Informacje

Battlefield 4 - wstępne wymagania sprzętowe ujawnione

61 Mateusz Stanisławski

Wstępne, bo mowa o konfiguracji, która ma bez problemu uciągnąć Battlefielda 4 w wersji alpha. Upubliczniona specyfikacja daje jednak pewne pojęcie o tym, jakiego sprzętu będzie wymagał „pełniak” w dniu premiery.

Battlefield 4 - wstępne wymagania sprzętowe ujawnione - obrazek 1

Wybrani gracze od dziś mogą testować Battlefielda 4 w wersji alpha. W wysłanych do szczęśliwców zaproszeniach Electronic Arts umieściło pierwsze informacje na temat zalecanych wymagań sprzętowych produkcji. Prezentujemy je poniżej.


Rekomendowane wymagania sprzętowe Battlefielda 4 w wersji alpha:

  • system operacyjny Windows Vista (Service Pack 2) lub 7 w wersji 64-bitowej;
  • karta graficzna z 1 GB pamięci i obsługą DirectX 10 lub 11;
  • 25 GB wolnej przestrzeni na dysku twardym.

Jak widać, specyfikacja nie zawiera kilku istotnych informacji (procesory, konkretne modele kart graficznych), trudno też przewidzieć, ilu zmian doczeka się powyższa konfiguracja przed debiutem pełnej wersji. Dla przypomnienia: minimalne i zalecane wymagania sprzętowe „trójki”.

Premiera Battlefielda 4 odbędzie się 29 października bieżącego roku. Gra wyląduje na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360 i Xbox One.

61 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
G v1d4r

juz skladam ten komputer

Odpowiedz
cHICEK

"karta graficzna z 1 GB pamięci i obsługą DirectX 10"
No to 9800GTX będzie pasował idealnie :D :D :D
25GB na dysku też znajdę i BF4 na Ultra hejjjjj :D

Odpowiedz
G Lucas162

IMO za wiele w stosunku do BF3 różnić się nie będą. A te wymagania są tak szczegółowe, że szok.

Odpowiedz
G Ryu_Makkuro

Wow, w życiu tak szczegółowych wymagań sprzętowych nie widziałem.

Odpowiedz
matthew87

Z bardzo dobrze poinformowanych źródeł wiem, że te wymagania dotyczą alpha'y a nie finalnej wersji gry. Co to znaczy? Tyle że alpha pod względem wizualnym wyglądać będzie mniej więcej tak: https://www.youtube.com/watch?v=GG2PBmFSIaU czyli większość będzie na biało. Czyli karta graficzna nie będzie miała nad czym się pocić. Tym bardziej że sama alpha ma podobno dotyczyć sprawdzenia wydajności serwerów multi, a nie balansu czy gry jako takiej.

Odpowiedz
MrocznyMaciej

Jak nie macie konkretnych wieści i newsów to nie piszcie w ogóle! -.-

Odpowiedz
G Braveheart

Widzę, że nowy BF to jakiś cud technologiczny. Sama grafika uciągnie all. Procek i RAM podczas sesji będą miały wolne od pracy. Wymagania kozak.... biorę w ciemno ;-)

Odpowiedz
G Kafar

Olać wymagania.. PS4 + BF4 :D

Odpowiedz
G Diverso

Może mi ktoś napisać ile jest wart obecnie taki komputer, który udźwignie wymagania tej gry? Jestem bardzo ciekaw bo moja era modernizacji PCta skończyła się w 2006 roku.

Odpowiedz
Brunne_R

Pojdzie na ultra

Odpowiedz
JAKUBO2012

> "karta graficzna z 1 GB pamięci i obsługą DirectX 10"
> No to 9800GTX będzie pasował idealnie :D :D :D
> 25GB na dysku też znajdę i BF4 na Ultra hejjjjj :D
:) wtf ja mam tak :
3x nvidia 780 gtx
procesor i7 4770k
ram 24 gb 2133 mhz
i 4 X 1tb baracuda
monitor 31 cali 2560:1080 :D

Odpowiedz
Jeffero

> > "karta graficzna z 1 GB pamięci i obsługą DirectX 10"
> > No to 9800GTX będzie pasował idealnie :D :D :D
> > 25GB na dysku też znajdę i BF4 na Ultra hejjjjj :D
> :) wtf ja mam tak :
> 3x nvidia 780 gtx
> procesor i7 4770k
> ram 24 gb 2133 mhz
> i 4 X 1tb baracuda
> monitor 31 cali 2560:1080 :D


Aha, a ja mam UFO i elektrownie atomową w piwnicy.

