Informacje

Twórcy Guild Wars 2 planują wprowadzać nowe aktualizacje co dwa tygodnie

16 Małgorzata Trzyna

ArenaNet do tej pory udostępniała nowe aktualizacje do Guild Wars 2 w trzytygodniowych odstępach. Twórcy zamierzają jednak przyspieszyć tempo i zasypywać częściej graczy coraz to nowszymi wyzwaniami.

Twórcy Guild Wars 2 planują wprowadzać nowe aktualizacje co dwa tygodnie - obrazek 1
Guild Wars 2

- Aktualnie wprowadzamy aktualizacje co trzy tygodnie, ale teraz celujemy w skrócenie tego czasu do dwóch – powiedział główny projektant zawartości, Mike Zadorojny. – To jest maraton, nie sprint. Z każdą aktualizacją stajemy się coraz lepsi, jeśli chodzi o budżet, planowanie i zarządzanie personelem. Aktualnie mamy cztery zespoły pracujące nad nową zawartością, zatem możemy pozwolić sobie na zmiany w terminarzu, jednocześnie zapewniając, że każdy z nich będzie miał możliwość odpocząć po pracy i przygotować dobry projekt wraz z dokumentacją, by następnie wrócić i wprowadzić pomysł w życie.

- Jeśli uda się nam zrealizować cel, jeśli będziemy mogli aktualizować grę co dwa tygodnie i zapewniać graczom nie kończącą się zabawę, to Guild Wars 2 będzie przypominało serial telewizyjny, w którym pojawia się komunikat „zostańcie z nami, już w przyszłym tygodniu dowiecie się, jak...” To jest nasz cel. To naprawdę fascynujące, że całe studio jest zaangażowane w jego realizację.

Ostatnia aktualizacja do Guild Wars 2, Sky Pirates of Tyria, została wprowadzona wczoraj. Udało się Wam przejść nowy dungeon?

16 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
ray757

Udało się. Po długiej walce z lagami i bugiem uniemożliwiającym jego skończenie.

Odpowiedz
bangbangbang21

Coś do optymalizacji było/będzie ?
Bo ta nie zachwyca :P

Odpowiedz
G anakin1000

Nie rozumiem czepiania się optymalizacji. Gra na 3 letnim pececie działa na najwyższych ustawieniach graficznych płynnie nawet podczas World Eventów i WvW, podczas gdy w takim już np. AC3 musiałem wyłączyć AA i najlepsze cienie.

Odpowiedz
saurus123

> Coś do optymalizacji było/będzie ?
> Bo ta nie zachwyca :P
problemow na moim 3 letnim sprzecie nie mam zadnych min liczba fpsow przy duzych eventach i podczas "zergu" w WvW nie spada ponizej 30radzilbym dorzucic wegla :P

Odpowiedz
G L33T

> problemow na moim 3 letnim sprzecie nie mam zadnych
>
> min liczba fpsow przy duzych eventach i podczas "zergu" w WvW nie spada ponizej 30
> radzilbym dorzucic wegla :P
Podaj konfiguracje. No chyba że masz wszystko na low.@Anakin Ty też jak możesz.Optymalizacja leży zapraszam na oficjalne fora GW 2, gdzie ludzie z nowym sprzętem mają problemy, więc drodzy cudotwórcy/bajkopisarze przestańcie wciskać kit.

Odpowiedz
Jeffero

"Guild Wars 2 będzie przypominało serial telewizyjny"

"Już za 2 tygodnie nowy zestaw skinów!!! Nie przegapcie, bo nasza gra opiera się tylko na skinach, gdyż, żeby liczył się skill, każdy zaraz bo osiągnięciu max lvla ma najlepszy gear w grze!!!"

Odpowiedz
saurus123

> "Guild Wars 2 będzie przypominało serial telewizyjny"
>
> "Już za 2 tygodnie nowy zestaw skinów!!! Nie przegapcie, bo nasza gra opiera się tylko
> na skinach, gdyż, żeby liczył się skill, każdy zaraz bo osiągnięciu max lvla ma najlepszy
> gear w grze!!!"
nie no lepiej zeby farmic non stop raidy aby dostac ten gear upgrade, bo inaczej to w pvp dostaje becki przez pare lat i nie da sie grac :)sorry wracam do jaskini ubic 1000000 trolla, moze tym razem sie uda

Odpowiedz
saurus123

> > problemow na moim 3 letnim sprzecie nie mam zadnych
> >
> > min liczba fpsow przy duzych eventach i podczas "zergu" w WvW nie spada ponizej
> 30
> > radzilbym dorzucic wegla :P
> Podaj konfiguracje. No chyba że masz wszystko na low.
> @Anakin Ty też jak możesz.
>
> Optymalizacja leży zapraszam na oficjalne fora GW 2, gdzie ludzie z nowym sprzętem mają
> problemy, więc drodzy cudotwórcy/bajkopisarze przestańcie wciskać kit.
amd phenom II 955 BE OC do 3.88gb ddr2radeon 5760ssdi jak pisalem fps nie spadaja ponizej 30 (WvW na medium, PvE na high)gdzie przy takim Rifcie na walce z Volanem lub GHR fpsy spadaja do 5 na ustawieniach LOWwiec tak GW2 ma dobra optymizacje jezeli chodzi o inne mmoa ludzie co pisza na forum gw2 czesto maja problem z zaparkowanymi rdzeniami lub zlym ustawieniem power options lub po prostu maja 10 letnie kompy :)

Odpowiedz
Kopiec

Rpg opiera się na rozwoju postaci i progresji. GW2 nie oferuje żadnej i gra nudzi zaraz po wbiciu max levela. Dobre na raz i tyle.

