Informacje

Guild Wars 2 być może nigdy nie doczeka się płatnych dodatków

42 Małgorzata Trzyna

W przeciwieństwie do pierwszej części Guild Wars, „dwójka” może nie doczekać się płatnych dodatków ani w tym roku, ani później. ArenaNet woli skupić się na tworzeniu regularnych aktualizacji.

Guild Wars 2 być może nigdy nie doczeka się płatnych dodatków - obrazek 1
Guild Wars 2

- Aktualnie nie mamy w planach dużych, płatnych dodatków – powiedział główny projektant zawartości, Mike Zadorojny. – Owszem, dyskutujemy nad tym, ale temat ten nie znajduje się w centrum uwagi, ponieważ naszym celem jest tworzenie żywego świata. W ten sposób osiągniemy to samo co za pomocą dużych dodatków, ale wprowadzając aktualizacje regularnie. Jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli, prawdopodobnie nigdy nie wydamy rozszerzenia.

To dobra wiadomość, ale przecież wiemy, że developerzy nie mogą pracować za darmo. Okazuje się jednak, że sprzedaż pudełkowej wersji Guild Wars 2 oraz mikrotransakcje zapewniają wystarczające dochody, by ArenaNet nie musiała wydawać rozszerzeń ani uciekać się do metody „pay-to-win”. Zadorojny zapewnił, że firma nie ma żadnego problemu z płynnością finansową, i że skoro gracze wywiązują się ze swych zobowiązań, to developerzy odpłacają się im, tworząc dynamicznie zmieniający się świat. Kolejne aktualizacje, tworzone przez cztery zespoły, mają być wprowadzane w dwutygodniowych odstępach czasu.

42 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
bynek31

No i widzicie a kazdy broni blizarda bo placi sie za serwery gowno prawda gw2 jakos niema abonamentu i w dodatku dodatki sa darmowe ale w sumie mogli dac platne jesli nie placi sie abonamentu zawsze mowilem ze blizzard zdziera z graczy jak najwiecej kasy placi sie abonament wiec dodatki powinny byc darmowe a nie co rok dodatek za 200 zl kupuj

Odpowiedz
G Noma

Ale bullshit, całą kase jaką GW2 zarabia głupi i tępy NCSoft zabiera i daje do tych swoich azjatyckich gier typu Aion czy L2. Nie wiem dlaczego ANet jeszcze z nimi siedzi, ale jeśli tak dalej będzie to zniszczą tę piękną grę. Mogliby zarobić mnóstwo kasy na dodatkach. 2 dodatki na pozostałe 4 smoki [po 2 na dodatek] i 2 dodatki które wprowadzą powrót do Canthy [walka z złym imperatorem który zamknął kraj przed innymi wyspami] oraz Elona [rozsypany zakon słonecznych włóczni musi powstać jeszcze raz i walczyć z brutalnym władcą Palawą Joko i jego armią nieumarłych.] Ale po co, skoro można prze*ebać całą kase na gówniane gry które i tak są f2p i każdy ma to głęboko w poważaniu...

Odpowiedz
G Afro69

> No i widzicie a kazdy broni blizarda bo placi sie za serwery gowno prawda gw2 jakos niema
> abonamentu i w dodatku dodatki sa darmowe ale w sumie mogli dac platne jesli nie placi
> sie abonamentu zawsze mowilem ze blizzard zdziera z graczy jak najwiecej kasy placi sie
> abonament wiec dodatki powinny byc darmowe a nie co rok dodatek za 200 zl kupuj
Z tym się zgodzę. Jeżeli płacimy abonament 60 zł miesięcznie, to dla mnie jest absurdem płacenie jeszcze 200zł za dodatek... Naprawdę aż taka kasa idzie na produkcję?? Ludzie...

Odpowiedz
G TigerXP

Wole miec platne dodatki, na poziomie WoW-a, niz to co oferuje GW za darmo.Pomijam juz fakt ze blizzardowskie patche(darmowe) sa nieporownywalnie wieksze, niz te aktualizacje z GW2.

