Informacje

Co dalej z niewykupionymi aktywami THQ? Jest szansa dla Darksiders? Nowe wieści o WWE

20

Wczoraj informowaliśmy o efektach aukcji aktywów THQ. Wiadomości - głównie nieoficjalnych - jest jednak znacznie więcej. Wszystkie postanowiliśmy zebrać w tym miejscu.

Co dalej z niewykupionymi aktywami THQ? Jest szansa dla Darksiders? Nowe wieści o WWE - obrazek 1

- Podczas aukcji studiów i marek THQ Darksiders nie zostało sprzedane? Chcemy ją kupić... tanio - to wpis Atsushiego Inaby, szefa Platinum Games, na Twitterze. Japońska firma może okazać się jedynym ratunkiem dla lubianej serii trzecioosobowych slasherów.

Nie ulega jednak wątpliwości, że jej fani musieliby się liczyć z poważnymi zmianami - Platinum nie wspomina bowiem o zakupie studia Vigil Games, zatem można domniemywać, że samo chętnie zajęłoby się produkcją Darksiders 3. Styl dotychczasowych prac tej ekipy (Vanquish, Bayonetta) znacząco odbiega od tego, co oferowały dwie pierwsze części Darksiders.

Nadzieję na powstanie Darksiders 3 stracił już Haydn Dalton, główny projektant "dwójki". - Tliło się jeszcze światełko w tunelu, że na pewnym etapie powstanie Darksiders III z czteroosobowym co-opem. Dziś ta nadzieja odjechała w siną dal - napisał na Twitterze.

Na forum NeoGAF pojawił się z kolei wpis Bena Curetona, który projektował walkę w Darksiders. - Być może jesteście sobie w stanie wyobrazić jakie to uczucie patrzeć na listę prezentującą kto kogo kupił i odkryć, że twojego nazwiska na niej nie ma. Dlaczego? Zrobiliśmy coś nie tak? Nie byliśmy wystarczająco dobrzy? Nie jesteśmy nic warci? Wyobraźcie to sobie - napisał Cureton. W dalszej części wpisu podziękował fanom Vigil Games za wsparcie.

Podczas aukcji nikt nie zainteresował się także marką WWE. Jak podaje jednak serwis IGN, ostatecznie znajdzie ona nowego właściciela. Licencję ma przejąć Take-Two, choć na razie są to doniesienia nieoficjalne. Co więcej, sprawa nie doczekała jeszcze finału, ponieważ szczegóły wciąż są negocjowane.

Jest jeszcze wieść z obozu THQ Montreal, który został przejęty przez Ubisoft. Okazuje się, że kanadyjskie studio pracuje nad co najmniej dwoma projektami. Do wcześniej ujawnionego 1666 dołączył Underdog. Żadnych szczegółów o tym tytule nie podano. Francuska firma wydawnicza zapewniła ponadto, że South Park: The Stick of Truth ukaże się w tym roku.

Przy okazji wieści z obozu Ubisoftu warto się jeszcze pochylić nad losem Patrice'a Desiletsa, który opuścił francuską firmę, by pracować w THQ Montreal. Teraz studio zostało przejęte przez jego byłego pracodawcę. - Jest jeszcze za wcześnie, by mówić o tym z absolutną pewnością, ale jesteśmy podekscytowani faktem, że THQ Montreal stanie się częścią Ubisoftu - mówi na łamach serwisu Joystiq przedstawiciel wydawcy, zapytany o powrót Desiletsa na stare śmieci.

- W najbliższych tygodniach będziemy przyglądać się temu, jak zorganizować struktury, by zapewnić kontynuację ekipom z działów kreacji. Niezapowiedziane projekty THQ Montreal również są częścią transakcji - dodaje przedstawiciel Ubisoftu.

W sieci pojawiły się ponadto arty z Evolve, nieznanej bliżej produkcji Turtle Rock Studios, za którą teraz odpowiada Take-Two. Jonathan Bloch, który dotąd był menedżerem projektu, ujawnił, że gra zmierza na platformy zarówno obecnej, jak i przyszłej generacji. Galerię prezentujemy poniżej.

20 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
CharonPL

Darksiders w rękach Platinum Games? Nie chciałbym tego widzieć... Natomiast oryginalny post projektanta z Vigil, w całości, miażdży psychę. Wielka szkoda.

Odpowiedz
G Karfein

Kurde no, niech ktoś poratuje Darksiders :(

Odpowiedz
G wojtas022

Słowa Curetona skomentuję moim postem z poprzedniego artykułu:

Cała ta aukcja musiała wyglądać jak handel niewolnikami w XVI wieku. Popatrzyli w zęby, poklepali po barkach - jak zdrowy to kupią.

Smutne to, bo za każdym studiem stoją ludzie z krwi i kości potraktowani przedmiotowo. Z drugiej strony, tym którym się udało, mogą dalej pracować. Reszta...

Odpowiedz
G adamek12

Mam nadzieję, że jednak ktoś przejmie markę WWE, ponieważ bardzo lubię gry z tej serii.

