Informacje

Skyrim zwycięzcą konkursu na najlepszą grę generacji

99

Przez ostatni miesiąc użytkownicy Amazonu oddawali głosy w konkursie na najlepszą grę generacji. Wygrało The Elder Scrolls V: Skyrim, pokonując po drodze wielu znakomitych konkurentów

Skyrim zwycięzcą konkursu na najlepszą grę generacji - obrazek 1
Do konkursu zakwalifikowała się śmietanka elektronicznej rozrywki z ostatnich lat. Jej część, jak chociażby Far Cry 3, Bioshock Infinite, The Walking Dead, Call of Duty: Modern Warfare czy Batman: Arkham City, odpadła już w przedbiegach. W ćwierćfinałach rywalizowały z sobą Red Dead Redemption, Fallout 3, Portal 2, Uncharted 2, GTA IV oraz Bioshock. O miano najlepszej gry bój z Skyrim stoczyło bój z The Last of Us, które jednak musiało uznać wyższość swojego rywala.

Jak sądzicie, czy The Elder Scrolls V: Skyrim zasługuje na tak zaszczytne miano, czy może macie odmienne zdanie niż użytkownicy Amazonu?

Jeżeli nie mieliście jeszcze zobaczyć jak prezentuje się "najlepsza grę tej generacji" na własne oczy, to macie ku temu dobrą okazję - od niedawana The Elder Scrolls V: Skyrim dostępne jest w specjalnej edycji zawierającej wszystkie wydane do tej pory dlc. Link do sklepu - tutaj.

99 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
G Miko19

Powinni poczekać na premierę nowej generacji, albo chociaż GTA V x]

Odpowiedz
deamon-pl

za bugowany potworek wygrał? cud i niesmak za razem .

Odpowiedz
lis_23

Nudna i obfita w pusty świat gra zwyciężyła z o wiele lepszymi produkcjami - siat się kończy ;)

Odpowiedz
G aope

Osobiście wybrałbym RDR, niemniej gratulacje dla Bethesdy :]

Odpowiedz
player2

Gra jest dobra ale na taki tytuł sobie nie zasłużyła

Odpowiedz
G Dared00

C:/Documents and Settings/Dared00/Moje dokumenty/typowe_odzywki_na_typowe_newsy.txt
Ctrl+C/Ctrl+V

"Wygrał [tu wstaw nazwę gry]? Haha, kto głosował na tego crapa? Przecież powinien wygrać [tu wstaw nazwę gry] albo [tu wstaw nazwę gry]. Ech... I don't want to live on this planet anymore..."

Odpowiedz
G zadymek

Co to "Call of Duty: Modern Warfare"?

Odpowiedz
KeyserSoze

A co na to czytelnicy Pani Domu oraz Party Życie Gwiazd? Oni też oddali swoje eksperckie głosy? :D najlepsza gra generacji to gra, która przyciągnęła najwięcej graczy na najdłuższy czas i znalazła najwięcej naśladowców - poprzednią generację wygrał World of Warcraft, tą wygrało League of Legends.

Odpowiedz
G Thrandir

Osobiście uważam, iż Portal 2 był najlepszą grą generacji. Ale to tylko moja opinia.

Skyrim to też świetna produkcja. Można narzekać na bugi i pusty świat, ale patrząc na jego wielkość- i tak było pod tym względem świetnie, a za to dowoloność jaką daje ta gra jest niedościgniona. No i nie zapominajmy o tym, iż wsparcie modderów sprawia, iż wszystkie niedociągnięcia mogą oni naprawić- jeżeli ktoś jest zawiedziony wyglądem gry "czystej", dzięki modom może dostosować grę do swoich potrzeb.
Biorąc pod uwagę, ile ta gra oferuje za swoją cenę- nie można narzekać, bo naprawdę jest świetnie nawet w podstawowej wersji gry. A jeżeli dodamy do tego jeszcze cuda z modów- dla mnie jedyną grą, która może się równać ze Skyrimem (i jednak- mimo wszystko- jest od TESV lepsza) jest stary, dobry Morrowind. Skyrim to godny następca, ale dla mnie najlepszą częścią TES póki co nadal jest stary dobry Morek. Chyba dlatego, że nie prowadził za rączkę- gracz był rzucony w ten wielki, otwarty świat, i... Kurcze, wszystko co miał to nazwy lokacji, w których ma być wykonany quest i szczątkowe informacje ("na północny-wschód od Vivec"). A do tego było wiele lokacji, które nie były związane z żadnymi zadaniami, a jednak- opowiadały własną historię (jaskinia nekromantów, o których historii dowiadujemy się z dzienników, i którzy szukali ukrytego tam artefaktu? Żaden problem!). W Skyrim tego nie doświadczyłem, i bardzo tego żałuję..

