Informacje

Jak działają Telepody do Angry Birds Star Wars II?

0 Wiktor Keller

Rovio przygotowuje swoją odpowiedź na serię Skylanders i Disney Infinity. Jak wypadają wściekłe ptaki w formie fizycznych zabawek powiązanych z grą wideo? Poznajcie Angry Birds Star Wars Telepods.

Moda na powiązywanie linii zabawek z grami wideo trwa w najlepsze. Od lat powstają figurki reprezentujące bohaterów gier wideo, ale dopiero teraz jest to robione na szeroką, interaktywną skalę. Kolejnym przedstawicielem trendu są figurki powiązane z Angry Birds Star Wars II.

Ogromna zaletą telepodów i figurek jest fakt, że nie ma w nich żądnych mechanicznych ani elektronicznych elementów, które mogłyby się zepsuć – dzieciaki więc mogą robić z nimi wszystko, nawet przykładać do silnych magnesów, bez obawy o to, że urządzenie ich nie rozpozna. Cała magia dzieje się na podstawie nadrukowanego bardzo wytrzymałą farbą kody QR umieszczonego na spodzie figurki – również nie ma obaw, że się zetrze, został nadrukowany bardzo trwała farbą.

Jak działają Telepody do Angry Birds Star Wars II? - obrazek 1

Proces przenoszenia zabawki do gry jest bardzo prosty. Po uruchomieniu etapu należy wybrać ikonę z literą „T”. Następnie wybraną figurkę należy umieścić na specjalnym podeście z soczewką, a później całą konstrukcję postawić na aparacie tabletu – tu stres również nie jest potrzebny, nie uszkodzi to ani ekranu, ani soczewki. Po odpowiednim ustawieniu podestu postać błyskawicznie pojawia się w grze.

Teleportowany bohater zajmuje miejsce postaci na procy, co oznacza, że przenoszenie nie daje nam dodatkowych szans – pula „pocisków” się nie zwiększa, jedynie zmieniają się ich właściwości.

Jak działają Telepody do Angry Birds Star Wars II? - obrazek 2

Jakie są ograniczenia? Po pierwsze urządzenie musi być podłączone do Internetu. Po drugie przenoszona postać musi reprezentować tą samą stronę mocy, co postacie, którymi gramy – nie da się wmiksować Sitha między Jedi. Po trzecie dany model figurki możemy teleportować na dany etap tylko raz – nie można ich „klonować”

Linia figurek zawiera obecnie 32 modele (więcej zapewne w drodze) postaci podzielone na jasną i ciemną stronę mocy, każda z unikalną mocą, bądź wariacją takowej. Są wszystkie najważniejsze postacie z filmowej sagi - Leia, Yoda, kilka wersji Anakina i Luke'a, Chewbacca, R2-D2, C-3PO, Darth Maul, General Grievous, Jango i Boba Fett z Darthem Vaderem zamykającym peleton.

Jak działają Telepody do Angry Birds Star Wars II? - obrazek 3

Lista oficjalnie wspieranych urządzeń nie jest długa, ale znajdują się na niej wszystkie najpopularniejsze smarftony i tablety. Warto jednak pamiętać, że telepody nie działają z żadnymi tabletami i smartfornmi opartymi o system Windows – da się ich używać wyłącznie na iOS-e i Androidzie.

>>Kup Tablet Samsung GALAXY Tab 3 w zestawie z Angry Birds Telepods w sklepie gram.pl

Najnowsze

Weekend z FIFA 15: nowości w grze

1
Patryk Purczyński

Seria FIFA z każdą odsłoną coraz bardziej przypomina mecze rozgrywane na prawdziwych stadionach. Przyglądamy się temu, co studio EA Canada zrobiło tym razem, by postawić krok ku autentyzmowi.

Czytaj dalej 
Czas na jedność! Przedstawiamy program przedsprzedaży gry Assassin's Creed Unity!
Lubisz nas?