Odpowiedz
G TigerXP

> Z tym się zgodzę. Jeżeli płacimy abonament 60 zł miesięcznie, to dla mnie jest absurdem
> płacenie jeszcze 200zł za dodatek... Naprawdę aż taka kasa idzie na produkcję?? Ludzie...
Pokaz mi prosze jaki dodatek do WoW-a kosztowal 200 pln?

Odpowiedz
G Zajanski

> Z tym się zgodzę. Jeżeli płacimy abonament 60 zł miesięcznie, to dla mnie jest absurdem
> płacenie jeszcze 200zł za dodatek... Naprawdę aż taka kasa idzie na produkcję?? Ludzie...
Po pierwsze, nie 60 zł tylko 40 zł miesięcznie. Po drugie nie 200 zł za dodatek, tylko 130 zł. Po trzecie, za grę która jednak jest solidna i w miarę pozbawiona bugów.Rozumiem, że fajnie jest oszczędzać każdą złotówkę, ale biorąc pod uwagę ilość czasu, jaki MMO zajmuje, te 40 zł miesięcznie to nie są duże kwoty nawet dla niezbyt zamożnych ludzi. A w zamian masz solidny produkt.GW wypadało lepiej od WoWa. GW2 niestety jest już gorsze od WoWa nawet biorąc pod uwagę stosunek cena-jakość.

Odpowiedz
G TobiAlex

> No i widzicie a kazdy broni blizarda bo placi sie za serwery gowno prawda gw2 jakos niema
> abonamentu i w dodatku dodatki sa darmowe ale w sumie mogli dac platne jesli nie placi
> sie abonamentu zawsze mowilem ze blizzard zdziera z graczy jak najwiecej kasy placi sie
> abonament wiec dodatki powinny byc darmowe a nie co rok dodatek za 200 zl kupuj

Nawet nie masz pojęcia ile ludzie kasy wydają na diamenty.

Odpowiedz
G czopor

> Ale bullshit, całą kase jaką GW2 zarabia głupi i tępy NCSoft zabiera i daje do tych swoich
> azjatyckich gier typu Aion czy L2. Nie wiem dlaczego ANet jeszcze z nimi siedzi, ale
> jeśli tak dalej będzie to zniszczą tę piękną grę. Mogliby zarobić mnóstwo kasy na dodatkach.

NCSoft jest właścicielem Areny więc dał na produkcję, daje pracę, zarabia na produkcie i sam zapewne decyduje jaki model biznesowy będzie miała gra... Poza tym nie wiesz co dodadzą do gry więc może to być to co chcesz w dodatkach tylko dodawana za darmo po trochu. Bo na pewno nie będą dawać samych pierdół non stop.

Odpowiedz
ZubenPL

> No i widzicie a kazdy broni blizarda bo placi sie za serwery gowno prawda gw2 jakos niema
> abonamentu i w dodatku dodatki sa darmowe ale w sumie mogli dac platne jesli nie placi
> sie abonamentu zawsze mowilem ze blizzard zdziera z graczy jak najwiecej kasy placi sie
> abonament wiec dodatki powinny byc darmowe a nie co rok dodatek za 200 zl kupuj
Żaden dodatek do wowa ani innej gry blizzarda nigdy nie kosztował 200zł i wychodzą one co dwa lata a nie rok, po za tym każdy z osobna dodał do gry znacznie więcej niż wszystkie dotychczasowe aktualizacje do GW2 razem wzięte. Nawet zwykłe aktualizacje WoWa dodają znacznie więcej niż aktualizacje GW2. Afro69Nikt nie płaci 200zł za dodatek bo żaden nigdy tyle nie kosztował.