@up: Demokratyczne głosowanie polega na tym, że każdy głos liczy się tak samo. Głosy casuali są równie ważne, bo to oni stanowią większość nabywców i oni decydują swoimi portfelami, która formuła się sprawdza. A najpopularniejsza gra nie zawsze oznacza grę najlepszą- LoL jest bodaj najbardziej wciągającą grą, w jaką grałem, ale najlepszą? Nigdy!

Odpowiedz
G aope

(...) tą wygrało League of Legends.

Jesli aby zagłosować trzeba było posiadać kartę debetową/kredytową/cokolwiek/być klientem sklepu, to LoL odpada na starcie.
Co innego na jakims kwejku czyu innym 4chanie - tam z pewnością takową grą by został, do tego możnaby od razu zobaczyć fajne memy i komentarze 12 latków.

Odpowiedz
G Jsatrzab

"O miano najlepszej gry bój z Skyrim stoczyło bój z The Last of Us" - do poprawki,
a wracając do tematu to moim zdaniem Skyrim nie zasługuje na 90% swoich nagród no ale już dawno zostało dowiedzione, że 90% nagród przyznawanych jest za odpowiednią opłatą ;]

Odpowiedz
Amiga4ever

Porażka. Osobiście uważam że, że The Last of Us powinien wygrać w 'pojedynku' ze Skyrimem. Jestem wielkim fanem RPG, ale Skyrim zniechęcił mnie po po paru h. Oblivion bardziej mi przypadł do gustu.

Odpowiedz
garczesjan22

Najgorsza z serii Elder Scrolls...nie wiem od którego momentu liczono obecną generację ale jestem pewien, że było w tym czasie co najmniej kilka gier uważanych za lepsze i to nie tylko przeze mnie ale i całe grono odbiorców.

Odpowiedz
G Lucas162

Jak dla mnie BioShock Infinite lub pierwsza odsłona tej serii czyli po prostu BioShock (sam nie wiem która lepsza..)
Na trzecim miejscu dałbym Far Cry'a 3, a na czwartym Alan Wake. Dalej wymieniać nie będę ;]

Odpowiedz
G Henrar

> A co na to czytelnicy Pani Domu oraz Party Życie Gwiazd? Oni też oddali swoje eksperckie
> głosy? :D najlepsza gra generacji to gra, która przyciągnęła najwięcej graczy na najdłuższy
> czas i znalazła najwięcej naśladowców - poprzednią generację wygrał World of Warcraft,
> tą wygrało League of Legends.
LoL? Hahaha, prędzej Angry Birds, Farmville czy Call of Duty (w końcu to ta sama gra od CoDa 2 a każda część sprzedaje się w 30+ mln egzemplarzy).

Odpowiedz
Mefisto

RDR by wygrał, gdyby był na większej ilości platform udostępniony,ma tak wygrał Skyrim - gratulacje.

Odpowiedz
G kodi24

Szybciej by chyba bylo po prostu to napisac niz szukac i kopiowac ;) Swoja droga gratulacje dla Betki, skoro tak wybrali "uzytkownicy Amazonu" to ja -uzytkownik Biedronki- niewiele mam do gadania :)

Odpowiedz
G Zajanski

Skyrim - nie.
Ale zmodowany Skyrim zasługuje.

Odpowiedz
G Inferno0009

Jak dla mnie skyrim jakoś nie zasługuje na ten tytuł, no ale trudno. Walking Dead lub pierwszy Bioshock lepiej by pasowały

Odpowiedz
G Dared00

> Jak dla mnie skyrim jakoś nie zasługuje na ten tytuł, no ale trudno. Walking Dead lub
> pierwszy Bioshock lepiej by pasowały
TWD i Bioshock to IMO dwa bardzo podobne przypadki - fantastyczna fabuła, ale gameplay nijaki.

