Informacje

Wymagania sprzętowe Metro: Last Light ujawnione

24 Mateusz Stanisławski

|AKTUALIZACJA| Tak jak w przypadku poprzedniczki serwujemy nie tylko minimalne, ale również zalecane i optymalne wymagania sprzętowe. Wygląda na to, że do odpalenia Metro: Last Light ze wszystkimi wodotryskami nie wystarczy pierwszy lepszy blaszak.

Wymagania sprzętowe Metro: Last Light ujawnione - obrazek 1

Stosowne konfiguracje poznaliśmy za sprawą zaktualizowanych kart Metro: Last Light na platformach cyfrowej dystrybucji. Minimalne i zalecane wymagania sprzętowe ze Steama uzupełniamy o optymalne, które zagościły między innymi we wpisie encyklopedycznym na DLgamer. Czy faktycznie „nie są przesadzone”?

Minimalne wymagania sprzętowe Metro: Last Light:

  • system operacyjny Windows XP (32-bitowy), Vista, 7 lub 8;
  • dwurdzeniowy procesor taktowany częstotliwością 2,2 GHz;
  • 2 GB pamięci RAM;
  • karta graficzna NVIDIA GeForce GTS 250 lub AMD HD Radeon z serii 4000 (Shader Model 3.0, DirectX 9.0c);

Zalecane wymagania sprzętowe Metro: Last Light:

  • system operacyjny Windows Vista, 7 lub 8;
  • czterordzeniowy procesor taktowany częstotliwością 2,6 GHz, w tym Intel Core i5;
  • 4 GB pamięci RAM;
  • karta graficzna NVIDIA GeForce 580 lub 660 Ti albo AMD Radeon HD 7870 (DirectX 11);

Optymalne wymagania sprzętowe Metro: Last Light:

  • system operacyjny Windows Vista, 7 lub 8;
  • wielordzeniowy procesor taktowany częstotliwością 3,4 GHz, w tym Intel Core i7;
  • 8 GB pamięci RAM;
  • karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 690 lub Titan (DirectX 11;

Odnotujmy przy tym, że gra – która według twórców zaoferuje next-genową jakość oprawy graficznej – zrobi użytek z technologii NVIDIA 3D Vision . By cieszyć się z serwowanych przez nią dodatkowych rozwiązań, niezbędna będzie karta graficzna na poziomie przynajmniej GeForce’a GTX 275.

Premiera nowej strzelanki studia 4A Games odbędzie się 17 maja. Gra zmierza na trzy platformy sprzętowe – komputery osobiste oraz konsole PlayStation 3 i Xbox 360. Przypominamy, że Metro: Last Light nie doczeka się edycji kolekcjonerskiej.

Aktualizacja: studio Deep Silver oficjalnie potwierdziło powyższe specyfikacje. Ponadto z poziomu tej witryny możecie odpalić analizator karty graficznej od GeForce’a.

24 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
G Maciej2801

A kto jest oficjalnym wydawca tej gry w Polsce ? Cenega czy Techland ?

Odpowiedz
diabolo20

Haha a tego direxa 11 w ogóle nie będzie widać taki o next gen

Odpowiedz
marcin29L

będzie widać o to się nie martw... oprawa graficzna w tej grze będzie na bardzo wysokim poziomie
a Co do wymagań to nie sa one wysokie:)
Optymalne sa do gry w trybie 3D :)

Odpowiedz
G Jarden

Trzeba wymienic grafike bo jak juz w zalecanych ja podaja to znaczy ze jest zle:)

Odpowiedz
marcin29L

> Trzeba wymienic grafike bo jak juz w zalecanych ja podaja to znaczy ze jest zle:)


albo zalecane jak zwykle są zawyżone :)

Odpowiedz
G MisioKGB

Z 690 przesadzili, ale skoro tak chwalą się, że to będzie najpiękniejsza gra ever to zobaczymy ile wyciśnie z naszych maszynek

Odpowiedz
marcin29L

GTX690-680 ale to do grania w rybie 3D :) bo wątpie aby to przebiło jakoscia grafiki crysia 3 :) ale ciort wie bo zadnego gameplaya z PC chyba nie pokazali.. ale mam nadzieje ze gra będzie bardzo ładna, metro 2033tez ladne było tylko było kiepsko zoptymalizowane ..

Odpowiedz
G Sanders-sama

Optymalne czyli jakie?
A jakie AMD to już nie podali... No cóż, będzie trzeba sprawdzić samemu.

Odpowiedz
GunarDAN

Na papierze wymagania zawsze były zaniżone lub przesadzone. Więc na niskich zapewne i tak nie da się grać, a na optymalnych gra i tak dostanie zadyszki:D

Odpowiedz
marcin29L

> Optymalne czyli jakie?
> A jakie AMD to już nie podali... No cóż, będzie trzeba sprawdzić samemu.


jak AMD to pewnie odpowiednik 7970 ;)

Odpowiedz
G TobiAlex

> Haha a tego direxa 11 w ogóle nie będzie widać taki o next gen

A w jedynce co było? Bardzo dobra grafika, która miała problem z uciągnięciem na nie jeden ówczesnej karcie. Do dziś tej gry używa się jako benchmarki więc nie musisz się martwić, grafa będzie bardzo dobra

Odpowiedz
G Sandro

Czyli trzeba będzie zaopatrzyć się w wersję na X360 żeby bezstresowo pograć :)

Odpowiedz
G moonman

> A w jedynce co było? Bardzo dobra grafika, która miała problem z uciągnięciem na nie
> jeden ówczesnej karcie. Do dziś tej gry używa się jako benchmarki więc nie musisz się
> martwić, grafa będzie bardzo dobra

