Informacje

Śmierć to dopiero początek na nowym zwiastunie Diablo III: Reaper of Souls

29 Piotr Bajda

Do premiery pierwszej tak rozbudowanej ekspansji Diablo III i święta fanów gry Blizzarda został niecały tydzień. Czujecie dreszcze?

Śmierć to dopiero początek na nowym zwiastunie Diablo III: Reaper of Souls - obrazek 1

Jeśli jeszcze nie, to nowy zwiastun postara się je wywołać, dając przedsmak czekających w Reaper of Souls nowości. Świeże miejscówki, nowa postać i szereg jej nowych zdolności, swoboda, tryb przygodowy i wiele więcej - na tym skupia się materiał.

Smacznego.

Poprzednie nagranie od Blizzarda skupiało się na debiutancie, czyli Krzyżowcu, a dziś premierę ma książka wypełniająca lukę pomiędzy Diablo III a dodatkiem Reaper of Souls właśnie. Przy okazji warto zainteresować się naszym wywiadem z twórcami ekspansji.

Diablo III: Reaper of Souls trafi do sprzedaży już 25 marca.

29 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
RobsonAmbro

Uwaga film zawiera spoiler.

Odpowiedz
Brambor

"Szczeliny Nephalemów" . Powinni zakazać lokalizacji gier...

Odpowiedz
G IC81

Przeczytałem Zakon. Nie wiem czy to jest ten sam autor obu książek z szyldem diablo 3 w tle ale po Zakonie zdecydowanie wolę pograć w D3 niż poczytać.

Odpowiedz
Dragoon84

Już sie nie moge doczekac.

Odpowiedz
Nitro2050

Po prostu jest super gra i mi też!

Odpowiedz
G damienthorn

> "Szczeliny Nephalemów" . Powinni zakazać lokalizacji gier...
Dlatego po wpisaniu kodu z pudełkowej polskiej wersji gry można z całą premedytacją ściągnąć angielską wersję z battle net'a (nie to, że nie jestem fanem polskiej lokalizacji, w D2 fajnie się grało po polsku, ale jak zobaczyłem wstęp w ojczystym języku do D3 szybko ściągnąłem 2 GB angielskiej lokalizacji...)

Odpowiedz
ZubenPL

> "Szczeliny Nephalemów" . Powinni zakazać lokalizacji gier...
A jak powinno się to nazywać według ciebie po Polsku?

Odpowiedz
G meJKu

Co jak co, ale dla mnie polska lokalizacja jest o wiele lepsza niż angielska ; )

Odpowiedz
G Isildur

> Co jak co, ale dla mnie polska lokalizacja jest o wiele lepsza niż angielska ; )
Zgadzam się, nie rozumiem tego całego hejtu w stronę polskojęzycznej gry...

Odpowiedz
mrokumrok

Bo to takie z zasady. A tłumaczenie jest poprawne.

Odpowiedz
G Arcling

Tłumaczenie Diablo 3 jest poprawne, ale dobrym bym go nie nazwał. Jakimś cudem "paragon" stał się "mistrzostwem" i tym podobne kwiatki. Głosy są zdecydowanie gorsze od angielskiej wersji (szczególnie skopali samego Diablo oraz Witch Doctora). Do tego pokuszono się o wstawienie polskich memów, które były popularne jedynie przez bardz ograniczony czas, dzisiaj są już martwe i w sumie tylko w tej grze jeszcze "żyją". No i pewna losowość nazw przedmiotów gorzej wypada w naszym języku ze względu na jego specyfikę.

Odpowiedz
Cygi

No dobra, różne tryby i opcje robią zajawkę, ale dwie uwagi:

1. Zwiastunowa muzyka trochę nie pasuje do takich klimatów.
2. ...grafika gorsza niż w Path of Exile. :P

Odpowiedz
ZubenPL

> Tłumaczenie Diablo 3 jest poprawne, ale dobrym bym go nie nazwał. Jakimś cudem "paragon"
> stał się "mistrzostwem" i tym podobne kwiatki.
Wolałbyś poziomy doskonałości? > Głosy są zdecydowanie gorsze od angielskiej
> wersji (szczególnie skopali samego Diablo oraz Witch Doctora).
Mi większość pasuje, choć diablo i azmodan wypadają zdecydowanie lepiej w angielskiej wersji.> Do tego pokuszono się
> o wstawienie polskich memów, które były popularne jedynie przez bardz ograniczony czas,
> dzisiaj są już martwe i w sumie tylko w tej grze jeszcze "żyją".
Z tego co wiem podobne zabiegi są w każdej wersji językowej gry.