Odpowiedz
G Muradin_07

Szczerze? Nie jestem zdziwiony. Ale z drugiej strony to dla mnie najlepszą grą generacji były wszystkie części Bioshocka, na czele z genialną jedynką. Później poszedłbym w stronę właśnie Skyrima i może jeszcze kilku gier, ale to musiałbym się zastanowić dokładniej. Tak czy inaczej ja bym jeszcze z osądem poczekał do premiery PS4 i XBone. Wtedy możemy głosować, robić podsumowania generacji.

Odpowiedz
G Fatal-X

Moim zdaniem nie ma czegoś takiego jak najlepsza gra w ogóle, czy generacji. Zbyt wiele gatunków które nie sposób porównać.

Odpowiedz
player2

Jak ktoś wcześniej napisał powinni poczekać na premierę GTA V bo się jeszcze okaże że będą musieli im odebrać ten tytuł.

Odpowiedz
G Inferno0009

> TWD i Bioshock to IMO dwa bardzo podobne przypadki - fantastyczna fabuła, ale gameplay
> nijaki.
Skyrim również ma nijaki gameplay, tylko ogromny świat. Uważam, że TWD bardziej zasługuje na ten tytuł ponieważ pomaga się odrodzić point'n'click'om, pokazując, ze da się jeszcze z tego gatunku coś wyciągnąć. Bioshock jest jak dla mnie zupełnie nowym podejściem do tematu shoot'erów.

Odpowiedz
G Dared00

> Skyrim również ma nijaki gameplay, tylko ogromny świat.
Nie powiedziałem, że nie ma ;)> Uważam, że TWD bardziej zasługuje na ten tytuł ponieważ pomaga się odrodzić point'n'click'om,
> pokazując, ze da się jeszcze z tego gatunku coś wyciągnąć.
Ta, wyciągnąć zagadki i zostawić samą fabułę. TWD jest bliżej do visual novel niż do point'n'clicków.> Bioshock jest jak dla mnie zupełnie nowym podejściem do tematu shoot'erów.
Zupełnie nowym? To znaczy?

Odpowiedz
G Sanders-sama

Oczywiście że się nie zgadzam. Wyszło o wiele lepszych fabularnie i gameplayowo gier od Skyrima. Jestem fanem TESów, ale zjechałem Skyrima bo sobie w 100% zasłużył. O ile do fabuły się nie czepiam, wiadomo jak to jest z fabułami w TESach, to masa baboli po 9 oficjalnych patchach i DLC których przez uciążliwe bugi nie idzie dokończyć wołają o pomstę do nieba.
Nie chce mi się wierzyć że to użytkownicy pieców wybrali tą zbugowaną na maxa grę, prędzej konsolowcy i casuale, czyli ci którzy przyznali jej to "Ponad 200 nagród".

Odpowiedz
G MAJOT15

Idealny wybór, Skyrim w sam raz pasuje Ale jedna gra tutaj zdecydowanie nie pasuje do tego zestawienia. Jest nią CoD MW. CoD skończył się na 2, reszta to crapy, MW jeszcze lekko podratowało serię(bo potem to już nawet kijem pudełka nie dotykać bo strach że się jakiejś wysypki kotletowej dostanie) ale nie tak bardzo żeby dawać tą grę jako jedną z najlepszych w generacji.

Odpowiedz
Khalid

Gra jest dobra wiec nie ma co marudzić. Ktoś musiał wygrać :)

Odpowiedz
G Smooqu

Skyrim wg mnie jak najbardziej zasługuje. W żadną grę na tej generacji nie bawiłem się lepiej niż w Skyrima zwłascza jeżeli mówimy o wersji Legendary + mody, chociaż nawet sama podstawka na Xboxa wciągnęła mnie bardziej niż 99% innych tytułów.

Rozumiem jednak, że wiele osób się z tą decyzją nie zgadza. Każdy ma inny gust, a obecna generacja obfitowała w masę genialnych tytułów wspominając chociażby AC II, RDR, HL2 czy CoD: MW.

Swoją drogą to dziwne, że taki plebiscyt się odbył przed premierą GTA V, które może się okazać grą jeszcze lepszą od Skyrima. W sumie to 5 część GTA tak samo jak Skyrim to 5 część TES. Dobry omen patrząc na to jak wynudziły mnie GTA IV i Oblivion :)

Odpowiedz
G Lucas162

Smooqu - HL2 to poprzednia generacja.