Odpowiedz
Vayshan

> > "karta graficzna z 1 GB pamięci i obsługą DirectX 10"
> > No to 9800GTX będzie pasował idealnie :D :D :D
> > 25GB na dysku też znajdę i BF4 na Ultra hejjjjj :D
> :) wtf ja mam tak :
> 3x nvidia 780 gtx
> procesor i7 4770k
> ram 24 gb 2133 mhz
> i 4 X 1tb baracuda
> monitor 31 cali 2560:1080 :D
Nie ma to jak dzieci przechwalające się kto ma lepszy komputer...

Odpowiedz
JAKUBO2012

> > > "karta graficzna z 1 GB pamięci i obsługą DirectX 10"
> > > No to 9800GTX będzie pasował idealnie :D :D :D
> > > 25GB na dysku też znajdę i BF4 na Ultra hejjjjj :D
> > :) wtf ja mam tak :
> > 3x nvidia 780 gtx
> > procesor i7 4770k
> > ram 24 gb 2133 mhz
> > i 4 X 1tb baracuda
> > monitor 31 cali 2560:1080 :D
>
>
> Aha, a ja mam UFO i elektrownie atomową w piwnicy.
> > > "karta graficzna z 1 GB pamięci i obsługą DirectX 10"
> > > No to 9800GTX będzie pasował idealnie :D :D :D
> > > 25GB na dysku też znajdę i BF4 na Ultra hejjjjj :D
> > :) wtf ja mam tak :
> > 3x nvidia 780 gtx
> > procesor i7 4770k
> > ram 24 gb 2133 mhz
> > i 4 X 1tb baracuda
> > monitor 31 cali 2560:1080 :D
>
>
> Aha, a ja mam UFO i elektrownie atomową w piwnicy.
aha ciesze się ale my mówimy o komputerach a nie o tym co wkładasz do sobie do [M] i czym się [M] [M] !!!

Odpowiedz
G Antosz

> Może mi ktoś napisać ile jest wart obecnie taki komputer, który udźwignie wymagania tej
> gry? Jestem bardzo ciekaw bo moja era modernizacji PCta skończyła się w 2006 roku.

Ja kupiłem mojego za 2050zł jakieś pół roku temu i jak dotąd wszystkie gry działają na max detalach. Jedynie w Metro LL muszę wyłączyć SSAO. Poza tym zarówno Crysis 3 jak i pozostałe gry śmigają aż miło. Battlefield 4 również powinien bez większych problemów działać bo DICE zazwyczaj dobrze optymalizuje gry.

Co do specyfikacji, jest to Intel i5 3GHz, 8GB Ram, GeForce GTX 660Ti 2GB, dysk 1TB. Jakbyś był z Krakowa to mogę polecić Ci sklep gdzie kupiłem swój komputer.

Odpowiedz
G leszeq

> :) wtf ja mam tak :
> 3x nvidia 780 gtx
> procesor i7 4770k
> ram 24 gb 2133 mhz
> i 4 X 1tb baracuda
> monitor 31 cali 2560:1080 :D
Rodzice kupili, co ?

Odpowiedz
JAKUBO2012

> > :) wtf ja mam tak :
> > 3x nvidia 780 gtx
> > procesor i7 4770k
> > ram 24 gb 2133 mhz
> > i 4 X 1tb baracuda
> > monitor 31 cali 2560:1080 :D
>
> Rodzice kupili, co ?
nie
zbierałem trochę
bratu w pracy pomagałem
e tam 11 tys. a komp na pare lat

Odpowiedz
Nortic

Dobrze że niedawno był składany nowy komp

Odpowiedz
JAKUBO2012

> > > "karta graficzna z 1 GB pamięci i obsługą DirectX 10"
> > > No to 9800GTX będzie pasował idealnie :D :D :D
> > > 25GB na dysku też znajdę i BF4 na Ultra hejjjjj :D
> > :) wtf ja mam tak :
> > 3x nvidia 780 gtx
> > procesor i7 4770k
> > ram 24 gb 2133 mhz
> > i 4 X 1tb baracuda
> > monitor 31 cali 2560:1080 :D
> Nie ma to jak dzieci przechwalające się kto ma lepszy komputer...