Odpowiedz
G Fang

Jeśli tak będzie to wielka szkoda. Te małe dodatki są naprawdę bardzo fajną rzeczą (mówiąc szczerze jak zapowiedzieli że co miesiąc będą coś dodawać to byłem pewien że po 4-6 miesiącach im znudzą a tu proszę zeszli z aktualizacjami do dwóch tygodni) bo sobie wchodzisz raz na jakiś czas i w 2-3 dni "rozwalasz" co tam nowego dodali ale są dwa "ale". Jeden, jak sami twierdzą nie chcą robić powiązanych fabularnie mini dodatków ponieważ nie każdy ma czas grać w każdą aktualizację i nie chcą żeby ludzie się gubili w fabule. I tu przechodzimy do drugiego problemu. Co z innymi "Elder Dragon-ami"? Na pewno nie zrobią tego na zasadzie "kolejne będą w Guild Wars 3, 4, 5" ale też nie widzę jak by miały być dodane w mini dodatku. I to już nawet nie chodzi o fabułę ale o to że reszta smoków jest na innych kontynentach a dodawanie nowych lądów po jednym obszarze to by była tragedia. Inne rozwiązanie to żeby wszystkie atakowały Tyrie ale to wtedy traci sens rozwianie lore dla inny obszarów a już jest zarys tego co dzieje się w Cantha i Elonie.

Odpowiedz
G DeithWX

WoW nie jest tego samego kalibru co GW2, WoW ma bogatszy kontent PvE, który bardzo kuleje w GW2.

Odpowiedz
G Sipso

Oby jednak te dodatki płatne były... Jeżeli mają dawać gemy za acziwy teraz to bez jakiegoś płatnego contentu gw2 zwyczajnie umrze... A już teraz nie jest najlepiej. Pomijając fakt, że darmowy content jaki teraz dostajemy jest zazwyczaj przeciętny, a jak już coś ciekawego jest to i tak wszystko jest tylko czasowe... A zostały jeszcze cztery smoki do zabicia. Już widzę, jak za darmo zrobią północne Shiverpeaks z Jormagiem i Crystal Desert z Kraalkatorikiem...

Odpowiedz
G Alehor

Jak nie dodadzą choćby kawałka Canthy i Tengu jako grywalną rasę to zrobie im rajd na studio

Odpowiedz
G DeithWX

> Oby jednak te dodatki płatne były... Jeżeli mają dawać gemy za acziwy teraz to bez jakiegoś
> płatnego contentu gw2 zwyczajnie umrze... A już teraz nie jest najlepiej. Pomijając fakt,
> że darmowy content jaki teraz dostajemy jest zazwyczaj przeciętny, a jak już coś ciekawego
> jest to i tak wszystko jest tylko czasowe... A zostały jeszcze cztery smoki do zabicia.
> Już widzę, jak za darmo zrobią północne Shiverpeaks z Jormagiem i Crystal Desert z Kraalkatorikiem...
Przecież złoto na diamenty mozna od dnia pierwszego wymieniać i jakoś gra nie padła ;)

Odpowiedz
G Xjumpaytech

Mam nadzieję, że mówią tak tylko w tym momencie. Cantha to moim zdaniem był najfajniejszy świat w GW1. Głównie tam siedziałem, więc aż się prosi, żeby pokazać jak ten świat wygląda po tylu latach. Nie mówiąc już, że przez odcięcie się od reszty świata można zrobić masę świetnych scenariuszy. Bo nie ma to jak siedzieć w klasztorze Shing Jea i słuchać fantastycznie klimatycznej muzyki :).

Odpowiedz
G Sipso

Wiem o tym, sam nieco kupiłem, gdy jeszcze się opłacało. Teraz kupno gemów za golda to chyba tylko dla milionerów, żeby sobie w BLTC coś sensownego kupić.Teraz jednak dojdzie drugie źródło darmowych gemów.

Odpowiedz
Shinigami

Brak płatnych dodatków może być krokiem w dobrym kierunku, szczególnie przy częstym dodawaniu nowego darmowego contentu.

Odpowiedz
G naczelnyk

Nie będzie płatnych dodatków, bo nikt by ich nie kupił.

