Informacje

FIFA 14 - wymagania sprzętowe ujawnione

18

Wiemy już, jaki komputer będzie potrzebny, by móc uruchomić grę FIFA 14 w najwyższych ustawieniach. Electronic Arts ujawniło bowiem zalecane wymagania sprzętowe tegorocznej odsłony.

FIFA 14 - wymagania sprzętowe ujawnione - obrazek 1

Na szczęście nie trzeba się martwić, ponieważ rekomendowana konfiguracja prezentuje się podobnie do tej, której wymaga FIFA 13. Aby móc płynnie grać w "czternastkę" na maksymalnych detalach w wysokiej rozdzielczości należy posiadać:

  • dwurdzeniowy procesor (Core 2 Duo lub nowszy) - Intel Core 2 Duo 2,4 GHz
  • 2 GB RAM
  • kartę graficzną GeForce 8800 GT lub Radeon HD 2900 (zgodną z DirectX 9.0c, z przyspieszeniem 3D, z obsługą Shader Model 3.0 lub nowszego)
  • system operacyjny Windows XP, Windows Vista lub Windows 7

FIFA 14 nie ma jeszcze ustalonego konkretnego terminu wydania – do premiery gry dojdzie jesienią bieżącego roku. Szczegółowe informacje na temat nowości, jakie zaoferuje najnowsza część, znajdziecie w naszych pierwszych wrażeniach.

18 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
G Gosen

Strasznie niskie, pewno znowu będzie brzydka plastelinowa na tym samym silniku od lat, a PES... tam już czeka LIS :) Jak FIFA chce być dobra to niech zrobią nawet grafikę ze SWOS'a, ale niech to grywalne chociaż będzie jak Sensible.

Odpowiedz
G Braveheart

Szału nie ma... co rok to samo. Wymagania rodem z Fify 10-11.

Odpowiedz
diabolo20

Czyli ten sam stary silnik nie kupuje. zobaczymy co PES pokarze

Odpowiedz
Dobos

Po co mają poprawiać grafikę, wystarczy że będzie nowy tryb FUT i już miliony to kupią :P w tym ja, tyle że na PS3 ^^

Odpowiedz
Essau

Gry sportowe nie powinny tyle kosztować z tego względu, że wychodzą co rok. Dłużej niż rok nie będziesz w to grał, cena nieadekwatna w związku z żywotnością gry. Wymagania rzeczywiście niskie. Niby to dobrze,ale z drugiej strony...no ewidentnie odgrzewany kotlet. Dzięki, postoję

Odpowiedz
G Lukasz924

Fifa 13 nie jest PODOBNO na winXP, teraz w 14 powrót do XP?

Odpowiedz
G DambialkoX

Czyli coraz większe prawdopodobieństwo, że odgrzewany kotlecik :)

Odpowiedz
G Skull3

zalecane wymagania =\= najwyższe ustawienia

Tyle w temacie : )

Odpowiedz
sebogothic

Dopóki nie zmienią silnika wymagania niewiele będą się zmieniać. Mam nadzieję, że next-geny sprawią, że twórcy stworzą nowy silnik. Oby tylko nie robili FIFY na Forsbite, bo widzę, że prawie wszystkie gry EA są robione na nim, nie ważne czy to erpeg, czy strzelanka. Wg mnie lepiej zrobić nowy silnik specjalnie pod konkretny gatunek.
Bardziej niż FIFY jestem ciekaw nowego PESa, Konami obiecuje duże zmiany. Mam nadzieję, że czeka nas duży skok graficzny jak i w rozgrywce. To zmusi EA do zmian.