Odpowiedz
G Dared00

I niech teraz znajdzie się ktoś, kto powie, że tylko w CoDa grają dzieciaki,a w BFa dojrzali gracze.

Odpowiedz
adam_wielki

Widzę sami znawcy komputerów :). Tak na prawdę oczywiście , że z tej konfiguracji nic się nie dowiesz. Wyłącznie , że karta musi posiadać 1GB i obsługiwać DX10 lub DX11. Tak na prawdę nic z tych rekomendowanych wymagań się nie dowiedzieliśmy. Bo mogę , też powiedzieć , że gra odpali mi się płynnie na GT630 co jest bzdurą. Niech podadzą najpierw szczegółowe zalecane wymagania , a potem będziemy dyskutować o wymaganiach , wątpię , że na takich kartach odpali w ogóle BF4.

Odpowiedz
Dariusvictour

> > > :) wtf ja mam tak :
> > > 3x nvidia 780 gtx
> > > procesor i7 4770k
> > > ram 24 gb 2133 mhz
> > > i 4 X 1tb baracuda
> > > monitor 31 cali 2560:1080 :D
> >
> > Rodzice kupili, co ?
> nie
> zbierałem trochę
> bratu w pracy pomagałem
> e tam 11 tys. a komp na pare lat
Nielepiej było kupić konsolę (2 tyś.) plus komputer składak (3 tyś.) do strategii.A za 6 tysi masz gier do końca życia.Tak tylko rozmyślam.

Odpowiedz
G Braveheart

> [M]
Ludziku... to była ironia :D polecam ci oswojenie się z tym pojęciem.Po drugie:Troll Harder!!bo jak na razie to na nędzne 2/10 cię oceniam...po trzecie:Długo na tym forum nie pociągniesz. :)Pozdrawiam.PS: Kurde dałem mu obierki po ziemniakach by zjadł :D... ciekawe czy wciąż głodny będzie. ;-)PS2 Na grzyba komu taki komputer z którego nawet się 50% potencjału nie wykorzystuje...

Odpowiedz
JAKUBO2012

> [M]
> Ludziku... to była ironia :D polecam ci oswojenie się z tym pojęciem.
> Po drugie:
>
> Troll Harder!!
>
> bo jak na razie to na nędzne 2/10 cię oceniam...
>
> po trzecie:
> Długo na tym forum nie pociągniesz. :)
>
> Pozdrawiam.
>
> PS: Kurde dałem mu obierki po ziemniakach by zjadł :D... ciekawe czy wciąż głodny
> będzie. ;-)
> PS2 Na grzyba komu taki komputer z którego nawet się 50% potencjału nie wykorzystuje...

Odpowiedz
G Pitej

Był czas, kiedy na gram.pl można było poczytać posty na poziomie. Niekoniecznie merytoryczne, ale na poziomie. Widać dawno temu i nieprawda.

Jeśli będzie demo (ops... teraz to się nazywa BETA) BF4 to zagram i sprawdzę jak to faktycznie działa. Info z wymaganiami już od dawna nie mają sensu, zwłaszcza takie.

Odpowiedz
G Cybertrash

> :) wtf ja mam tak :
> 3x nvidia 780 gtx
> procesor i7 4770k
> ram 24 gb 2133 mhz
> i 4 X 1tb baracuda
> monitor 31 cali 2560:1080 :D

Słabizna stary. Powinieneś mieć 3x TITAN.

Odpowiedz
G MisioKGB

Nie wydaje mi się, żeby BF4 na tyle dużo możliwości z 64 bitowego OS, żeby podwajać pamięć RAM, przesadzili, 4ka nie wygląda o wiele lepiej niż 4, choć można tłumaczyć to tym, że jest to jedna z pierwszych gier na Frostbite 3.0 stąd, też panowie dopiero się uczą :)

Ziomek powiem Ci, że jak masz 3 780 GTX i 4 baracudy to masz dobry solar w pokoju, Tunezja

Odpowiedz
G Braveheart

> Słabizna stary. Powinieneś mieć 3x TITAN.
Pewnie nawet nie wie co to TITAN :-) @Pitej> Jeśli będzie demo (ops... teraz to się nazywa BETA) BF4 to zagram i sprawdzę jak to faktycznie działa. Info z
> wymaganiami już od dawna nie mają sensu, zwłaszcza takie.
Co ma sens go nie ma... Sam się dziwię, że mtsach dał taki news jeszcze z tak szczegółowymi wymaganiami. Albo tam w gramie muszą wykonać jakąś dzienną normę newsów albo.... nie wiem co :D bo ten news wygląda jakby był dodawany w tramwaju na smartfonie...