Odpowiedz
Killyox

> Ale bullshit, całą kase jaką GW2 zarabia głupi i tępy NCSoft zabiera i daje do tych swoich
> azjatyckich gier typu Aion czy L2. Nie wiem dlaczego ANet jeszcze z nimi siedzi, ale
> jeśli tak dalej będzie to zniszczą tę piękną grę. Mogliby zarobić mnóstwo kasy na dodatkach.
> 2 dodatki na pozostałe 4 smoki [po 2 na dodatek] i 2 dodatki które wprowadzą powrót do
> Canthy [walka z złym imperatorem który zamknął kraj przed innymi wyspami] oraz Elona
> [rozsypany zakon słonecznych włóczni musi powstać jeszcze raz i walczyć z brutalnym władcą
> Palawą Joko i jego armią nieumarłych.] Ale po co, skoro można prze*ebać całą kase na
> gówniane gry które i tak są f2p i każdy ma to głęboko w poważaniu...


Sorry, ale wypisujesz glupoty. Do NCSoft idzie MEGA MALUSI procencik z tego co GW2 zarobi. Jakbys sie troche zorientowal w temacie to nie pisalbys bzdur.

EDIT:

ArenaNet nie skonczy z NCSoft poniewaz AN to spolka corka NCSoft w 100% nalezaca do NCSoft.

Ale tak jak juz mowilem, jak sie nie wie o czym sie pisze to sie pisze glupoty.

Odpowiedz
Killyox

> Nie będzie płatnych dodatków, bo nikt by ich nie kupił.
Dyrdymały :P

Odpowiedz
Killyox

> WoW nie jest tego samego kalibru co GW2, WoW ma bogatszy kontent PvE, który bardzo kuleje
> w GW2.
A teraz usiadz na chwile, pomysl i zastanow sie ile lat WOW jest na rynku, a ile GW2. Tempo aktualizacji w GW2 to cos, czego absolutnie zadne mmo dotad nie widzialo.

Odpowiedz
G DeithWX

> > WoW nie jest tego samego kalibru co GW2, WoW ma bogatszy kontent PvE, który bardzo
> kuleje
> > w GW2.
>
> A teraz usiadz na chwile, pomysl i zastanow sie ile lat WOW jest na rynku, a ile GW2.
> Tempo aktualizacji w GW2 to cos, czego absolutnie zadne mmo dotad nie widzialo.
A teraz usiadz na chwile, pomysl i zastanow sie ile lat WOW jest na rynku, a ile powstawalo GW2 i dlaczego na starcie nie miało chociaż połowy tych funkcjonalności? Premiera gry - broken sPvP i WvW. No po prostu chylę czoła ;)

Odpowiedz
Patryk-87

> > No i widzicie a kazdy broni blizarda bo placi sie za serwery gowno prawda gw2 jakos
> niema
> > abonamentu i w dodatku dodatki sa darmowe ale w sumie mogli dac platne jesli nie
> placi
> > sie abonamentu zawsze mowilem ze blizzard zdziera z graczy jak najwiecej kasy placi
> sie
> > abonament wiec dodatki powinny byc darmowe a nie co rok dodatek za 200 zl kupuj
>
> Żaden dodatek do wowa ani innej gry blizzarda nigdy nie kosztował 200zł i wychodzą one
> co dwa lata a nie rok, po za tym każdy z osobna dodał do gry znacznie więcej niż wszystkie
> dotychczasowe aktualizacje do GW2 razem wzięte. Nawet zwykłe aktualizacje WoWa dodają
> znacznie więcej niż aktualizacje GW2.
> Afro69
> Nikt nie płaci 200zł za dodatek bo żaden nigdy tyle nie kosztował.
No tylko dodatki wychodzą co 2 lata a GW2 nie ma nawet roku więc porównywanie dodanego kontentu jest jak najbardziej nieadekwatne. Poczekamy do 2 urodzin GW2 i wtedy się zobaczy kto dodaje więcej kontentu do gry. Poza tym sami wiemy ile juz WoW istniej i ile razy był patchowany. Teraz odnośnie dodatku wychodzącego co dwa lata za 100 zł conajmniej + abonament 40 zł miesięcznie przez ponad 8 lat to juz daje sume paru tysięcy zł za 1 gre. W przypadku GW2 jest to cena 200 zł. Wiec wydac kilkaset zł a kilka tysiecy na 1 gre to jest juz różnica, niewiadomo jakby na to nie patrzec. Tylko prosze nie mówić mi tu o mikrotransakcjach w GW2 bo nie trzeba wydac złamanego grosza by mozna było kupic wszystko co oferuje sklep i nie trzeba być do tego jakimś zatwardziałym farmerem co 24/7 morduje hordy mobkow dla surowców.

