Informacje

Rozmiar świata w Arma 3 bije na głowę Skyrima i Red Dead Redemption. Zobacz porównanie

25 Mateusz Stanisławski

Jeden z twórców Arma 3 postanowił odnieść rozmiar świata gry do map znanych nie tylko z poprzednich odsłon serii, ale również innych popularnych produkcji. Robi wrażenie!

Rozmiar świata w Arma 3 bije na głowę Skyrima i Red Dead Redemption. Zobacz porównanie - obrazek 1

Poniższe infografiki przygotował Karel Mořický ze studia Bohemia Interactive. Arma 3 zaoferuje obszar o powierzchni 270 km², a gdyby dodać do tego zbiorniki wodne, otrzymamy 1 000 km². To zauważalnie więcej zawartości niż w przypadku „dwójki” (Czarnoruś ma powierzchnię 180 km²) i... jeszcze więcej w porównaniu do tego, co zaoferowały takie hity, jak Skyrim, Red Dead Redemption, GTA IV czy Far Cry 3.

„O ile w przypadku zestawienia z innymi grami z serii miałem dostęp do dokładnych, pochodzących prosto z naszego studia danych, o tyle przygotowując drugą infografikę, pewne rzeczy zostały przybliżone, ponieważ bazowałem na tym, co sam znalazłem w tych grach i sieci.” – zaznacza Mořický.

Arma 3 ma już ustalony termin wydania – 12 września (tylko komputery osobiste). Ostatnio dowiedzieliśmy się, że w edycji limitowanej gry znajdziemy pełną wersję Arma: Cold War Assault oraz że w dniu premiery produkcja będzie wyzuta z kampanii dla pojedynczego gracza. Stosowne epizody zostaną jednak wydane w późniejszym terminie w formie DLC, których pobranie nie będzie wiązało się z uiszczaniem jakichkolwiek opłat.

Rozmiar świata w Arma 3 bije na głowę Skyrima i Red Dead Redemption. Zobacz porównanie - obrazek 2

Rozmiar świata w Arma 3 bije na głowę Skyrima i Red Dead Redemption. Zobacz porównanie - obrazek 3

25 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
FeelThePvoeR

Teraz to dowalili, mapa skyrima jest ogromna a tutaj pokazują że ta jest kilkanaście razy większa....

Odpowiedz
G Ring5

Najbardziej mnie rozwalilo dodanie de_dusta :D

Teraz tylko pytanie, jak ma sie rozmiar mapy do tego, co bedzie sie tam dzialo (i znajdowalo). Jesli maja to byc tylko ogromne puste przestrzenie, to raczej taka zabawa nie ma sensu.

Odpowiedz
G Henrar

> Teraz to dowalili, mapa skyrima jest ogromna a tutaj pokazują że ta jest kilkanaście
> razy większa....
Bo jest. Powierzchnia świata Skyrima wynosi około 40 km kwadratowych. ARMA 3 posiada mapę o powierzchni 270 km^2. Kilkanaście raz większa? Nie. Ale i tak ARMA ma o wiele większą mapę niż Skyrim.Ale do Daggerfalla to im wciąż sporo daleko :E

Odpowiedz
G MAJOT15

Kto to coś robił? Mapa Skyrima jest ogromna więc nie ma szans na taką przepaść... a zresztą Caspian Border z BF'a według tych statystyk jest jak 1/8-1/10 mapy Skyrima... Bitch Please.

Odpowiedz
G Skrzypiec

Daggerfall to świat po części generowany z losowych elementów więc w sumie nie powinien się liczyć.

Odpowiedz
Cygi

Eee tam, GTA V ma być te 3-5 razy większa od RDR, więc... ;)

Odpowiedz
G Lordpilot

Teren ogromny, nie ma co dyskutować :)

Pytanie - jak go wykorzystają ? Osobiście cienko to widzę, skoro singleplayer ma się pojawić dopiero w popremierowych DLC...

Odpowiedz
G Damianuss1

Co z tego, że duża jak to przeważnie same pustki.

Odpowiedz
G adamek12

Jak to się ma do GTA V ?

Odpowiedz
G Dared00

> Jak to się ma do GTA V ?
GTA V jeszcze nie wyszło, nie znamy rozmiaru mapy.Update: nie znamy DOKŁADNEGO rozmiaru mapy. Według zapowiedzi, mapa ma 3-4 razy tyle, co mapa z RDR. Czyli i tak mniej, niż ArmA 3.

Odpowiedz
Gi-zas

Średni to motyw chyba że mają zamiar zapełnić jedną stronę przynajmniej 128 graczami (razem 256) i dopiero mógłby być ciekawy zalążek zabawy. Ofc i jeden i drugi team musiałby być zorganizowany. Ofc musiały by pojawić się pojazdy. Ofc to bez sensu żeby tak duży teren oddawać do użytku 64 graczy.