Odpowiedz
mrokumrok

> Tłumaczenie Diablo 3 jest poprawne, ale dobrym bym go nie nazwał. Jakimś cudem "paragon"
> stał się "mistrzostwem" i tym podobne kwiatki. Głosy są zdecydowanie gorsze od angielskiej
> wersji (szczególnie skopali samego Diablo oraz Witch Doctora). Do tego pokuszono się
> o wstawienie polskich memów, które były popularne jedynie przez bardz ograniczony czas,
> dzisiaj są już martwe i w sumie tylko w tej grze jeszcze "żyją". No i pewna losowość
> nazw przedmiotów gorzej wypada w naszym języku ze względu na jego specyfikę.

Pisząc poprawne, odnosiłem się tylko do postu trochę wyżej, odnośnie Szczeliny Nephalemów.

Odpowiedz
scyzor

> No dobra, różne tryby i opcje robią zajawkę, ale dwie uwagi:
>
> 1. Zwiastunowa muzyka trochę nie pasuje do takich klimatów.
> 2. ...grafika gorsza niż w Path of Exile. :P

Ad.2 Kup okulary... Path of Exile to sterylna, kiepska grafika pokroju Diablo 2 ale o podbitej rozdzielczości. Diablo 3 to piękno modeli, kolorów, dbałość o detale. Nie można czegoś takiego jak PoE zestawiać ze wzorcem, wygląda po prostu biednie.

Odpowiedz
Aludra

Polonizacja D2 to była prawdziwa mistrzowska robota, w D3 od początku gram w angielska wersje, zreszta wszystko od oprogramowanie po system i gry mam po angielsku, bo mi nie przeszkadza :)

Odpowiedz
G TTBoS

> Polonizacja D2 to była prawdziwa mistrzowska robota, w D3 od początku gram w angielska
> wersje, zreszta wszystko od oprogramowanie po system i gry mam po angielsku, bo mi nie
> przeszkadza :)
Szkoda tylko, że D2 jeden aktor podkładał głos sporej ilości postaci i za bardzo się nie starał by zmienić ton czy cokolwiek, ale co tam mistrzowska robota ;pObie polonizacje mają cos w sobie dobrego i zarazem złego, ale na pewno D3 nie jest tak zła ;p.

Odpowiedz
Afgncap


> Ad.2 Kup okulary... Path of Exile to sterylna, kiepska grafika pokroju Diablo 2 ale o
> podbitej rozdzielczości. Diablo 3 to piękno modeli, kolorów, dbałość o detale. Nie można
> czegoś takiego jak PoE zestawiać ze wzorcem, wygląda po prostu biednie.

Może w PoE grafika nie jest najwyższych lotów, ale na pewno nie jest sterylna. W oczy kłują najbardziej słabe animacje, reszta jest bardziej w klimatach diablo niż samo diablo, które wcale nie jest takie ładne. Na najwyższych detalach tekstury są paskudne, cienie jak na rok wydania co najwyżej w porządku, modele są całkiem dobre, no i animacje blizzarda zawsze robią wrażenie, ale w Diablo nie chodziło nigdy o kolory, miało być posępnie a jest bajkowo. Dodatkowo dalej są problemy typu nadmierne obciążanie pamięci, problemy z plikiem prefs, który lubi się psuć i zmieniać ustawienia no i ogólny problem z grami blizzarda gdzie gra ruszy na wszystkim ale nawet na najlepszym sprzęcie nie zawsze chodzi dobrze. Dobrze chociaż, że w końcu poprawili gameplay... Po prawie dwóch latach... Jakbym wiedział, że dostanę działającą porządnie grę dopiero teraz to bym dopiero teraz ją kupił. Trzeba jednak przyznać, że w tym momencie gra się bardzo przyjemniej i jakby tak było od początku to nie byłoby tylu rozczarowanych ludzi.
Co do tłumaczenia to dalej żałuje, że nie da się wyłączyć dialogów bo są okropne niezależnie od wersji a po przejściu gry tyle razy naprawdę nie chce się ich słuchać, dobrze chociaż, że można cutscenki wyłączyć.
Beznadziejne jest, że bez dodatku po premierze praktycznie nie będzie się w samą podstawkę opłacało grać. W D2 nie było tego problemu i można było się dalej bawić bez LoD.

Odpowiedz
Arhoz

Moim zdaniem rozmowy prowadzone pomiędzy postaciami w D3, w trakcie wędrówki są kpiną. Psuje to klimat którego i tak brakuje w stosunku do poprzednich części.