Odpowiedz
Killyox

> > > WoW nie jest tego samego kalibru co GW2, WoW ma bogatszy kontent PvE, który
> bardzo
> > kuleje
> > > w GW2.
> >
> > A teraz usiadz na chwile, pomysl i zastanow sie ile lat WOW jest na rynku, a ile
> GW2.
> > Tempo aktualizacji w GW2 to cos, czego absolutnie zadne mmo dotad nie widzialo.
>
> A teraz usiadz na chwile, pomysl i zastanow sie ile lat WOW jest na rynku, a ile powstawalo
> GW2 i dlaczego na starcie nie miało chociaż połowy tych funkcjonalności? Premiera gry
> - broken sPvP i WvW. No po prostu chylę czoła ;)
Lol, ty chyba naprawde nie rozumiesz jak powstaja gry. Wow tez byl 5 lat w produkcji zanim wyszedl. To, ze inne gry maja 892734 funkcji to nie znaczy, ze kazda gra od razu wyjdzie z nimi wszystkimi. Jesli wierzysz, ze tak da rade to jestes naiwny. Juz nie zglebiajac sie w to ile GW2 ma rzeczy, ktorych wow nie ma nawet po 9 latach od release, albo ile rzeczy wow skopiowal od GW2 :)A co w pvp bylo broken ? Nie bylo spectactor i troche problemow z turniejami, ale samo pvp funkcjonowalo. Bugi byly i sa i beda jak wszedzie indziej. Spectactor mode juz jest, custom areny sa, balance patche wychodza, GW2 zagosci w ESL na stale, w lipcu/sierpniu ma byc solo queue.WvW jest lepsze niz wintergrasp wowa itd. I cala masa ludzi w to gra i ciagle rozbudowywane jest.Cos kiepsko z zoerientowaniem w temacie.Moze wymienie co zostalo skopiowane z GW2 do wowa? Jest tego duzo. Jak chociazby mozliwosc grania ludzi z roznych serwerow razem, albo zmiana wygladu itemkow itd.

Odpowiedz
G Afro69

> > No i widzicie a kazdy broni blizarda bo placi sie za serwery gowno prawda gw2 jakos
> niema
> > abonamentu i w dodatku dodatki sa darmowe ale w sumie mogli dac platne jesli nie
> placi
> > sie abonamentu zawsze mowilem ze blizzard zdziera z graczy jak najwiecej kasy placi
> sie
> > abonament wiec dodatki powinny byc darmowe a nie co rok dodatek za 200 zl kupuj
>
> Żaden dodatek do wowa ani innej gry blizzarda nigdy nie kosztował 200zł i wychodzą one
> co dwa lata a nie rok, po za tym każdy z osobna dodał do gry znacznie więcej niż wszystkie
> dotychczasowe aktualizacje do GW2 razem wzięte. Nawet zwykłe aktualizacje WoWa dodają
> znacznie więcej niż aktualizacje GW2.
> Afro69
> Nikt nie płaci 200zł za dodatek bo żaden nigdy tyle nie kosztował.