Odpowiedz
G hammerfall87

> > "Guild Wars 2 będzie przypominało serial telewizyjny"
> >
> > "Już za 2 tygodnie nowy zestaw skinów!!! Nie przegapcie, bo nasza gra opiera się
> tylko
> > na skinach, gdyż, żeby liczył się skill, każdy zaraz bo osiągnięciu max lvla ma
> najlepszy
> > gear w grze!!!"
>
> nie no lepiej zeby farmic non stop raidy aby dostac ten gear upgrade, bo inaczej to w
> pvp dostaje becki przez pare lat i nie da sie grac :)
>
> sorry wracam do jaskini ubic 1000000 trolla, moze tym razem sie uda
Nie wiem w jakie gry grales ze z raidow farmiles gear na pvp.Zreszta zdobywanie lepszego sprzętu daje graczowi jakis cel i rywalizacje oraz z każdym tierem podnosi trudnosc zabawy.Arena net jak widze woli robić rewie mody więc powinni powinni zmienic nazwe na Jacyków wars

Odpowiedz
G L33T

Nie wiem to w takim razie jestem noobem a tytuł inżyniera mam dla picu bo:i5 2500k 3,28gb DDR 3MSI GTX 560 TIdysk mechanicznyI tylko GW 2 sprawia problemy, nie licząc cudownego błędu który sprawia że wykorzystanie karty skacze do 90%+. A i jeśli gra wymaga SSD i OC to coś jest nie tak.PS. I Korzysta przy tym z DX 9.

Odpowiedz
G Buhahahahaha

Nie rozumiem płaczu o ten gear. System w GW1 był bardzo podobny (wszyscy dosyć szybko osiągali max level i staty przedmiotow, droższe były tylko skiny, farbki i niektóre runy), więc nie wiem jakim trzeba być głupcem, skoro się myślało, że AN wprowadzi WoW'owy system gearu. Ba, nawet w info przed premiera było o tym gadane, ale co ja tam wiem...

Odpowiedz
saurus123

> Nie wiem to w takim razie jestem noobem a tytuł inżyniera mam dla picu bo:
> i5 2500k 3,2
> 8gb DDR 3
> MSI GTX 560 TI
> dysk mechaniczny
> I tylko GW 2 sprawia problemy, nie licząc cudownego błędu który sprawia że wykorzystanie
> karty skacze do 90%+.
> A i jeśli gra wymaga SSD i OC to coś jest nie tak.
>
> PS. I Korzysta przy tym z DX 9.
>
>
sprawdz czy twoj cpu nie jest czasem w trybie parked, duzo ludzi ma ten problem ot taka funkcja intela aby zaoszczedzic energie ale tylko zmniejsza fpsy w grach i nie pozwala cpu na pokazanie calej swojej mocy ;d

co do 90% przy gpu to nie wiem moze to jest wina sterownikow bo przy moim radku nie przekracza 60%

ssd nie jest on wymagany przyspiesza jedynie loadingi przy zmianach mapy

Odpowiedz
G L33T

> Nie rozumiem płaczu o ten gear. System w GW1 był bardzo podobny (wszyscy dosyć szybko
> osiągali max level i staty przedmiotow, droższe były tylko skiny, farbki i niektóre runy),
> więc nie wiem jakim trzeba być głupcem, skoro się myślało, że AN wprowadzi WoW'owy system
> gearu. Ba, nawet w info przed premiera było o tym gadane, ale co ja tam wiem...
Info przed premierą było takie że będzie zwiększony nacisk na gear a GW 2 ma przypominać pozostałe MMO przy czym będzie poszerzone o nowe unikalne rozwiązania. Wyszło jak wyszło i faktycznie gra nie wymusza/nastraja do zbierania nowych skinów ale imo to po części wina projektów niektóre amory są zwyczajnie szkaradne na niektórych rasach (głównie charry mają przerąbane)

Odpowiedz
G L33T

> sprawdz czy twoj cpu nie jest czasem w trybie parked, duzo ludzi ma ten problem ot taka
> funkcja intela aby zaoszczedzic energie ale tylko zmniejsza fpsy w grach i nie pozwala
> cpu na pokazanie calej swojej mocy ;d
Sprawdzałem, bo mnie to zdziwiło niestety swing and miss. To jest jedyna gra która sprawia problemy. Również to jedyna gra która sprawia że zaczynam słyszeć chłodzenie. Przy nowym metrze nie miałem problemów, battlefield 3 na ultra podczas grania online serwer 64x64 otwarta mapa również bez problemów. Wniosek nasuwa się sam, skopany kod. > co do 90% przy gpu to nie wiem moze to jest wina sterownikow bo przy moim radku nie przekracza
> 60%
Pewnie tak zwłaszcza że Anet ma wywalone na pomoc zarówno od Nvidi jak i AMD w tej sprawie. Jedyna wersja sterowników która zawierała poprawki do GW to 304.b.> ssd nie jest on wymagany przyspiesza jedynie loadingi przy zmianach mapy
Podobnie jak OC a ponoć pomaga.

Odpowiedz
G Buhahahahaha

> Info przed premierą było takie że będzie zwiększony nacisk na gear a GW 2 ma przypominać
> pozostałe MMO przy czym będzie poszerzone o nowe unikalne rozwiązania. Wyszło jak wyszło
- GW- Nacisk na gear- Yeah rightMożna w sumie uznać Legendary i ascended za taki nacisk na gear (w normalnym gw nie było czegoś takiego, że r9 bronie się od siebie czymś różniły, chyba że to był loot na poziomie 500g/merch) > (głównie charry mają przerąbane)
Mój thief płacze do dziś ;_;

Odpowiedz