Informacje

Nad Assassin's Creed IV: Black Flag pracuje... osiem studiów!

28

Do prac nad najnowszą częścią Assassin's Creeda włodarze Ubisoftu oddelegowali iście rekordową liczbę załóg. Produkcja ruszyła jeszcze zanim AC: Revelations wylądowało w sklepach.

Nad Assassin's Creed IV: Black Flag pracuje... osiem studiów! - obrazek 1

Ubisoft Montreal, Ubisoft Singapore, Ubisoft Montpellier, Ubisoft Sofia, Ubisoft Kijów, Ubisoft Annecy, Ubisoft Bukareszt, Ubisoft Quebec - nie jest to wcale wyliczanka wszystkich istniejących obecnie oddziałów francuskiej firmy, a lista studiów, które współpracują przy Assassin's Creed IV: Black Flag. To się nazywa rozrzut!

- Prace rozpoczęliśmy latem 2011 roku - wyjawia Carsten Myhill, główny menedżer ds. zawartości gry. Oznacza to, że produkcja Assassin's Creed IV: Black Flag ruszyła kilka miesięcy przed premierą Assassin's Creed: Revelations. - Mieliśmy dwa równolegle działające zespoły. Niektóre rzeczy się na siebie nałożyły, ale kiedy dochodzimy do końca gry, wszystkie ręce są na pokładzie - tłumaczy Myhill.

- Najbardziej oczywistą różnicą są usprawnienia wizualne. Będziemy też wspierać obsługę nowego kontrolera PlayStation 4. Więcej szczegółów zdradzimy w przyszłości. Jest jedna rzecz, którą zaprojektowaliśmy specjalnie z myślą o tym kontrolerze, ale mamy na uwadze także pozostałe - zapewnia przedstawiciel Ubisoftu.

Dodaje też, że gra na razie jest na wczesnym etapie produkcji, dlatego graficznie może przypominać tytuły z tej generacji konsol. - Tym razem nie zaczynamy od konsol. Projekt powstaje na PC, ale mamy już wersje działające na wszystkich platformach - kwituje Myhill.

28 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
zamilos

Assassin's Creed najpierw na PC? Bajka! :P

Odpowiedz
Durusiek

Tak! Zacznijmy robić czwórkę przed zapowiedzią trójki....

Odpowiedz
G Toffefee

to nie mogli zrobić z tego Assassin Creed 3
nie mówię że 3-jka jest gorsza czy coś
ale była by tak samo ciepło przyjęta jak Far Cry 3

Odpowiedz
Janek_Izdebski

No to będzie "Aliens: Colonial Marines 2". Życzę powodzenia... ;)

Odpowiedz
G Gzyp_666

Oooo, widzę Ubisoft Kijów :)
To dzięki nim Ghost Recon: Future Soldier na PC działał tak wspaniale jak działał ^^ oj, będzie się działo :P

Odpowiedz
G Leos8

> Tak! Zacznijmy robić czwórkę przed zapowiedzią trójki....
No i? To chyba lepiej, że zaczęli robić ją wcześniej i pracują nad nią przez dwa lata, co jest całkiem normalnym czasem produkcji.

Odpowiedz
PanMiecio

Przynajmniej wyjaśniło się dlaczego Revelations było jedynie dobrą produkcją. Jestem pewien, że już niedługo ruszą prace nad ACV. Jednak muszę przyznać, że AC IV jak na razie przypadło mi do gustu. Zobaczymy jak to się wszystko rozwinie.

Odpowiedz
Horven

> Przynajmniej wyjaśniło się dlaczego Revelations było jedynie dobrą produkcją. Jestem
> pewien, że już niedługo ruszą prace nad ACV. Jednak muszę przyznać, że AC IV jak na razie
> przypadło mi do gustu. Zobaczymy jak to się wszystko rozwinie.

Jak znam Ubisoft to pewnie pracują już nad V częścią.

Odpowiedz
G Damianuss1

Nie wiem czy ta wiadomość brzmi optymistycznie. Znowu posklejany beznadziejny wątek jak w III? Mhmmm.