W Diablo 1 sama muzyka sprawia że gra wciąga mnie do swojego świata.
To były piękne czasy które już nigdy nie wrócą.

Odpowiedz
Cygi

> (pieśń frustrata)
Nie spodziewałem się, że ukłuję tu kogoś prosto w sedno i będzie się chamsko zachowywać w stylu kup okulary.Codziennie u siebie na ekranie widzę PoE, także widząc ten zwiastun, który pokazuje to co jest w grze, widać, że w tej kwestii jest coś nie halo.Ale dobra, przepraszam, że obraziłem perfekcję zwaną DIII, przepraszam, że w ogóle taki człowiek ma prawo żyć. :D

Odpowiedz
G Jarden

Witam.
Ktos z gramu moglby odpowiedziec na pytanie jak wyglada sprawa z dostepnoscia kolekcjonerek?
Zamowilem gdy tylko sie pojawila w gramie, potwierdzilem ale chcialbym sie dowiedziec czy sie nie okaze ze "nagle" ich zabraknie?
Dzieki.

Odpowiedz
G TTBoS

> Nie spodziewałem się, że ukłuję tu kogoś prosto w sedno i będzie się chamsko zachowywać
> w stylu kup okulary.
>
> Codziennie u siebie na ekranie widzę PoE, także widząc ten zwiastun, który pokazuje
> to co jest w grze
, widać, że w tej kwestii jest coś nie halo.
>
> Ale dobra, przepraszam, że obraziłem perfekcję zwaną DIII, przepraszam, że w ogóle taki
> człowiek ma prawo żyć. :D
Sarkazm nie jest potrzebny, bo prawda jest taka, że sam również wole grafikę z Diablo 3, bo taki styl iście malarski jest lepszy niż plastik z PoE.Tak jak PoE ma parę elementów lepszych niż D3 to grafika, animacja i dźwięk D3 niszczą wszystko w tej dziedzinie, bo z każdym uderzeniem aż się czuje pierdo**** a w PoE to a tam chłopek palnie tak czy tak zawsze tak samo ;P.

Odpowiedz
Cygi

A teraz niespodzianka - mój pierwszy post tutaj to ja pisałem w imieniu kogoś czy w swoim?Jak widać co poniektórzy poczuli się jakbym sprofanował jakąś świętość.Są granice...

Odpowiedz
G TTBoS

> A teraz niespodzianka - mój pierwszy post tutaj to ja pisałem w imieniu kogoś czy w swoim?
>
> Jak widać co poniektórzy poczuli się jakbym sprofanował jakąś świętość.
>
> Są granice...
Hmm ciekawe naprawdę ... ;p a poza tym, co ma to wspólnego z grafiką PoE? bo jeśli jest faktycznie w Twoim mniemaniu lepsza niż D3 to może coś napisz, co ma wspólnego z tematem rozmowy? a nie walisz teksty fanatyka.Tylko nie pisz, że widzisz, co dziennie PoE na ekranie, bo to żaden argument ;p.

Odpowiedz
G K_r_o_l_M

WITAM
CZY WIADOMO COŚ CZY BĘDZIE PL W D3 NA PLAYSTATION 4 ?????

Odpowiedz
Phobos_s

> WITAM
Po pierwsze:http://poradnia.pwn.pl/lista.php?id=7322http://poradnia.pwn.pl/lista.php?id=12916> CZY WIADOMO COŚ CZY BĘDZIE PL W D3 NA PLAYSTATION 4 ?????
Po drugie: Nie używaj capsa, to nie niekulturalnie (oznacza krzyk).Po trzecie: Na tę chwilę nie ma żadnych oficjalnych informacji. Wziąwszy jednak pod uwagę, że Diablo 3 na PS3 ma wersję polską, to można chyba bezpiecznie założyć, że i wersja na PS4 będzie ją miała.

Odpowiedz
Cygi

wtf?Przeczytaj na spokojnie mój pierwszy post.Już zauważyłeś?Dwie krótkie uwagi, nawet oznaczone (jak widać nie wiadomo po co...) ":P".I to wszystko. Ponieważ to jest opinia, jak każda inna.Nic na to nie poradzisz. No, poza frustracją, że jest ktoś na świecie, któremu nie spodoboało się coś, co pochodzi od Blizzarda.Najśmieszniejsze jest to, że widząc, w jaki sposób się tu wypowiadam, ktoś z awatarkiem z innej gry Blizzarda, twierdzi, że walę teksty fanatyka.Hipokryzja?Tu naprawdę nie można nawet źle spojrzeć na cokolwiek związanego z Blizzardem, bo zlatują się tacy jak ty i doszukują się teorii spiskowych.Więc jeszcze raz, to, że ktoś ma inne zdanie, nic na to nie poradzisz, nic nikomu nie wmówisz, a jedyne co możesz zrobić to z tym handlować/siać paranoję/podnicać sobie żyły z rozpaczy.

