Informacje

Jak działają Telepody do Angry Birds Star Wars II?

0 Wiktor Keller

Rovio przygotowuje swoją odpowiedź na serię Skylanders i Disney Infinity. Jak wypadają wściekłe ptaki w formie fizycznych zabawek powiązanych z grą wideo? Poznajcie Angry Birds Star Wars Telepods.

Moda na powiązywanie linii zabawek z grami wideo trwa w najlepsze. Od lat powstają figurki reprezentujące bohaterów gier wideo, ale dopiero teraz jest to robione na szeroką, interaktywną skalę. Kolejnym przedstawicielem trendu są figurki powiązane z Angry Birds Star Wars II.

Ogromna zaletą telepodów i figurek jest fakt, że nie ma w nich żądnych mechanicznych ani elektronicznych elementów, które mogłyby się zepsuć – dzieciaki więc mogą robić z nimi wszystko, nawet przykładać do silnych magnesów, bez obawy o to, że urządzenie ich nie rozpozna. Cała magia dzieje się na podstawie nadrukowanego bardzo wytrzymałą farbą kody QR umieszczonego na spodzie figurki – również nie ma obaw, że się zetrze, został nadrukowany bardzo trwała farbą.

Jak działają Telepody do Angry Birds Star Wars II? - obrazek 1

Proces przenoszenia zabawki do gry jest bardzo prosty. Po uruchomieniu etapu należy wybrać ikonę z literą „T”. Następnie wybraną figurkę należy umieścić na specjalnym podeście z soczewką, a później całą konstrukcję postawić na aparacie tabletu – tu stres również nie jest potrzebny, nie uszkodzi to ani ekranu, ani soczewki. Po odpowiednim ustawieniu podestu postać błyskawicznie pojawia się w grze.

Teleportowany bohater zajmuje miejsce postaci na procy, co oznacza, że przenoszenie nie daje nam dodatkowych szans – pula „pocisków” się nie zwiększa, jedynie zmieniają się ich właściwości.

Jak działają Telepody do Angry Birds Star Wars II? - obrazek 2

Jakie są ograniczenia? Po pierwsze urządzenie musi być podłączone do Internetu. Po drugie przenoszona postać musi reprezentować tą samą stronę mocy, co postacie, którymi gramy – nie da się wmiksować Sitha między Jedi. Po trzecie dany model figurki możemy teleportować na dany etap tylko raz – nie można ich „klonować”

Linia figurek zawiera obecnie 32 modele (więcej zapewne w drodze) postaci podzielone na jasną i ciemną stronę mocy, każda z unikalną mocą, bądź wariacją takowej. Są wszystkie najważniejsze postacie z filmowej sagi - Leia, Yoda, kilka wersji Anakina i Luke'a, Chewbacca, R2-D2, C-3PO, Darth Maul, General Grievous, Jango i Boba Fett z Darthem Vaderem zamykającym peleton.

Jak działają Telepody do Angry Birds Star Wars II? - obrazek 3

Lista oficjalnie wspieranych urządzeń nie jest długa, ale znajdują się na niej wszystkie najpopularniejsze smarftony i tablety. Warto jednak pamiętać, że telepody nie działają z żadnymi tabletami i smartfornmi opartymi o system Windows – da się ich używać wyłącznie na iOS-e i Androidzie.

>>Kup Tablet Samsung GALAXY Tab 3 w zestawie z Angry Birds Telepods w sklepie gram.pl

Najnowsze
Lubisz nas?