Informacje

Nowy właściciel marek Saints Row i Metro zapewnia: - Czeka je świetlana przyszłość

24

Koch Media zapowiada, że przejęte od THQ marki będą się znakomicie rozwijały pod przywództwem takiej firmy, jak Deep Silver. Za wzór stawia polską serię Dead Island.

Nowy właściciel marek Saints Row i Metro zapewnia: - Czeka je świetlana przyszłość - obrazek 1

- Koch Media z radością wita nowe, wspaniałe marki w swoim dorobku własności rozrywkowych - mówi Klemens Kundratitz, dyrektor wykonawczy firmy, która wykupiła od THQ serie Saints Row i Metro. Pierwsza kosztowała 22,3 miliona dolarów, druga była znacznie tańsza - została zlicytowana za niecałe 6 milionów dolarów.

- Z ponad 200 grami udostępnionymi na całym świecie na liczących się platformach i odnoszącymi sukces słynnymi markami, jak Dead Island, Deep Silver znajduje się w idealnej pozycji do poprowadzenia tych marek w nową generację interaktywnej rozrywki z myślą o fanach rozsianych po całym świecie - dodaje Kundratitz.

Wtóruje mu dyrektor międzynarodowego działu reklamy,Menno van der Bil, który także chwali się sukcesem Dead Island. - Zarówno Saints Row jak i Metro idealnie wpasowują się w nasz przyszły kalendarz wydawniczy i strategię. Jesteśmy naprawdę podekscytowani możliwością poprowadzenia tych uznanych tytułów ku świetlanej przyszłości. Ciepło witamy także legendarne studio Volition w grupie Koch Media / Deep Silver - mówi van der Bil.

O wszystkich zlicytowanych studiach i markach THQ pisaliśmy już wcześniej. Jest też szereg nieoficjalnych doniesień.

24 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
vegost

Kurcze, niech tylko nie spieprzą Saints Row. Ta gra ma unikalny klimat i niech tak zostanie. Nie chciałbym, żeby była tam cenzura na słowa czy czyny :)

Odpowiedz
G Dared00

Welp, Saints Row już gorsze nie będzie.

Odpowiedz
G Azdnak

Pożyjemy, zobaczymy ...

Odpowiedz
Phobos_s

No zobaczymy... Mam nadzieję, że to nie tylko czcze przechwałki i faktycznie Metro i SR będą się z powodzeniem rozwijały u nowego wydawcy.

Odpowiedz
G Piotrek54321

A co z Red Faction?!

Odpowiedz
G luzac

Licencyjne limbo.

Odpowiedz
Ekonochrist

Metro RIP

Odpowiedz
vervurax

Pierwsze słyszę o tych firmach, co wzbudza we mnie niepokój związany z finansami jakie będą przeznaczone na kolejne Saints Row, jeśli w ogóle powstaną. Jedyna nadzieja w tym, że skoro inwestycja musi się zwrócić, to jakoś się postarają.

Odpowiedz
G Harunia

Gorsze te gry na pewno juz nie beda, moze byc tylko lepiej.

Odpowiedz
G Barteek88

Szkoda mi metro... bo czekam na ta gre.

Odpowiedz
G Ostrowiak

tak bardzo ghost master 2tak bardzo w niebycie ;___________;

Odpowiedz
G Jarden

> A co z Red Faction?!

Red Faction nalezalo do Volition ale sadzac po tym jaka klape zaliczyl Armageddon to mysle ze marka RF i tak jest juz martwa i nie zostanie przez dluzszy czas wskrzeszona.

Odpowiedz
G Vojtas

Szkoda tylko, że Techland nie ma praw do marki Dead Island. :(

Odpowiedz
G Kubala000

skad oni mieli na to kase o.0?

Odpowiedz
G Muradin_07

I zaczynają się obietnice przed... wydawnicze? Teraz gram w Saints Row The Third... może to gra nie jest w moim stylu, ale mi się podoba. Podobnie Dead Island, tylko tutaj wszystko mi się podoba tylko trochę człowiek czuje się zagubiony. Zobaczymy co będzie: Metro po paru minutach w ogóle mi się nie spodobało o.O

Odpowiedz
Mati-PL1993

Spokojnie, Saints Row i Red Faction zmieniły tylko wydawcę, więc do puki tworzeniem ich będzie się zajmował Volition a nie jakaś poboczna firma w Deep Silver, to nie powinno być tak źle.

A poza tym patrząc na to kto walczył o wlasności THQ to myślę, że Volition nie trafił źle, mogło być zdecydowanie gorzej.

Pozdrawiam

Odpowiedz
G kesik93

> Pierwsze słyszę o tych firmach, co wzbudza we mnie niepokój związany z finansami jakie
> będą przeznaczone na kolejne Saints Row, jeśli w ogóle powstaną.
To tylko źle świadczy o tobie :)

Odpowiedz
vervurax

> > Pierwsze słyszę o tych firmach, co wzbudza we mnie niepokój związany z finansami
> jakie
> > będą przeznaczone na kolejne Saints Row, jeśli w ogóle powstaną.
>
> To tylko źle świadczy o tobie :)
>
Oby :) Aż tak obeznany nie jestem, ale w w SR 4 chciałbym sobie zagrać.

Odpowiedz
G Bracio

> Szkoda mi metro... bo czekam na ta gre.
Ale co, że Metro 2034 ma już nie wyjść? THQ przecież mówiło, że w wyniku upadłości gry będące w zaawansowanym stadium produkcji czyli Metro 2034 oraz Company of Heroes 2 ukażą się bez przeszkód. Tyle w temacie.

Odpowiedz
G Dared00

> THQ przecież mówiło, że w wyniku upadłości gry
> będące w zaawansowanym stadium produkcji czyli Metro 2034 oraz Company of Heroes 2 ukażą
> się bez przeszkód. Tyle w temacie.
THQ sobie mogło mówić cokolwiek. Teraz THQ nie istnieje, więc nie ma nic do gadania. Nowi wydawcy zadecydują, co z grami.

Odpowiedz
Mati-PL1993

> THQ sobie mogło mówić cokolwiek. Teraz THQ nie istnieje, więc nie ma nic do gadania.
> Nowi wydawcy zadecydują, co z grami.

Nowi wydawcy musieliby być prawdziwymi idiotami żeby zrezygnować z prawie ukończonych projektów, które otrzymali gratis z prawami do marki i mogą jeszcze na tym zarobić nie wiele tracąc.

Ja mam jedynie nadzieję że THQ zostało jednak "uśpione" na nieokreślony czas a nie zlikwidowane, i kiedyś się może podniesie.

Odpowiedz
Szyszek_PC

Czyli chyba nie muszę się obawiać o kolejne Saints Row. :)

Odpowiedz