Odpowiedz
G TTBoS

> wtf?
>
No to super, że tam jest ":P" to, czemu się burzysz jak łowcy wiedźm? ja chce wiedzieć, czemu tak uważasz, ale jak do tej pory dowiedziałem się tylko jednego wszędzie widzisz wyznawców D3 ;p.Każda opinia ma uzasadnienie nawet te głupie a w Twoim przypadku po prostu piszesz by nabijać posty ;p.Nie jestem sfrustrowany tylko podirytowany nie tym, co piszesz o D3, bo mi to zwisa, ale Twoim poziomem rozmowy.Dla tego z mojej strony eot a Ty dalej pisz niestworzone rzeczy ;).

Odpowiedz
G Pietro87

> Dwie krótkie uwagi, nawet oznaczone (jak widać nie wiadomo po co...) ":P".
> I to wszystko. Ponieważ to jest opinia, jak każda inna.
I jak każda opinia w momencie gdy ktoś daje kontragumenty albo prosi o uzasadnienie może być rozwinięta. Bo człowiek rozumny umie rozwinąć swoją opinię jeśli jest ona czymś więcej niż "tak, bo tak".> Nic na to nie poradzisz. No, poza frustracją, że jest ktoś na świecie, któremu nie spodoboało
> się coś, co pochodzi od Blizzarda.
>
O właśnie natomiast oszołomy od razu przyjmują postawę zaczepno obronną w momencie jak nie są w stanie utrzymać lub wziąć w obronę głoszonego stanowiska.> Najśmieszniejsze jest to, że widząc, w jaki sposób się tu wypowiadam, ktoś z awatarkiem
> z innej gry Blizzarda, twierdzi, że walę teksty fanatyka.
>
J/W - iście dziecinne wycieczki osobiste, "awatarki" bzdety a argumentu na zadane przez niego pytanie nawet pół nie podałeś.> Hipokryzja?
>
U ciebie - zakładam ogromna :)> Tu naprawdę nie można nawet źle spojrzeć na cokolwiek związanego z Blizzardem, bo zlatują
> się tacy jak ty i doszukują się teorii spiskowych.
>
Naprawdę polecam wybrać się do specjalisty, w każdym swoim poście mantrujesz o jakiś teoriach spiskowych, to już chyba schizofrenia bardziej niż zaawansowana.> Więc jeszcze raz, to, że ktoś ma inne zdanie, nic na to nie poradzisz, nic nikomu nie
> wmówisz, a jedyne co możesz zrobić to z tym handlować/siać paranoję/podnicać sobie żyły
> z rozpaczy.
No ty zdecydowanie możesz - w momencie jak nie potrafisz wyrzucić nawet jednego argumentu za zdaniem które wygłaszasz. Pozostaje ci jedynie tupać nóżką, chyba, że się myślę i umiesz mu odpowiedzieć czemu oprawa audio-wizualna w PoE jest lepsza niż ta w D3 [konkretnie - bo np modele mają lepsza jakość, tekstury wyższa rozdzielczość, stylistyka jest lepiej dobrana, warstwa audio jest wyższej jakości itp itd.. Napisanie "burak jest lepszy niż marchewka bo ja wielki myśliciel tak uważam" to tekst poniżej poziomu brodzika intelektualnego]Mogę dorzucić jeszcze do kotła fakt, ze najczęściej to głosiciele prawd objawionych, dokładnie jak ty, jak nie potrafią obronić swojej opinii rzucają jakiś bełkot o hejterach i tekst "to moja opinia, nie trzeba się z nią zgadzać". Jasne twoja - ale jak nie jesteś w stanie nawet minimalnie jej poprzeć argumentami, to najlepiej trzymaj ją dla siebie w domowym zaciszu, bo tu się jedynie kompromitujesz prezentując postawę oszołomów od racji najmojszych.P.S.Z mojej strony też EOT bo nie spodziewam się nic oprócz bełkotów o spiskach, fanbojach i tobie jedynym cudownym dziecku, ostatnim sprawiedliwym etc.Ale dopisz jakiś błyskotliwy post w którym znów nie będzie nawet jednego argumentu tylko mantrowanie o spiskach, przynajmniej będzie wesoło :)

Odpowiedz