Nie rozumiem narzekań na gameplay BioShock'a pod tym względem jest naprawdę świetny..

Odpowiedz
G Smooqu

> 9 oficjalnych patchach i DLC których przez uciążliwe bugi nie idzie dokończyć wołają o pomstę do nieba.
Mimo zgrania kilkunastu modów nie uświadczyłem w grze żadnych większych bugów,ani spadków płynności raz tylko mi wywaliło grę do pulpitu. Jak na ponad 35h w grze jest to świetny wynik. Na konsoli 2 razy wyleciałem za mapę ale to wcale nie jest zły wynik jak na prawie 70h gry.

Odpowiedz
G Smooqu

> Smooqu - HL2 to poprzednia generacja.
Faktycznie masz rację,po prostu zasugerowałem się tym, że dodatki wychodziły już na obecną :)

Odpowiedz
G Sanders-sama

> Mimo zgrania kilkunastu modów nie uświadczyłem w grze żadnych większych bugów,ani spadków
> płynności raz tylko mi wywaliło grę do pulpitu. Jak na ponad 35h w grze jest to świetny
> wynik.
>
> Na konsoli 2 razy wyleciałem za mapę ale to wcale nie jest zły wynik jak na prawie 70h
> gry.
Ja miałem o wiele więcej i poważniejszych, poza tym gra jest husteczkowo zoptymalizowana i jeśli chcę wgrać jakieś lepsze mody to mam pokaz slajdów. Kompa kupowałem w tym samym miesiącu co wyszła gra.

Odpowiedz
Blade1

Skoro skyrim został grą generacji głównie przez otwarty świat (nie oszukujmy się, fabuła była słaba, a gameplay nic nowego nie wnosił), to W3, jeśli wierzyć twórcom, powinien zostać grą stulecia...

Odpowiedz
G Smooqu

> Ja miałem o wiele więcej i poważniejszych, poza tym gra jest husteczkowo zoptymalizowana
> i jeśli chcę wgrać jakieś lepsze mody to mam pokaz slajdów. Kompa kupowałem w tym samym
> miesiącu co wyszła gra.
Dziwne. Mój komputer nie jest żadnym sprzętem typu High-End a mimo to daje radę z na wysokich ustawieniach(ale bez szaleńśtw typu AAx8) i paroma modami upiększającymi (ale tutaj znowu bez przesady, wiadomo, że jakieś całkowite i gruntowne zmiany zżerają mnóstwo zasobów których nie posiadam).

Odpowiedz
G pawbuk

Jeśli już robi się taki konkurs, to wiadomo, że ktoś musi wygrać :D Ten akurat wygrał Skyrim i w związku z tym wielkie gratulacje dla Bethesdy!
Gdybym sam miał oddać głos na najlepszą grę generacji, to pewnie wcale bym go nie oddał. Chyba bym nie potrafił wskazać tej jednej, najlepszej gry. W ciągu ostatnich lat grałem w wiele naprawdę dobrych gier i kilka wybitnych - Bioshock, Assassin's Creed 2, Batman Arkham Asylum, Far Cry 3, czy wreszcie Skyrim. Poza tym wiele gier dało mi naprawdę mnóstwo godzin dobrej zabawy, choć wybitnymi bym ich nie nazwał (BF BC2).
Nie dziwię się, że akurat wygrał Skyrim, bo nawet w podstawowej wersji (bez dodatków i modów) gra oferuje naprawdę bardzo wiele i jest ogromna. Poza tym odnajdą się w niej i początkujący, "niedzielni" gracze, jak i starzy wyjadacze serii TES. Jest sandboxem, co praktycznie automatycznie oznacza większe zainteresowanie, ale także erpegiem (choć mniej skupiającym się na fabule), więc należy do bardzo populanych gatunków.

Odpowiedz
G Ostrowiak

zwyciężyła gra-sierota, a ankieciarze jak zwykle okazali się bezguściami

Amazon śmie ferować wyroki, która produkcja jest grą generacji, to mnie bardziej bawi

Odpowiedz
G SpiralArchitect

Bardzo zabawne.