Omg. Co wyście się uwzięli na to 200 i 60 zł?... Podałem 200, bo tyle napisał użytkownik nade mną(a wiem, że gry Blizzarda kosztują właśnie w tej granicy), a 60 bo jestem niemal pewny, że kiedyś w takiej cenie był(ale poprawcie mnie, jeżeli się mylę)

Lecz nie o to chodzi. Pytaniem było jak można płacić ten abonament i dodatkowo za "większe updaty". Przecież rocznie wychodzi jakieś 500zł, a kto wydaje tyle na jedną grę? Bardziej opłacalny jest zakup jednego porządnego single-RPG. Ale jak widać, można też w tej samej cenie bawić się w MMO, czyt. GW2. 500 zł od 10milionów graczy to jest w ch** kasy i Blizzard ma z tego niesamowity zysk(w dodatku ze starusienkiej, prostej mechaniki)
Już pominę to, że nie potrafię zrozumieć jak ktoś może uważać levelowanie w WoW-ie za przyjemniejsze...(to był jedyny powód przez który WoWa sobie odpuściłem na jakimś 40lvl, było ciężko i nieciekawie, acz świat wykreowany naprawdę świetnie i klimatycznie).
I nie wierzę, że WoW przez pierwszy rok od wydania miał lepsze updaty od Guild Warsa 2. Owszem Anet ma swoje niewypały, ale powoli wychodzi na prostą i mało brakuje, by GW2 dorównało poziomem GW1. Po prostu muszą się w tym odnaleźć, bo początki są zawsze ciężkie. I to wszystko za darmo(no plus jakieś duperele w Gemstore...).
Pozdro&Bless

Odpowiedz
G TigerXP

> Omg. Co wyście się uwzięli na to 200 i 60 zł?... Podałem 200, bo tyle napisał użytkownik
> nade mną
No to na drugi raz zamiast bezmyslnie kopiowac sprawdz czy to prawda.A co do reszty moze to po prostu kwestia gustu? Probowalem grac w GW2 i za cholere mi to nie przypadlo do gustu. I wole placic abonament i za "updaty" (updaty :) darmowe updaty do WoW-a so o niebo wieksze niz te do GW, z kolei dodatki za ktore sie placi sa .... no coz w GW nawet nie ma do czego ich porownac), niz za GW ktory wg mnie jest po prostu gra kiepska. Ale ze sa rozne gusta, dopuszczam mozliwosc ze ktos ma na odwrot, tyle ze ja nie mam zamiaru go przekonywac czemu do mojej racji. Za to tutaj jest sporo ludzi ktorzy zagladaja do portfela innym, na sile probujac ich przekonac o wyzszosci GW nad WoW-em.

Odpowiedz
G Fang

> A teraz usiadz na chwile, pomysl i zastanow sie ile lat WOW jest na rynku, a ile powstawalo
> GW2 i dlaczego na starcie nie miało chociaż połowy tych funkcjonalności? Premiera gry
> - broken sPvP i WvW. No po prostu chylę czoła ;)
World of Warcraft powstawał od 1999 a został wydany w 2004 czyli 6 lat.Guild Wars 2 powstawał od 2007 wyszedł w 2012 czyli też 6 lat.Nienawidzę tej walki WoW vs GW bo uważam że obie gry są bardzo dobre ale mówiąc uczciwie w dniu premiery Guild Wars 2 oferowało dużo więcej niż World of Warcraft i jest rozwiane szybciej. PvP w WoW-je doszło dopiero w patchu 1.5 czyli pół roku po premierze a działało dopiero po 3-4 miesiącach od wydania. Widać że w WoW-a nie grałeś od premiery bo byś się przeraził jak uboga (oczywiście w stosunku do tego co oferuje teraz) była ta gra łącznie z tym że rasy w ogóle nie różniły się między sobą niczym prócz teksturką dopiero patch 1.1 dodał rasowe skille czy zbalansował statsy.

Odpowiedz
G AjKnowJu

> > WoW nie jest tego samego kalibru co GW2, WoW ma bogatszy kontent PvE, który bardzo
> kuleje
> > w GW2.
>
> A teraz usiadz na chwile, pomysl i zastanow sie ile lat WOW jest na rynku, a ile GW2.
> Tempo aktualizacji w GW2 to cos, czego absolutnie zadne mmo dotad nie widzialo.
Nie robi... i tak jest przeciętne.---@upPrzy premierce Wow'a nie było jeszcze żadnego TAK popularnego MMO, w sumie... to było mało popularnych mmo, więc i "oferowane rzeczy" w grze też były ubogie mimo, ze podbralii pare rozwiązań z mmo A,B,C i D itd. Dopiero z czasem wsio się powoli rozwijajło i obrało stosowny kierunek, który jest podtrzymywany aż do dzisiaj, również w innych morpegach. Więc nie ma co porównywać jednego mmo z 2004 do mmo z 2012, gdzie te drugie widziało premiery "wowkillerów" i zerkało na ich rozwiązania.