Odpowiedz
G khizbu

> Kto to coś robił? Mapa Skyrima jest ogromna więc nie ma szans na taką przepaść... a zresztą
> Caspian Border z BF'a według tych statystyk jest jak 1/8-1/10 mapy Skyrima... Bitch
> Please.
Serio jesteś tak głupi że nie możesz tego zrozumieć?

Odpowiedz
Phoenixpl

Powierzchnia swiata moze i duza ale:
1. Gracze beda siebie szukac godzinami zapewne;p
2. W wiekszosci swiat bedzie pusty jak sadze;p
3. I po co tak duzy swiat skoro zostanie wykorzystany moze w polowie..

Odpowiedz
ofi90

nuda


wole du_dust

Odpowiedz
G TigerXP

Tak z czystej ciakwosci orientuje sie ktos moze jak wielka jest mapa WoW-a? Razem z Pandaria oczywiscie, bo znalazlem kilka informacji o powierzchni, ale nie obejmowaly one ostatnich dwoch dodatkow.

Odpowiedz
MBi

no niezłe porównanie

Odpowiedz
G Sethlan

> Powierzchnia swiata moze i duza ale:
> 1. Gracze beda siebie szukac godzinami zapewne;p
> 2. W wiekszosci swiat bedzie pusty jak sadze;p
> 3. I po co tak duzy swiat skoro zostanie wykorzystany moze w polowie..

1. Oczywiscie zasad, jak wyglada rozgrywka ARMA nie rozumiesz w ogole?
2. Pusty? Nie zabraknie gor, lasow, miast, wiosek i zbiornikow wodnych - wiec jak ma byc pusty? Ludzmi beda, albo oddzialy wroga-bota lub wroga-gracza oraz towarzysze.
3. Jak wykorzystany w polowie? Ze co, ze pol bedzie odciete i dalej bedzie niewidzialna przestrzen? O co Ci tutaj w ogole chodzi?

Odpowiedz
PolAndRock

Odnośnie braku singleplayera w tej chwili gracze na steam workshop wypuścili ponad 50 scenariuszy do gry samemu albo ze znajomymi (tydzien po premierze steamworshop ARMA3). Więc chodzi o to, że developerzy dają nam ogromną przestrzeń zapewniającą szanse odwzorowanie każdego możliwego starcia między wojskiem; czy jest to osłanianie z góry snajperem oddziału piechoty czy wspieranie go śmigłowcem a nawet pełnowymiarowa bitwa z dziesiątkami czołgów i setkami żołnierzy, lotnictwem, itd. Dają nam ogromna piaskownice i możemy zrobić co tylko nam się wymarzy.
Serious Gaming w ARMA 2 tworzył mecze pvp 100v100 więc wyobraźcie sobie skale i fun jaki to niesie. Dla battlefieldowców nie znających project reality i reszty motłochu modern shooterów jest to nie do ogarnięcia, że można włożyć tyle pracy i dać tyle możliwości graczom zamiast rzucać ich na zamknięte arenki z oskryptowanymi eventami.

Odpowiedz
G Talek

> Tak z czystej ciakwosci orientuje sie ktos moze jak wielka jest mapa WoW-a? Razem z Pandaria
> oczywiscie, bo znalazlem kilka informacji o powierzchni, ale nie obejmowaly one ostatnich
> dwoch dodatkow.

ok. 200 km2

Wracając do tematu, wciąż do ponad 100 tys. km2 Daggerfala im trochę brakuje :)

Odpowiedz
G czopor

Wracając do tematu bez sensu jest porównywanie map w całości stworzonych przez zespół jak tutaj, do losowo generowanej mapy w daggerfallu...

Odpowiedz
empeck

LOL, niektóre komenatrze są śmieszne. Mapy nie widzieliście, ale już wiecie, że jest w połowie pusta i na pewno jest do bani, hehe. Marudzenie i narzekanie level up. :P

Wczoraj obejrzałem mapę ingame, przejechaliśmy ją ze znajomymi online od południowego zachodu po latarnię morską na północnym wschodzie i poziom wykonania po prostu powala. Klimat śródziemnomorski jest odwzorowany powalająco.

Odpowiedz
L0gin951

> Powierzchnia swiata moze i duza ale:
> 1. Gracze beda siebie szukac godzinami zapewne;p
> 2. W wiekszosci swiat bedzie pusty jak sadze;p
> 3. I po co tak duzy swiat skoro zostanie wykorzystany moze w polowie..

Napiszę trzy razy to samo, wyliczając.*

Złośliwości na bok, ale rzeczywiście, wysoko postawili sobie poprzeczkę, i nie wiem, czy dadzą radę.

Odpowiedz
Killyox

> Teraz to dowalili, mapa skyrima jest ogromna a tutaj pokazują że ta jest kilkanaście
> razy większa....

Bo jest. Czego nie rozumiesz?

Odpowiedz
LubieWafle

:o Nieźle. Chciałbym zobaczyć porównanie z Just Cause 2.

Odpowiedz