Odpowiedz
Jeffero

Gdzie są moderatorzy, kiedy są potrzebni? Banik by się przydał dla kogoś.

Odpowiedz
Avalanche

> Nie wydaje mi się, żeby BF4 na tyle dużo możliwości z 64 bitowego OS, żeby podwajać pamięć
> RAM, przesadzili, 4ka nie wygląda o wiele lepiej niż 4, choć można tłumaczyć to tym,
> że jest to jedna z pierwszych gier na Frostbite 3.0 stąd, też panowie dopiero się uczą
> :)
>
> Ziomek powiem Ci, że jak masz 3 780 GTX i 4 baracudy to masz dobry solar w pokoju, Tunezja
Zapomniał wspomnieć, że mieszka w chłodni.

Odpowiedz
adam_wielki

> > :) wtf ja mam tak :
> > 3x nvidia 780 gtx
> > procesor i7 4770k
> > ram 24 gb 2133 mhz
> > i 4 X 1tb baracuda
> > monitor 31 cali 2560:1080 :D
>
> Słabizna stary. Powinieneś mieć 3x TITAN.
>
Jak pokaże specyfikacje takiego komputera do dopiero uwierzę. Dla mnie konfiguracja w pełni nie przemyślana i nie opłacalna.

Odpowiedz
G TigerXP

> I niech teraz znajdzie się ktoś, kto powie, że tylko w CoDa grają dzieciaki,a w BFa dojrzali
> gracze.
Bo w CoD-a graja same dzieciaki, a w BFa dojrzali gracze.Prosze :)

Odpowiedz
G Isildur

Trolli tutaj nie chcemy BANTeraz nie mam czasu, ale dzisiaj przejrzę ten wątek dokładniej.

Odpowiedz
likeaJohnny

> Widzę sami znawcy komputerów :). Tak na prawdę oczywiście , że z tej konfiguracji nic
> się nie dowiesz. Wyłącznie , że karta musi posiadać 1GB i obsługiwać DX10 lub DX11.
> Tak na prawdę nic z tych rekomendowanych wymagań się nie dowiedzieliśmy. Bo mogę ,
> też powiedzieć , że gra odpali mi się płynnie na GT630 co jest bzdurą. Niech podadzą
> najpierw szczegółowe zalecane wymagania , a potem będziemy dyskutować o wymaganiach ,
> wątpię , że na takich kartach odpali w ogóle BF4.
Ja mam gt630 ;p, trochę współczucia xd (albo kasy na nowego kompa ;) ).

Odpowiedz
FiX3D

> > Słabizna stary. Powinieneś mieć 3x TITAN.
> Pewnie nawet nie wie co to TITAN :-)
>
> @Pitej
> > Jeśli będzie demo (ops... teraz to się nazywa BETA) BF4 to zagram i sprawdzę jak
> to faktycznie działa. Info z
> > wymaganiami już od dawna nie mają sensu, zwłaszcza takie.
> Co ma sens go nie ma... Sam się dziwię, że mtsach dał taki news jeszcze z tak szczegółowymi
> wymaganiami. Albo tam w gramie muszą wykonać jakąś dzienną normę newsów albo.... nie
> wiem co :D bo ten news wygląda jakby był dodawany w tramwaju na smartfonie...