że co?
mój lapek Samsung R522 (grafa Radeon 4650, CPU Intel Core 2 Duo 2,1 GHz, RAM 3GB) radził sobie bezproblemowo z tą gierką. Niestety zarzuciłem granie, bo dla mnie ta gra była beznadziejna. Oczekiwałem klimatu z książki, czyli uczucie ciągłego zagrożenia, niewiadomej itd. a zrobili z tego prosty shooter bez klimatu :( szkoda. Bo uniwersum metro oferuje dobry materiał na grę. W penumbrze był odpowiedni klimat do metra ;)

Odpowiedz
G Henrar

> Haha a tego direxa 11 w ogóle nie będzie widać taki o next gen
Bo, jak wiadomo, wszystkie zmiany, które są wprowadzone w DX11 są widoczne gołym okiem.Weź wejdź na wikipedię i poczytaj, co DX11 wprowadza.PS. Odpal Metro 2033 na DX9/10 i na DX11 i porównaj. Jak nie widzisz różnicy, to żadna gra dla ciebie nie będzie mieć next-genowej grafiki. Lol

Odpowiedz
Whoa

> Haha a tego direxa 11 w ogóle nie będzie widać taki o next gen

Idź trollować gdzie indziej.

Odpowiedz
diabolo20

> > Haha a tego direxa 11 w ogóle nie będzie widać taki o next gen
> Bo, jak wiadomo, wszystkie zmiany, które są wprowadzone w DX11 są widoczne gołym okiem.
> Weź wejdź na wikipedię i poczytaj, co DX11 wprowadza.
>
> PS. Odpal Metro 2033 na DX9/10 i na DX11 i porównaj. Jak nie widzisz różnicy, to żadna
> gra dla ciebie nie będzie mieć next-genowej grafiki. Lol
>
Człowieku ten wygląd nie odzwierciedla wymagań. Owszem widąć łby postaci są okrągłe co już dawno powinno być standardem.

Odpowiedz
marcin29L

> > A w jedynce co było? Bardzo dobra grafika, która miała problem z uciągnięciem na
> nie
> > jeden ówczesnej karcie. Do dziś tej gry używa się jako benchmarki więc nie musisz
> się
> > martwić, grafa będzie bardzo dobra
>
> że co?
> mój lapek Samsung R522 (grafa Radeon 4650, CPU Intel Core 2 Duo 2,1 GHz, RAM 3GB) radził
> sobie bezproblemowo z tą gierką. Niestety zarzuciłem granie, bo dla mnie ta gra była
> beznadziejna. Oczekiwałem klimatu z książki, czyli uczucie ciągłego zagrożenia, niewiadomej
> itd. a zrobili z tego prosty shooter bez klimatu :( szkoda. Bo uniwersum metro oferuje
> dobry materiał na grę. W penumbrze był odpowiedni klimat do metra ;)
>
o max detalach dx11 to mogles zapomnieć o granie na swym lapku ;)

Odpowiedz
G Jarden

> albo zalecane jak zwykle są zawyżone :)
Watpie, w Metro 2033 jak gralem na zalecanym sprzecie to gra byla cholernie niegrywalna, scinala i jak mialem w porywach 28-30fps to byl sukces.Mam nadzieje ze Last Light jest nieco lepiej zoptymalizowane.

Odpowiedz
G Dante_Syn_Spardy

Już się nie mogę doczekać. Żeby nie Deep Silver to była by lipa. Z drugiej strony gra już była na ukończeniu bo tak to wątpię żeby ktoś się chciał zabierać za robienie całej gry bo pierwsza cześć słabo się sprzedała. A całkowicie niesłusznie bo klimatyczna produkcja i tego oczekuje po Last Light :)

Odpowiedz
marcin29L

> Już się nie mogę doczekać. Żeby nie Deep Silver to była by lipa. Z drugiej strony gra
> już była na ukończeniu bo tak to wątpię żeby ktoś się chciał zabierać za robienie całej
> gry bo pierwsza cześć słabo się sprzedała. A całkowicie niesłusznie bo klimatyczna produkcja
> i tego oczekuje po Last Light :)


to prawda klimat gry był super tak jak i gra:) mysle ze nowa czesc będzie jeszcze lepsza:)

Odpowiedz
Essau

Grafika konkretna. I tak wszystko wyjdzie w praniu, nie ma co przeżywać póki co.

Odpowiedz
G Skomik

> > A w jedynce co było? Bardzo dobra grafika, która miała problem z uciągnięciem na
> nie
> > jeden ówczesnej karcie. Do dziś tej gry używa się jako benchmarki więc nie musisz
> się
> > martwić, grafa będzie bardzo dobra
>
> że co?
> mój lapek Samsung R522 (grafa Radeon 4650, CPU Intel Core 2 Duo 2,1 GHz, RAM 3GB) radził
> sobie bezproblemowo z tą gierką. Niestety zarzuciłem granie, bo dla mnie ta gra była
> beznadziejna. Oczekiwałem klimatu z książki, czyli uczucie ciągłego zagrożenia, niewiadomej
> itd. a zrobili z tego prosty shooter bez klimatu :( szkoda. Bo uniwersum metro oferuje
> dobry materiał na grę. W penumbrze był odpowiedni klimat do metra ;)
>

Na jakim poziomie trudności grałeś? :) Polecam zagranie na najwyższym, o nieustanne uczucie zagrożenia wcale nie jest trudno :)

Odpowiedz
G Fraq-u

O widze, że nawet na moim średniowiecznym kompie ;) może na minimalnych z deka pójdzie.

Odpowiedz
mtsach

Z lekko zaktualizowanym wpisie czekają na Was już w pełni oficjalne wymagania sprzętowe oraz link do specjalnego narzędzia od NVIDIA.

Odpowiedz