Odpowiedz
lis_23

> Nie wiem czy ta wiadomość brzmi optymistycznie. Znowu posklejany beznadziejny wątek jak
> w III? Mhmmm.
Co Ty tak się czepiasz tej trójki?, dla mnie jest ona lepsza od jedynki i dodatków do dwójki, niewiele ustępując samej dwójcei - tak, będzie mi brakować Connora, tomahawka i biegania po drzewach - zmiana na p[us? - brak Desmonda!yes, yes, yes! ;)

Odpowiedz
Jarsston

"Jak znam Ubisoft to pewnie pracują już nad V częścią."
Jak znam Ubisoft to już pracują nad VI,którą zaczęli robić po zakończeniu III,a VII zaczną pewnie po zakończeniu prac nad IV,tzw.polityka kotleta ;).Bardziej bałbym się o Watch Dogs,bo zaraz może się okazać,że za rok będzie Watch Dogs 2.

Odpowiedz
PanMiecio

Ale czy to źle, że robią już AC V? Jeżeli w każdej części mają zachodzić zmiany w rozgrywce, to jestem jak najbardziej na tak. Od razu widać, że AC IV nie będzie tym samym, co poprzedniczka i chyba będzie lepszy od niej oraz może dorówna wspaniałej "dwójce". Dlatego nie widzę powodu, by nazywać nowe AC odgrzewanym kotletem chociaż serię można nazwać tasiemcem ze względu na tak dużą liczbę odsłon w tak krótkim czasie.

Odpowiedz
belzebubxxl

Cieszy mnie domniemany postęp graficzny ,no i fajnie ,że gra najpierw powstaje na PC. Pozostaje mieć nadzieję ,że gra będzie ciekawsza i bardziej wciągająca niż 3 , którą skończyłem na siłe. Postać Kenway'a ratuje tą gre (mówie o AC 3 )

Odpowiedz
ozoqq

Ta firma może sobie pozwolić na to, żeby co roku wydawać nową część i żeby była ona najwyższej jakości. Jak nad grą pracuje kilka razy więcej ludzi niż w innych firmach, to i czas produkcji jest krótszy. O jakość na pewno się nie martwię. O brak nowych rozwiązań też - widać po trójce jak udane były nowości w postaci polowania na zwierzynę i pływania statkiem. Tylko już naprawdę można poczuć znużenie tematem. Mimo, że gra po zapowiedziach i pierwszych screenach zapowiada się super jest to już tylko kolejny odcinek serialu (który i tak "obejrzę") niż nowa część kinowego hitu sprzed dekady.
Nie wierzę im tylko, że na całą piracką otoczkę wpadli po rzekomym ciepłym przyjęciu żeglowania w trójce. Czysty marketing.
I nie wiem czy słusznie dodają numerek do tej odsłony. Mocno trzymają z przodkami Desmonda a i jakiejś wielkiej rewolucji się nie spodziewam w gameplayu. To też chyba marketing, bo gry z numerkami sprzedają się lepiej.
I nie sądzę, by warto było czekać na premierę na nową generację. Mim zdaniem tylko trochę poprawią rozdzielczość i tyle.

Odpowiedz
cyzman

heh
Assassins Creed III robili kiedy był wypuszczany AC Brotherhood czy Revelations (może jeszcze wcześniej). Teraz AC IV zaczęli robić również przed AC Revelations. To ciekawe od kiedy robią następną część.

Odpowiedz
G Darkstar181

> heh
> Assassins Creed III robili kiedy był wypuszczany AC Brotherhood czy Revelations (może
> jeszcze wcześniej). Teraz AC IV zaczęli robić również przed AC Revelations. To ciekawe
> od kiedy robią następną część.
Prawdopodobnie już zaczęli. Mogą sobie na to pozwolić, przy takiej ilości zasobów ludzkich i pieniężnych.

Odpowiedz
G Sanders-sama

Ah, jak ja kocham te wypowiedzi UBISOFTu że zaczęli tworzyć następną część zanim wydali 3 poprzednie ^^
Ostatnie zdanie idealnie pokazuję wazelinę którą szykują sobie na PCciarzy, a jak przyjdzie co do tego to grafika bedzie gorsza od poprzedniej... trololololo.

