z utratami połączenia.

Odpowiedz
G kotlecik5

> No. Ja (zresztą nie tylko ja) w PayDayu2 miałem kłopoty ze stabilnością połączenia (do
> tego stopnia, ze wywalało mnie z większości gier jeszcze w lobby). I co? teraz w UFC
> jak ktoś będzie miał coś takiego to od razu ban. No średnio śmieszne.

Ja przez spory czas miałem problemy z netem (pozdrawiam panów z TPSA) i musiałem sobie odpuścić grę przez neta w cokolwiek, bo to była udręka. Dlatego trochę nie rozumiem ludzi, którzy wiedzą, że mają niestabilnego neta i ich wyrzuci, a mimo wszystko męczą się i próbują grać.

Odpowiedz
G Dared00

> Nie moja wina że w tym przemysle jest tyle debilizmu.
Debilizm?Jeżeli piłkarz uprzykrza mecz innym zawodnikom - wylatuje z boiska.Jeżeli klient w restauracji uprzykrza posiłek innym klientom - wylatuje z restauracji.Jeżeli pijak na dyskotece uprzykrza zabawę innym osobom - wylatuje z baru.Więc dlaczego w grach dokładnie to samo postępowanie (wyrzucanie ludzi uprzykrzających innym zabawę) jest debilizmem?

Odpowiedz