Informacje

Spora popularność Path of Exile. Wkrótce nowa zawartość i funkcje

21

Właśnie dziś od udostępnienia otwartej bety Path of Exile mijają dokładnie dwa miesiące. To dobra okazja na pierwsze podsumowania - twórcy nie ukrywają, że jest bardzo dobrze.

Spora popularność Path of Exile. Wkrótce nowa zawartość i funkcje - obrazek 1

W Path of Exile od momentu udostępnienia otwartej bety gracze założyli dwa miliony kont - poinformowała firma Grinding Gear Games. Wynik robi tym większe wrażenie, że zapisy na nią trwają od zaledwie dwóch miesięcy. - Jesteśmy naprawdę zadowoleni z przyjęcia zgotowanego grze - przyznaje producent Chris Wilson.

- Absolutnie zmiotło to nasze oczekiwania, a gra rośnie każdego dnia. Nieustające opinie i wsparcie naszych fanów są wspaniałe. Chcemy dodać mnóstwo nowej zawartości i funkcji podczas okresu otwartej bety, przygotowującego nas do premiery finalnej wersji w późniejszym okresie bieżącego roku - dodaje Wilson.

Na betę Path of Exile można się zapisać na oficjalnej stronie gry. Jeśli do tej pory niewiele słyszeliście o tym tytule, być może do zapoznania się z nim zachęci Was jakże chwytliwa fraza "darmowe Diablo". A jeśli to dla Was za mało, przeczytajcie naszą recenzję.

21 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
PETRAS-36

Wilson? :D

Odpowiedz
G pepsi

> Wilson? :D

Nie mylić z Jayem Wilsonem. ;)

Odpowiedz
Masquamacus

W porównaniu do Diablo III to ta gra miażdży - klasyczna esencja mrocznego hack'n'slasha. Nie ma żadnych tęcz, jednorożców, kolorowych misiów i uśmiechniętych kwiatuszków i chmurek. Lokacje są ciekawe, potwory potworne, system skilli z gemów bardzo poręczny. Nawet jakby wydawaliby płatną wersję pudełkową to bym kupił :) diablo III 6/10, PoE 9,5/10

Odpowiedz
G werty1232

Gra fajna, przeszedłbym ją nawet parę razy, kilkoma postaciami ... tylko że mój komputer najwyraźniej jej nie toleruje i w drugim akcie, po 6 blue screenach (w ciągu 4 dniowego grania) dałem sobie z nią spokój. Nie wiem dlaczego tak się dzieje, bo mój sprzęt jest z górnej półki.

Odpowiedz
G zadymek

> Gra fajna, przeszedłbym ją nawet parę razy, kilkoma postaciami ... tylko że mój komputer
> najwyraźniej jej nie toleruje i w drugim akcie, po 6 blue screenach (w ciągu 4 dniowego
> grania) dałem sobie z nią spokój. Nie wiem dlaczego tak się dzieje, bo mój sprzęt jest z górnej półki.
Spróbuj tegohttp://webcdn.pathofexile.com/forum/view-thread/51323/page/1

Odpowiedz
G TobiAlex

> W porównaniu do Diablo III to ta gra miażdży - klasyczna esencja mrocznego hack'n'slasha.
> Nie ma żadnych tęcz, jednorożców, kolorowych misiów i uśmiechniętych kwiatuszków i chmurek.
> Lokacje są ciekawe, potwory potworne, system skilli z gemów bardzo poręczny. Nawet jakby
> wydawaliby płatną wersję pudełkową to bym kupił :) diablo III 6/10, PoE 9,5/10

Jezu, Ty tak na poważnie z tymi jednorożcami, tęczami itp.? O.o

Odpowiedz
Gieszu

PoE przy Diablo 3 jest tak wolne, wyprute z dynamizmu, brzydkie i oklepane. Grałem, doszedłem do 3 aktu w wielkich bólach i powiedziałem tej produkcji dość. Król jest tylko jeden i serie Diablo ciężko będzie przebić.

Odpowiedz
itkovian1128

Czy da się w nią grac w polskiej wersji językowej ??

Odpowiedz
G leszeq

> Nie ma żadnych (...) jednorożców, kolorowych misiów i uśmiechniętych kwiatuszków i chmurek.
Ehe, a Diablo II było symulatorem farmera, bo przecież miało level z KROWAMI!!11one

Odpowiedz
G Rizzan

A mi się PoE nie podoba. Dałem tej grze spokój pod koniec drugiego aktu. Nudne to jak flaki z olejem, już D1 było ładniejsze i bardziej dynamiczne.

Odpowiedz
Cygi

Ej, ale D2 by było symulatorem farmera, gdyby miało poziom z polami uprawnymi...