Odpowiedz
lis_23

> Ah, jak ja kocham te wypowiedzi UBISOFTu że zaczęli tworzyć następną część zanim wydali
> 3 poprzednie ^^
> Ostatnie zdanie idealnie pokazuję wazelinę którą szykują sobie na PCciarzy, a jak przyjdzie
> co do tego to grafika bedzie gorsza od poprzedniej... trololololo.
Akurat grafika w trójce jest dobra, zwłaszcza teksturypamiętam, że ciągle łapałem się na tym, że przyglądam się śladom pozostawionym przez powozy i kałuża w nich ;)

Odpowiedz
G Sanders-sama

> Akurat grafika w trójce jest dobra, zwłaszcza tekstury
> pamiętam, że ciągle łapałem się na tym, że przyglądam się śladom pozostawionym przez
> powozy i kałuża w nich ;)
Był jakiś taki fajny filter i tyle. Do dzisiaj pamiętam jak mało szczegółów było widocznych na mundurach czerwonych ;/

Odpowiedz
Lemonardo

> Tak! Zacznijmy robić czwórkę przed zapowiedzią trójki....
I... co w tym takiego złego? Chyba lepiej, że zaczęli wcześniej, niż później.

Odpowiedz
diabolo20

I następny pseudo silnik rewolucyjny. Podobno w III też miał być nowy a wyszło jedno wielkie rozmycie pikseli na PC

Odpowiedz
lordbunio

"Tym razem nie zaczynamy od konsol. Projekt powstaje na PC, ale mamy już wersje działające na wszystkich platformach "
Zaraz, zaraz... czy on właśnie powiedział, że gracze PC dostaną jako pierwsi grę? Do tej pory na każdego assasyna trzeba było czekać kilka miesięcy od konsolowej wersji.

Odpowiedz
G Sanders-sama

> "Tym razem nie zaczynamy od konsol. Projekt powstaje na PC, ale mamy już wersje działające
> na wszystkich platformach "
> Zaraz, zaraz... czy on właśnie powiedział, że gracze PC dostaną jako pierwsi grę? Do
> tej pory na każdego assasyna trzeba było czekać kilka miesięcy od konsolowej wersji.
Nie ciesz się zbyt predko... To tylko taki marketingowy bełkot. Premierę i tak przesuną przed wyznaczonym terminem i wykastrują grę z 4 postaci i map do multi, dodatkowej misji, miecza, i stroju ;-)

Odpowiedz
ThanatosPL

Ludzie im zarzucają że zrobili z tej serii tasiemca który ukazuje się non-stop to żeby troche wpłynąć na lepszy odbiór gry puścili info że to tyle studiów pracuje że ho ho a co więce już go robią od 34535 lat i mają o 54756 pracowników więcej niż przy III, dokładnie to samo gadali przy okazji III że mają o tyle a tyle więcej ludzi niż w Revelations a gra okazała się kupą.

Odpowiedz
lis_23

> I następny pseudo silnik rewolucyjny. Podobno w III też miał być nowy a wyszło jedno
> wielkie rozmycie pikseli na PC
A czy w trójce na PC jest " rozmycie pikseli "?Chcesz takowe rozmycie?, pograj sobie w Skyrim bez lepszych tekstur i bez modów graficznych.

Odpowiedz
WiK1992

"Nie wierzę im tylko, że na całą piracką otoczkę wpadli po rzekomym ciepłym przyjęciu żeglowania w trójce. Czysty marketing."

No przecież to zwykłe pierd*lenie ze strony Ubisoftu... Grę zaczęli robić rok przed premierą trójki, więc skąd mogli wiedzieć, że żeglowanie się tak dobrze przyjmie? Strzał w stopę...

Odpowiedz
diabolo20

> > I następny pseudo silnik rewolucyjny. Podobno w III też miał być nowy a wyszło jedno
>
> > wielkie rozmycie pikseli na PC
>
> A czy w trójce na PC jest " rozmycie pikseli "?
> Chcesz takowe rozmycie?, pograj sobie w Skyrim bez lepszych tekstur i bez modów graficznych.
Przypatrz się dokładnie to zobaczysz

Odpowiedz
logray

> No przecież to zwykłe pierd*lenie ze strony Ubisoftu... Grę zaczęli robić rok przed premierą
> trójki, więc skąd mogli wiedzieć, że żeglowanie się tak dobrze przyjmie? Strzał w stopę...
Opinie to nie problem, mogli je zebrać na zamkniętych pokazach. Nie zdziwiłbym się gdyby alfa trójki z gotowymi bitwami morskimi była gotowa na rok przed jej wydaniem.

Odpowiedz