Odpowiedz
G czopor

> > > WoW nie jest tego samego kalibru co GW2, WoW ma bogatszy kontent PvE, który
> bardzo
> > kuleje
> > > w GW2.
> >
> > A teraz usiadz na chwile, pomysl i zastanow sie ile lat WOW jest na rynku, a ile
> GW2.
> > Tempo aktualizacji w GW2 to cos, czego absolutnie zadne mmo dotad nie widzialo.
>
>
> Nie robi... i tak jest przeciętne.
>
> ---
> @up
> Przy premierce Wow'a nie było jeszcze żadnego TAK popularnego MMO, w sumie... to było
> mało popularnych mmo, więc i "oferowane rzeczy" w grze też były ubogie mimo, ze podbralii
> pare rozwiązań z mmo A,B,C i D itd. Dopiero z czasem wsio się powoli rozwijajło i obrało
> stosowny kierunek, który jest podtrzymywany aż do dzisiaj, również w innych morpegach.
> Więc nie ma co porównywać jednego mmo z 2004 do mmo z 2012, gdzie te drugie widziało
> premiery "wowkillerów" i zerkało na ich rozwiązania.
>

Lineage nie był popularny? Pół miliona Everquesta jak na początek mmo to była mała popularność?...

Odpowiedz
G Harunia

GW2 to najlepszy mmo jaki powstal, kto tego nie czai ten albo nie gra w mmo, albo jest fanbojem blizza i jemu nie da sie przegadac do ruzmu, albo ma kiepski gust (jak 90% tych wszystkich casuali).
Innej mozliwosci nie ma.

Odpowiedz
G Kadaj

> albo ma kiepski gust (jak 90% tych
> wszystkich casuali).
Bo tylko jaśnie oświecony hardkor ma wyłączność na gusta i jego opinia jest jedyną słuszną. :3

Odpowiedz
G TigerXP

> Innej mozliwosci nie ma.
Oczywiscie ze jest inna mozliwosc. Jak zawsze gadasz glupoty :)

Odpowiedz
G hammerfall87

szkoda,że twórcy nie mogli tez zrobić end gamu pve dla tych wymagajacych graczy to może by kłotni nie było :)

Odpowiedz
Amarlak

Czytając cześć komentarzy ktoś chce na siłę nam wmówić że jego gra jest lepsza, ale te spojrzenie obiektywne nie jest ponieważ jedna i druga gra może być dla nas tym czego szukamy. Zależy to od gustu, z kim gramy od naszych przyzwyczajeń. Ja np grałem trochę GW2 choć wowa znajomi grali awiec mniej więcej orientuje się co i jak, to jedna i druga gra mnie nie przyciągały tak bardzo choć mimo to są to bardzo dobre gry choć mnie osobiście postacie odpychają ;/.

Odpowiedz
G Zajanski

> GW2 to najlepszy mmo jaki powstal, kto tego nie czai ten albo nie gra w mmo, albo jest
> fanbojem blizza i jemu nie da sie przegadac do ruzmu, albo ma kiepski gust (jak 90% tych
> wszystkich casuali).
> Innej mozliwosci nie ma.
Obiektywny ranking MMO1. Eve Online2. Guild Wars3. World of Warcraft (Pandaria)4. Warhammer Online5. Age of Conan...9001. Farmville...900001. Neverwinter...9000001. Guild Wars 2Kto się nie zgadza, ten nic nie wie o życiu. GW2 zawiodło na całej linii - przyzna to każdy, kto grał w Guild Wars. Takie są fakty, tutaj nad Wisłą.BTW zabawne, że zarzucasz ludziom, którym nie spodobało się GW2 casualowość, bo GW2 to właśnie gra dla casuali.@Down,To jest ranking na podstawie badań amerykańskich naukowców i jest obiektywny.