Odpowiedz
G DeithWX

> Ej, ale D2 by było symulatorem farmera, gdyby miało poziom z polami uprawnymi...
Cicho, przecież to jest RPG, a nie Hn'S

Odpowiedz
G Gosen

Jedyne wady to dubbing (oryginalny) i niewciągająca fabuła, może brak jakiś cutscenek. Cała reszta miażdży. Poziom trudności i mechanika gry to zdecydowane plusy. Chłopaki wymyślili jak zrobić grę żeby nawet białe itemy nie były ignorowane. Po co w Diablo tyle itemów jak z ziemi podnosi się tylko pomarańczowe i zielone ew. żółte powyżej 60lvl. Ha, a customizacja postaci - to dopiero bajer! Też bym kupił, ale jak wyszłoby z bety i było ciut dłuższe, bo te akty za krótkie trochę, choć satysfakcjonujące, jako że bossowie bardzo trudni. A że jest darmowe, ojojoj - dziwny jest ten świat, Diablo - 200zł, PoE - darmowe bez pay to win, a przepaść pod każdym względem na korzyść PoE. To nie jest gra dla casuali, dlatego narzekań będzie pewno sporo, szczególnie od młodszych graczy, za co ich absolutnie nie winię, bo w biednych czasach dla gier przyszło im żyć i źle zostali przez nie "wychowani". Diablo III w czystej postaci, tylko tytuł się nie zgadza :)

Odpowiedz
G Harunia

Ciekawe ilu z tych 2 mln pogralo chwile i wywalilo gre z dysku. Zaloze sie ze wiekszosc. Jest darmowa to nie dziw ze ludzie zakladaja konta i probuja.

> PoE przy Diablo 3 jest tak wolne, wyprute z dynamizmu, brzydkie i oklepane. Grałem, doszedłem
> do 3 aktu w wielkich bólach i powiedziałem tej produkcji dość. Król jest tylko jeden
> i serie Diablo ciężko będzie przebić.

+1

Odpowiedz
Kopiec

Diablo królem? Po 3 części to najwyżej król porażki.

Odpowiedz
G aope

Gosen wyczerpał temat, nic dodać, nic ująć :] Nowy król h'n's. Po ograniu PoE wszystkie inne obecne na rynku arpg wydają się jakieś takie banalne, wyprane z możliwości z mechaniką na poziomie gier 3+...

Odpowiedz
Rivid

> Gra fajna, przeszedłbym ją nawet parę razy, kilkoma postaciami ... tylko że mój komputer
> najwyraźniej jej nie toleruje i w drugim akcie, po 6 blue screenach (w ciągu 4 dniowego
> grania) dałem sobie z nią spokój. Nie wiem dlaczego tak się dzieje, bo mój sprzęt jest
> z górnej półki.

tak się dzieje ponieważ jak mniemam masz creative FX sound-a tak? jeżeli tak to musisz łatke ściągnąć do tej karty albo poczekać na fixa

Odpowiedz
Cygi

Trzeba pamiętać, że są ludzie, którym PoE się po prostu lepiej podoba niż D3, więc nie najeżdżajmy się jeden na drugiego z powodu innych "wierzeń". ;)

Odpowiedz
EmperorKaligula

> A mi się PoE nie podoba. [...] już D1 było ładniejsze i bardziej dynamiczne.
+1

Odpowiedz
G TTBoS

Można się zachwycać, PoE ale bez przesady gra ma sztucznie nabity happy gdzie sama gra w rzeczywistości oferuje prawie nic nowego nie mówiąc o tym, że rozgrywka jest po prostu słaba i po pewnym czasie nużąca.

Szkoda, że nie podali ile kont mają aktywnych, bo co mi z zarejestrowanych kont tak samo dziwne, że nikt się nie przyczepia opcji ciągłego wymagania podłączenia do netu ;p czasami nawet błędy, jakie miał D3 przy starcie w PoE z połączeniem trwają do dziś, pomimo że już dawno temu je zgłoszono.

PoE jest dobra na krótki czas, bo status wiecznej bety i niedorobienia prostych opcji sprawia takie zmęczenie, że ta gra po dłuższym czasie sama od siebie odpycha i nie jest tak rewelacyjna jak to niektórzy piszą, bo do D3 brakuje tej grze wieki świetlne nie wspominając o jakiejkolwiek innej części.

Co do plusów PoE to tylko to, że jest za "darmo" i że gracze się tym interesują, bo tak już dawno by o tym wszyscy zapomnieli.

Odpowiedz
G Harunia

No ja mysle ze za rok to nikt juz nie bedzie gral w tego "krola" czy o nim pamietal, no moze oprocz garstki najwiekszych maniakow.

Odpowiedz