Informacje

Arma 3 - kampania dla pojedynczego gracza tylko w formie darmowych DLC

16 Mateusz Stanisławski

Twórcy Arma 3 poinformowali, że w dniu premiery gra nie zaoferuje nadrzędnego trybu typu single. Zespół deweloperski nie ukrywa, że kampania po prostu nie jest jeszcze gotowa, a priorytetem jest jak najszybsze udostępnienie trybów sieciowych.

Arma 3 - kampania dla pojedynczego gracza tylko w formie darmowych DLC - obrazek 1

Kampania dla pojedynczego gracza w Arma 3 zostanie udostępniona posiadaczom produkcji w formie trzech darmowych rozszerzeń. Pierwsze, zatytułowane Survive, ujrzy światło dzienne najpóźniej cztery tygodnie po premierze „pełniaka”, natomiast dwa pozostałe DLC – Adapt oraz Win – zadebiutują kilka miesięcy później. Dodatki będą rzecz jasna powiązane fabularnie.

Tak czy inaczej nabywcy produkcji na starcie otrzymają między innymi wyspy Altis (270 km²) i Stratis (20 km²), 12 pokazowych misji typu single, pięć frakcji, dziewięć scenariuszy do zmagań wieloosobowych, ponad 20 pojazdów oraz 40 broni. Nie zabraknie przy tym wsparcia dla modów i potężnego edytora.

– Trudno było podjąć tę decyzję. Sami uwielbiamy tworzyć i przechodzić kampanie i to, co możemy teraz zrobić, to przeprosić Was za opóźnienie. Wiele razy wspominaliśmy na przestrzeni ostatniego roku o wysokiej jakości wykonania, więc po prostu nie możemy tak po prostu pójść na kompromis – powiedział Joris-Jan van ’t Land z zespołu deweloperskiego.

Premiera Arma 3 odbędzie się w III kwartale tego roku. Szanse na to, że gra zagości na konsolach, są właściwie zerowe.

16 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
G Maciej2801

żart ?

Odpowiedz
saborcat-14

> żart ?
raczej nowa forma marketingu :D "kup grę kampanie dla pojedynczego gracza dostaniesz gratis !"

Odpowiedz
G Traitor

Może i to nie głupi pomysł...no chyba, że te darmowe DLC z biegiem czasu jednak okażą się płatne, ale chyba aż tak nie zaryzykują xd

Odpowiedz
G Muradin_07

Po prostu ArmA 3 to świetna gra do grania w multiplayerze, w grupie przeciwko innej grupie. Dlatego też po prostu twórcy doszli do wniosku, iż skupią się właśnie na tym aspekcie gry, a kampania SP będzie jako darmowe DLC. No właśnie... darmowe. Teoretycznie zapłacisz za multi, a dostaniesz kampanię. Takie trochę na odwrót, ale przecież mogli powiedzieć - chcesz grać sam to zapłać nam za to.

Odpowiedz
G meryphillia

> żart ?
Oczywiście że nie.Większość odbiorców serii od czasów Operation Flashpoint nie jest zainteresowana oficjalnymi scenariuszami czy kampanią, jak i w ogóle jednoosobowym trybem gry.Od czasów OFP, to co-op/multi z wykorzystaniem własnych scenariuszy stworzonych za pomocą dodanego edytora jest podstawową formą zabawy w tej serii.A co można stworzyć za pomocą dodanego edytora, idelanie pokazuje niezwykle popularny Dayz...

Odpowiedz
G barth89

Tego jeszcze nie było, ale grunt, że dodatki będą darmowe (jeszcze tego by brakowało, żeby trzeba było z nie płacić).

Odpowiedz
G Bracio

Jeśli kampanie miały być zabugowane w dniu premiery (skrypt nie bangla) to lepiej jednak poczekać :).

Odpowiedz
Shinigami

Ilość błędów w udostępnionej wersji była / jest przytłaczająca - w sumie nie ma się czemu dziwić. Lepiej skupić się na jednym - właściwym - aspekcie niż wydać sknocone combo ;D

Odpowiedz
G Crew_900

Przyszłość wszystkich gier...

Odpowiedz
G kodi24

Nie kracz prosze..;) O ile Arma to specyficzna marka, ktora podaza wlasnymi sciezkami, o tyle kreatywnosc niektorych wydawcow nie zna granic. Macie tu 3 mapki, kalacha i psa. Reszte sciagniecie sobie za miesiac. Za fatyge latarka i kubraczek dla psa w preorderze ;p

Odpowiedz
Dragoon84

W ostatnim CD Action jest taki komiks pod koniec - jedna z postaci mowi o jakiejs grze, ze single beda dodawac z DLC xD No coz ktos jest prorokiem xD

errata - cytat brzmi - "single? Bedzie w patchu z mapami do multi" xD
Autor tamtego rysunku duzo sie nie pomylil xD

Odpowiedz
wieprzak

Parę lat później: " Twórcy ARMA 6 zapowiadają, że ich gra ukaże się w formie 10 różnych DLC, jednak pudełko z płytą i działającym menu gry można będzie nabyć w dniu premiery"...

Odpowiedz
G Bracio

Ja widzę, że większość nie zna realiów rządzące Armą. No cóż, ignoranci ^^.

Odpowiedz
player2

Ciekawe ile do ściągnięcia

Odpowiedz
Killyox

Fajnie sie gra, ale tysiac razy lepiej byloby ze znajomymi. Zrzuty spadochronowe z heli, latanie heli, dzialka, jazda autem, obsluga wiezyczki, snajperstwo, ladunki wybuchowe, zwiad, naprowadzanie laserem itd.

Odpowiedz
Killyox

> Przyszłość wszystkich gier...
Ale ta gra to jest cud miod w multi. Az szkoda w nia grac single.

Odpowiedz
Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
Najnowsze

Nordic Games - zakupoholicy

9
Patryk Purczyński

Oto firma, która w błyskawicznym tempie wyszła z niebytu i stała się spółką z bardzo zasobnym portfolio. Teraz przychodzi czas, by wreszcie je wykorzystać.

Czytaj dalej 

Gry roku czytelników Gram.pl - najlepsza gra cRPG

13
Michał 'Myszasty' Nowicki

Odsłony recenzji nie pozostawiają żadnych wątpliwości - gry cRPG są w najściślejszej czołówce jeśli brać pod uwagę Wasze zainteresowanie. Oto pięć wybranych przez redakcję propozycji na grę fabularną 2014 roku.

Czytaj dalej 

Gry roku czytelników Gram.pl - najlepsza strategia

8
Zbigniew Trzeciak

Jeśli przed monitorem lubicie główkować, to było w tym roku sporo propozycji. Gry strategiczne często funkcjonują poza głównym nurtem informacyjnym, nie są reklamowane tak szeroko jak inne gatunki, co nie znaczy wcale, że nie ukazują się perełki.

Czytaj dalej 
Lubisz nas?