Informacje

Nie będzie nowego Zone of the Enders

1

Nie mamy dobrych wieści dla graczy, którzy liczyli na rychłe zaprezentowanie nowej gry spod znaku Zone of the Enders. Hideo Kojima ogłosił, że porzuca projekt.

Nie będzie nowego Zone of the Enders - obrazek 1

Prace nad napomkniętą przez Hideo Kojimę blisko rok temu nową odsłoną Zone of the Enders zostały zawieszone. Poinformował o tym sam szef Kojima Productions podczas jednej z audycji radiowych. Zespół pracujący nad grą został rozwiązany, a ona sama zawisła w próżni. Słynny japoński projektant postanowił, że chciałby ponownie ocenić markę, zanim postawi ona kolejny krok. Zależy mu także na otrzymaniu jasnego sygnału od fanów, czy chcieliby dostać w swoje ręce kolejną część serii.

Nie są to jednak jedyne powody, dla których prace nad nowym Zone of the Enders zostały zawieszone. Kojima nie krył bowiem swojego rozczarowania tym, co prezentuje sobą Zone of the Enders HD Collection. Przejście z 30 do 60 klatek na sekundę nie okazało się tak płynne, jak podejrzewano. Kojima jest rozczarowany dotychczasowym działaniem gry i zdradza, że jego zespół ją przeprogramował. W wyniku tych działań właściciele wersji na PS3 otrzymają darmową łatkę.

Kiedy się ona ukaże? Tego na razie nie wiadomo. Kojima zdradził również, że nie ma planów stworzenia podobnej aktualizacji dla wydania na X360.

Najnowsze
Lubisz nas?