Informacje

Koniec płatnych turniejów w Guild Wars 2

12 Małgorzata Trzyna

ArenaNet ogłosiło, że wraz z dzisiejszą aktualizacją płatne turnieje zostały zastąpione przez turnieje otwarte dla wszystkich, ponieważ nie są już potrzebne po wprowadzeniu statystyk i nowego systemu dobierania przeciwników.

Koniec płatnych turniejów w Guild Wars 2 - obrazek 1
Guild Wars 2

Płatne turnieje zostały stworzone po to, by umożliwić najlepszym graczom wyszukiwanie oponentów o podobnym poziomie umiejętności i zdobywanie lepszych nagród, natomiast darmowe turnieje pozwalały na rozgrywanie niezobowiązujących meczy. Teraz gracze będą dobierani na podstawie statystyk, dlatego wnoszenie opłaty stało się zbędne.

Darmowe turnieje będą składać się z jednej lub trzech rund - statystyki będą liczyły się osobno dla każdego typu. Wiąże się to również ze zmianami w systemie zdobywania nagród: w przypadku turnieju składającego się z jednej rundy skrzynię zdobędą tylko zwycięzcy. Również nie będzie już można zdobywać punktów QP, ale ci, którzy je już posiadają, w przyszłości będą mogli wymienić je na coś cennego. Natomiast niewykorzystane bilety wstępu na płatne turnieje można wymienić na złote, srebrne lub brązowe skrzynie z nagrodami u nowego kupca znajdującego się w pobliżu Mistrza Turniejów w Heart of the Mists.

12 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
papryk

spvp w tej grze jest tragiczne

Odpowiedz
G Zdenio

@papryk - Kwestia gustu :P Dla mnie to najlepsze PvP tego typu w MMO (nie wliczam tu open world PvP w różnych grach), bo nie ma grindowania gearu i każdy ma szanse już od początku.

Odpowiedz
G SiDi

Najlepsze pvp to było w GW1, a nie w sequelu.

Odpowiedz
papryk

dokladnie. lepszy (bardziej skillowy) pvp byl w gw1. to nie kwestia gustu tylko fakty.
Zdenio grales w gw1? I co takiego super jest w pvp w gw2?

Odpowiedz
G Afro69

PvP w GW2 jest dobre, ale jest słabo rozbudowane. 5-6 map, 1 najbardziej podstawowy tryb? Bez rankingu? Straszna bieda, jakby za pvp wzięli się 6 miesięcy przed premierą.....(może tak było, a wcześniej był tylko koncept). Dopiero teraz dojdzie ranking, więc będzie jakiś cel tych rozgrywek i prestiż. Mi też bardziej podobało się pvp w GW1 z GvG na czele, ale cóż. Liczę tylko, że wraz z dodatkami dojdą jakieś nowe arenki(typu HA), nowe mapy i tryby do spvp, a rozgrywka stanie się bogatsza.

Odpowiedz
G hammerfall87

> @papryk - Kwestia gustu :P Dla mnie to najlepsze PvP tego typu w MMO (nie wliczam tu
> open world PvP w różnych grach), bo nie ma grindowania gearu i każdy ma szanse już od
> początku.
jest niezbalansowane

Odpowiedz
papryk

nie dosc ze jest niezbalansowane bo dominuja bunkry guardiany i double dagger elemy, to jeszcze jest mala roznorodnosc w buildach, skillach, do tego bezplciowe zbugowane traity....tak jak kolega wyzej napisal, pvp w tej grze wyglada jakby sie wzieli za nie 6 miesiecy przed premiera.

a jak sie chwalili e-sportem przed premiera...nie wiem czy smiac czy plakac teraz

Odpowiedz
G cinus2

> Najlepsze pvp to było w GW1, a nie w sequelu.
Niektórzy twierdzą, że to nie sequel tylko całkiem inna gra :P@papryk> nie dosc ze jest niezbalansowane bo dominuja bunkry guardiany i double dagger elemy,
> to jeszcze jest mala roznorodnosc w buildach, skillach, do tego bezplciowe zbugowane traity....
Ja to na to nawet nie zwracałem uwagi, dla mnie największy ból w pvp to conquest, którego nie trawię, póki pvp w gw2 będzie się na tym opierało to raczej nie tknę pvp :(> tak jak kolega wyzej napisal, pvp w tej grze wyglada jakby sie wzieli za nie
> 6 miesiecy przed premiera.
Bo tak chyba było, gdzieś kiedyś czytałem, że za tworzenie pvp AN wzięło się na późniejszym etapie tworzenia gry... co prawda nie było to 6 miesięcy przed premierą, ale wcześniej...> a jak sie chwalili e-sportem przed premiera...nie wiem czy smiac czy plakac teraz
Powinni dostać jakąś nagrodę za tworzenie dobrych bajek :)

Odpowiedz
G SiDi

> > Najlepsze pvp to było w GW1, a nie w sequelu.
> Niektórzy twierdzą, że to nie sequel tylko całkiem inna gra :P
Zapewne się nie mylą. Ta gra w ogóle do swojej nazwy nie pasuje.

Odpowiedz
G gothicsheep

GW2 to prawdopodobnie najwieksze rozczarowanie w mojej 'growej karierze'. Tyle czekania, nakrecanie ludzi, a tu taka sraka. Pewne elementy musza byc dobre od poczatku, inaczej nawet multum fixow i patchy nie pomoze, bo w duzej mierze liczy sie po prostu pierwsze wrazenie. W przypadku GW2 PvP okazalo sie kompletna kleska i bajki, jak juz wczesniej wspomniano, o e-sporcie, ArenaNet moze sobie wiadomo gdzie wsadzic.

Odpowiedz
Boguslav4

> Zapewne się nie mylą. Ta gra w ogóle do swojej nazwy nie pasuje.
>
Taki paradoks, bo fabulernie moim zdaniem jest świetnie rozbudowana. Prawie nikt na to nie zwrócił uwagi, ale GW 2 ma świetne dialogi pomiędzy NPCetami i inne tego typu dodatki :)

Odpowiedz
G Wielki_Bubba

Pvp w GW2 w porównaniu do pierwszej części to zwyczajny crap. Osobiście żałuję wydanej kasy na tę grę, bo jeżeli bym chciał pve, to bym pograł w WoW'a. Chociaż samo pve, też było nudne, wszystkie te serduszka i eventy, każde dokładnie takie same.

Odpowiedz