A tak serio, o gustach się niby nie dyskutuje, ale nie mam pojęcia jakie kryteria były brane pod uwagę. Lubię Skyrima, ale nazwanie go najlepszą grą generacji jest dla mnie werdyktem zupełnie od czapy. Jesli skutkiem tej decyzji będzie wzorowanie się wszystkich przyszłych erpegów na Skyrimie, to zgroza, czysta zgroza.

Odpowiedz
Pampereczek

Prawda stara jak demokracja: Większość się myli.

Odpowiedz
G pawbuk

> Prawda stara jak demokracja: Większość się myli.
Prawda równie stara - jeśli ktoś akurat jest w mniejszości, to uważa, że większość się myli :D

Odpowiedz
G Traitor

> Prawda równie stara - jeśli ktoś akurat jest w mniejszości, to uważa, że większość się
> myli :D
albo węszy spisek jak ja i uważa, że "ankieterzy" zostali przekupieni przez Bethesde :D

Odpowiedz
G pawbuk

> albo węszy spisek jak ja i uważa, że "ankieterzy" zostali przekupieni przez Bethesde
> :D
No na pewno wszyscy :D Mi też Bethesda proponowała 200 000 dolarów za głos na Skyrima, ale niestety (dla nich) Sony przebiło tą ofertę :D

Odpowiedz
G Piotrek_K

> Jesli skutkiem tej decyzji będzie wzorowanie się wszystkich
> przyszłych erpegów na Skyrimie, to zgroza, czysta zgroza.
Przeciez JUZ Witcher3 jest podobno robiony na podobienstwo Skyrima. Ja tam nie wiem, bo jeszcze nie gralem, ale uwazam, ze robienie plebiscytu na gre generacji, ktora jeszcze trwa to jakis zart chyba. Zwlaszcza, ze przewaznie pod koniec danej generacji wychodza perelki - taki Watch Dogs tez przeciez na PS3 wychodzi ;).

Odpowiedz
G Muradin_07

A Wiesiek trzeci ma wyjść w tym roku i w tej generacji?

Odpowiedz
NomadSPG

> Osobiście uważam, iż Portal 2 był najlepszą grą generacji. Ale to tylko moja opinia.

Zgadzam się! Istotne nowum, którego prequel nawet mieścił się w granicach czasowych tej generacji konsol i choć Skyrim naprawdę wciąga i jest eRPeGiem z krwi i kości w jakiego chciałem zagrać już od lat, to Portal 2 jest rozwiniętym experymentem technologicznym, który jest zarówno spektakularny i bezkonkurencyjny.

Odpowiedz
Greg_Ciezak

Najlepszą grę roku odinstalowałem po dwóch godzinach (była nudna). Za 10 lat nikt o Skyrim nie będzie pamiętać (efekt "need for speed'a - fajne jak ma się żel na włosach i pracę domową w zeszycie).

Odpowiedz
G Piotrek_K

SpiralArchitect napisal, ze boi sie, zeby nowe cRPG nie byly wzorowane na Skyrimie. Uswiadomilem mu, ze W3 JUZ jest robiony na modle Skyrima, wiec jego obawy juz sie sprawdzaja ;).Nic, ale to NIC nie wspominalem, ze W3 ma byc brany pod uwage w tym plebiscycie.

Odpowiedz
G Muradin_07

Teoretycznie to też zapytałem się z ciekawości, bo sam już się zamieszałem ;) Co do samego temat W3 robionego na wzór Skyrima to tutaj już się to lekko gryzie - TES całkiem inaczej jest zbudowany, a Wiesiek inaczej. Jedyne co na razie je łączy to jeżdżenie na koniu, otwarty świat... więcej nie widzę ;)

Odpowiedz
G Piotrek_K

Aaa, widzisz. No to inna bajka :). Wiesiek wychodzi na PC, wiec w sumie obecna generacja (w sumie PC to zawsze obecna generacja ;)) oraz na PS4/XOne, a to juz juz raczej przyszla generacja. No i 2014 rok najwczesniej.Dla mnie najlepsza gra obecnej generacji jest Uncharted 2 (dwa, nie mylic z trojka), jak nie schrzania to GTA5 oraz The Last of Us.

Odpowiedz
saborcat-14

> Skyrim - nie.
> Ale zmodowany Skyrim zasługuje.
Zgadzam się, To dzięki modom czyli nieograniczonym możliwością rozwoju Skyrim zasługuje na te wyróżnienie !

Odpowiedz