Odpowiedz
G czopor

Zajanski ranking na podstawie własnego widzimisię jest rankingiem subiektywnym :]

Odpowiedz
G czopor

Zajanski ranking na podstawie własnego widzimisię jest rankingiem subiektywnym :]

Odpowiedz
G Muradin_07

Śmieszne było to, jak kiedyś jadąc autobusem komunikacji miejskiej i gadałem ze znajomym o GW2 to kanar mi powiedział - nie opłaca się kupować, bo jest po prostu mizerne. Coś może w tym być, ale nie będę mówił póki się nie przekonam.Co do tematu braku płatnych dodatków to w pewnym sensie jest to ciekawe rozwiązanie. Pamiętam jak do jedynki miałem tylko dodatek Factions i praktycznie gdy chciałem brać udział w bitwach to nie miałem czegoś, co jest w jednym z dodatków :/

Odpowiedz
G Zajanski

> Co do tematu braku płatnych dodatków to w pewnym sensie jest to ciekawe rozwiązanie.
> Pamiętam jak do jedynki miałem tylko dodatek Factions i praktycznie gdy chciałem brać
> udział w bitwach to nie miałem czegoś, co jest w jednym z dodatków :/
Niestety za darmo to jest tylko starość, śmierć i pogarda ludzka, trzeba się pogodzić z tym, że za content trzeba płacić. A gry MMO content mają ogromny. Dlatego nie mam nic przeciwko abonamentowi czy płatnym dodatkom. Bo na grę MMO z paroma lokacjami ale "darmową" (w rzeczywistości i tak przyjdzie za to zapłacić, a kto wie czy nie więcej) to mi szkoda czasu, który jest cenniejszy od pieniędzy. Bo czas w pieniądze zamienisz, ale pieniędzy w czas już nie. :-[Dotychczasowe patche w GW2 nie wnosiły niczego, co choćby mogło zacząć konkurować z jakimkolwiek dodatkiem do WoWa czy GW. Ot zabawa na jakieś trzy dni, często też niezbyt ciekawa.

Odpowiedz
G Muradin_07

Nie mówię, że nie. Bo sam jednak dodatki, te większe (nie mówię o krótkich DLC) kupuję do różnych gier. Może akurat w przypadku GW miałem tak, że źle zrobiłem zaczynając od środka - a dokładniej części, która aktualnie była w sklepie. Teraz się zastanawiam czy w ogóle kupować taką antologię wszystkich GW, bo już grałem i jakoś aż tak mnie nie zachwyciło bardzo.

Odpowiedz
G Zajanski

> Teraz się zastanawiam czy
> w ogóle kupować taką antologię wszystkich GW, bo już grałem i jakoś aż tak mnie nie zachwyciło
> bardzo.
Ja bym odradzał, gra jest dobra, a system umiejętności rewolucyjny jak na standardy MMO i świetny (GW2 prawie całkowicie od tego odeszło) ale już rok temu - kiedy ostatnio logowałem się przed premierą GW2 stanowiła miasto duchów. Nie sądzę, żeby teraz było lepiej.Chyba że masz paczkę znajomych, którzy też będą grali, albo lubisz granie z botami.

Odpowiedz
G Isildur

> No i widzicie a kazdy broni blizarda bo placi sie za serwery gowno prawda gw2 jakos niema
> abonamentu i w dodatku dodatki sa darmowe ale w sumie mogli dac platne jesli nie placi
> sie abonamentu zawsze mowilem ze blizzard zdziera z graczy jak najwiecej kasy placi sie
> abonament wiec dodatki powinny byc darmowe a nie co rok dodatek za 200 zl kupuj
Nikt Ci nie każe kupować gier od firmy Blizzard... Ostrzeżenie za słownictwo.Poza tym a grę w Diablo III płacisz abonament?

Odpowiedz