Odpowiedz
Ludwes

> Gry sportowe nie powinny tyle kosztować z tego względu, że wychodzą co rok. Dłużej niż
> rok nie będziesz w to grał, cena nieadekwatna w związku z żywotnością gry. Wymagania
> rzeczywiście niskie. Niby to dobrze,ale z drugiej strony...no ewidentnie odgrzewany kotlet.
Zgadzam się, że to odgrzewany kotlet z małymi zmianami, które jednak o dziwo troszeczkę zmienią rozgrywkę. Poza tym: "rok nie będziesz w to grał, cena nieadekwatna w związku z żywotnością gry. " - serio tak myślisz? Może i masz trochę racji [w końcu cały rok, dzień w dzień będą grali tylko maniacy Fify ale cena nieadekwatna w związku z żywotnością gry? LOL Pomyśl na chłopski rozum: nawet jak będziesz grał w Fifę pół roku, codziennie po godzince to wiesz ile czasu spędzisz z tą grą? Blisko 200h. A to jest bardzo dużo. A może wymień te gry z adekwatną ceną w związku z żywotnością gry? Czekam.
> Dzięki, postoję
> Czyli ten sam stary silnik nie kupuje. zobaczymy co PES pokarze
W międzyczasie czekania na nowe info o tegorocznym PES-ie kup słownik. Zrobisz dobrze dla siebie jak i innych.

Odpowiedz
Bluerain

Tu nie chodzi ile czasu nad gra spedzisz, bo można i przegrać 1000h w rok w coda, który tez jest kotletem,, ale przez ile będziesz mógł w nią grac. FIFA po roku, nie oszukujmy się jest martwa. Jest to naprawdę krotki okres jak na gre która kosztuje tyle co pełnoprawne tytuły.

Odpowiedz
sapers

> Fifa 13 nie jest PODOBNO na winXP, teraz w 14 powrót do XP?
W Fife 13 można grać na winXP.

Odpowiedz
G Lukasz924

> > Fifa 13 nie jest PODOBNO na winXP, teraz w 14 powrót do XP?
> W Fife 13 można grać na winXP.
moim kilku znajomym nie chodzi, na pudelku jest napisane ze od visty w góre, wiec jak to jest?

Odpowiedz
Slawcio2005

> > > Fifa 13 nie jest PODOBNO na winXP, teraz w 14 powrót do XP?
> > W Fife 13 można grać na winXP.
>
> moim kilku znajomym nie chodzi, na pudelku jest napisane ze od visty w góre, wiec jak
> to jest?
Można grać na xp bo ja gram

Odpowiedz
G TigerXP

> A może wymień te gry z adekwatną ceną w związku z żywotnością gry? Czekam.
> > Dzięki, postoję
>
Ponad rok temu kupilem BFBC2 za 20 pln, przegralem w to setki godzin i caly czas gram :)A tak swoja droga, to z tej fify to gorszy odgrzewany kotlet niz z CoD-a, naprawde dziwie sie ze ludzie to jeszcze kupuja.

Odpowiedz
G pawbuk

> Ponad rok temu kupilem BFBC2 za 20 pln, przegralem w to setki godzin i caly czas gram
> :)
Jak przeliczałem koszt/godzinę gry, to też BC2 wypadal u mnie znakomicie :D Kupiłem za 25 zł (przez całkowity przypadek - nigdy nie grałem w żadnego BF-a, ale akurat była promocja, a ja miałem przy sobie kasę), a przegrałem prawie 500 godzin :D >
> A tak swoja droga, to z tej fify to gorszy odgrzewany kotlet niz z CoD-a, naprawde dziwie
> sie ze ludzie to jeszcze kupuja.
No niestety nie jest to do końca prawda - bywa i tak, że w rok gra się zmienia całkowicie. Grałem dość dużo w FIFĘ 11, przyzwyczaiłem się, a 12 okazała się czymś zupełnie innym. Całkowicie przemodelowany system obrony i trzeba się od nowa uczyć grać :D Więc olałem 12 i kupilem dopiero 13 :D Też musiałem od nowa uczyć się grać, ale gra ma tyle opcji, których nie miała 11, że nie jest mi szkoda czasu na nią :D

Odpowiedz
G Braveheart

> Można grać na xp bo ja gram
Czyżby tryb zgodności ? :D czy w tym przypadku nie działa i masz eee może cracka ? :3

Odpowiedz
maks9211

zamówiłem sobie fife i nie wiem czy mi wejdzie wiec proszę o pomoc.
procesor: Intel(R) Core(TM) i3-3227u CPU @ 1.90GHz 1.90 GHz
pamięć ram 4 GB
karta graficzna: Intel(R) HD Graphics 4000
NVIDIA GeFORCE GT 740M

Odpowiedz