Gdybyś poszukał takiego samego newsa po innych stronach to dowiedziałbyś się że w emailu o przyjęciu do Alphy są dokładnie takie wymagania jakie podał gram.pl

Odpowiedz
G Pitej

> Gdybyś poszukał takiego samego newsa po innych stronach to dowiedziałbyś się że w emailu
> o przyjęciu do Alphy są dokładnie takie wymagania jakie podał gram.pl
No i? Ja nie mam pretensji do gramu. Ja mam pretensje do tego, kto takie informacje rozsiewa, więc w tym przypadku, jak sam wytknąłeś - do producenta. Bo jak wspomniałem: takie info z wymaganiami nie ma sensu, mogą je sobie wsadzić, bo ja wciąż nie wiem jak ta gra będzie chodzić czy na GTXie 660 czy 680. Aha: Wiem, że gra będzie zajmować 25 GB. To dobrze. Zmieści się na mój 30 GB HDD. Całe szczęście :p

Odpowiedz
Phoenixpl

to chyba bede musial kupic sobie karte graficzna druga bo moj HD 5850 bedzie slaby;p

Odpowiedz
fablish

Hmm... z rok będzie można Tytana za połowę ceny kupić...

Odpowiedz
G Braveheart

> Hmm... z rok będzie można Tytana za połowę ceny kupić...
Ale i tak karta będzie się nudziła :)

Odpowiedz
G Isildur

> > [M]
Cenzuruj to co cytujesz jeśli zawiera słownictwo niecenzuralne.

Odpowiedz
Robertcik1

poważnie?! 25 gigabajtów?! ja wiem, że się w sprawie gier zatrzymałem parę ładnych lat temu i gram już praktycznie tylko w Diablo, Simsy i Age of Empires, ale 25giga to chyba jakieś kosmiczne przegięcie, prawda? od kiedy, kurde, gry zajmują tak absurdalnie dużo miejsca? to jakaś dziwna forma zabezpieczenia antypirackiego...?

Odpowiedz
G Braveheart

> Cenzuruj to co cytujesz jeśli zawiera słownictwo niecenzuralne.
Witaj IsildurHmmm z tego co pamiętam dałem do ów cytatu kropki ---> ****. Mało tego.. jeszcze to było przy edycji bo przypomniało mi się że cytaty też trzeba cenzurować. :) Mam rozumieć [to już tak na przyszłość mnie uświadom ;-)], że kropki nie są wystarczającym środkiem cenzury w takich przypadkach i najlepiej należy całkowicie kasować cytat ? Pozdrawiam.

Odpowiedz
G czopor

> > Gdybyś poszukał takiego samego newsa po innych stronach to dowiedziałbyś się że
> w emailu
> > o przyjęciu do Alphy są dokładnie takie wymagania jakie podał gram.pl
>
> No i? Ja nie mam pretensji do gramu. Ja mam pretensje do tego, kto takie informacje
> rozsiewa, więc w tym przypadku, jak sam wytknąłeś - do producenta. Bo jak wspomniałem:
> takie info z wymaganiami nie ma sensu, mogą je sobie wsadzić, bo ja wciąż nie
> wiem jak ta gra będzie chodzić czy na GTXie 660 czy 680.
>
> Aha: Wiem, że gra będzie zajmować 25 GB. To dobrze. Zmieści się na mój 30 GB HDD. Całe
> szczęście :p
nie możesz mieć pretensji do producenta, skoro nie podał on żadnych informacji oficjalnie a wszelkie redakcje biorą wymagania z tego maila:http://i.imgur.com/7TjT6lD.jpgi piszą bzdury, że "wymagania ujawnione".

Odpowiedz
Dishar

> Jak nie macie konkretnych wieści i newsów to nie piszcie w ogóle! -.-
Dokładnie!

Odpowiedz
rastakol

> > Jak nie macie konkretnych wieści i newsów to nie piszcie w ogóle! -.-
> Dokładnie!
Konkretne wieści to takie że zaczęły się testy no nie ? Co byś chciał konkretnego ?

Odpowiedz
G Joker234

fuck
nie działa na XP

Odpowiedz
G naczelnyk

Pójdzie wam wszystkim na ultra -jak zawsze, na 60fps.

Właściciel PC1 z hipermarketu: "O..lololol...mam szystko na maxa-tylko bez cieni, anizo i aa!
Ale nie widzę różnicy w wyglądzie!"

Właściciel PC2, wariant 'ekonomiczny': "Ja mam ultra, max, ale się jaram, wszystko super i nic nie tnie - tylko trochę zwalnia jak zacznie się walka, ale co tam"

Odpowiedz
MarQiwaN

Jest! DirectX 10, no to można składać preorder, bałem się że moja gtx285 sprzed pięciu lat nie podoła, ale na średnich może ;) Trójka lata na wysokich.

Odpowiedz