Odpowiedz
Moszcz

Może wreszcie WWE powstanie na pc choć prędzej Polska zostanie mistrzem świata w piłce nożnej

Odpowiedz
G Deturis

Jeśli ktoś ma kupić Darksiders niech to będzie Platinum Games, może nie będzie to już ta sama gra, ale to studio wie jak zrobić porządnego slashera.

Odpowiedz
G Maciej2801

> Jeśli ktoś ma kupić Darksiders niech to będzie Platinum Games, może nie będzie to już
> ta sama gra, ale to studio wie jak zrobić porządnego slashera.
NIe dziekuje wyjdzie z tego bóg wie co ale nie Darksaidersy jakie pokochali ludzie od Vigil Games

Odpowiedz
G Fang

Vigil powinno zostać kupione przez Valve.

Odpowiedz
G gorzalka

> Jeśli ktoś ma kupić Darksiders niech to będzie Platinum Games, może nie będzie to już
> ta sama gra, ale to studio wie jak zrobić porządnego slashera.
Nie błagam, tylko nie to.... Może i robi fajne slashery (Bayoneta była całkiem fajna), ale TYLKO na konsole, i w zupełnie innym stylu, nie da się tego połączyć z uniwersum DS nie niszcząc przy tym gry... Poratowanie tej gry ma sens, tylko gdy ktoś kupi całe studio, inaczej już wolę aby uśmiercili moją ulubioną serię od THQ :(

Odpowiedz
Speed565

Już to widzę Darksiders w wydaniu Platinum games :

Fury kręcąca tyłeczkiem podczas siekania olbrzymich wrogów przy pomocy absurdalnie głupich ciosów wielkim biczem :(

Odpowiedz
Janek_Izdebski

Może Warner, może Valve - tym wydawcom przydałaby się taka marka i takie studio w swoim portfolio...

Odpowiedz
G Dante_Syn_Spardy

No jak by Darksiders wpadło do Valve to już o grze byśmy nie usłyszeli przez najbliższe 5 lat. Przez kolejne 5 lat by się bawili ze społecznością że gry jednak nie robią, a przez kolejne lata by trolowali że jednak gra jest w produkcji. Ja nic nie mam do Valve, bo ich lubię ale oni to chyba są gorsi od Blizzarda pod tym względem. Ale znowu była by pewność że kasy by nie zabrakło i kiedyś to w końcu by ujrzało światło dzienne. Szkoda Vigil Games, tak samo jak THQ. Jak Platinum games przejmie to będzie porażka na całej linii. Nie dość że to będzie robione "po japońsku" to już na pewno na PC nie zobaczymy tej serii. Jak dla mnie jak ma zostać przy życiu seria Darksiders to tylko z Vigil Games bo mają do tego talent jak nikt inny.

Odpowiedz
G Longer

Darksiders 2 cierpial juz na pewna powtarzalnosc wiec przyda sie serii mala zmiana torow jednak Platinum Games to lekka przesada..Bayonetta to japonszczyzna pelna geba...Gra nie byla zla, a i Metal Gear Rising po demie zapowiada sie super, ale Darksiders to zupelnie inne tory i nic z tego dobrego moim zdaniem nie wyjdzie...Szybciej Square Enix i tworcy Soul Reaver moga tu cos zdzialac..Chociaz najlepiej zeby cale Vigil Games znalazlo nowy dom..seria Darksiders byla swietna :/

Odpowiedz
G Undertaker

Mnie interesują losy WWE. Najciekawsza marka w rękach THQ.

Odpowiedz
G Jarden

To ja chyba jednak wole zeby Darksiders umarlo niz zostalo przerobione na Bayonetto-Vanquisho-podobne "cos":/
Nie mowie ze wyzej wymienione gry sa zle, bo nie sa i bawilem sie przy obu dosc dobrze ale jednak nie chcialbym zeby D3 bylo im podobne

Odpowiedz
G Kubala000

Platinum niech się zdala trzyma od Darksidersów. "ratowanie" marki robiąc z niej kolejny exclusive na słabe Wii U? Chyba ich pogieło.

Odpowiedz
G Dared00

> Platinum niech się zdala trzyma od Darksidersów. "ratowanie" marki robiąc z niej kolejny
> exclusive na słabe Wii U? Chyba ich pogieło.
Czyżbym wyczuwał tutaj... zawiść? ;)

Odpowiedz
G Kadaj

Platinum z Darksiders? To by mogło być fajne. I słodka zemsta za koncepcję artystyczną nowego DMC. :D

Odpowiedz
Martius0

Taa po co dawać Platinum Games szansę, co nie? Dajcie spokój, lepiej żeby ktoś przejął marke i chociaż spróbował z nią coś zrobić.
@Kubala000
Miej pretensje do Segi, ze nie dali kasy na sequel. Gdyby nie Nintendo Bayonetta 2 nie ujrzałaby światła dziennego.

Odpowiedz
Shinigami

Darksiders to świetna seria, szkoda by było gdyby przepadła bez śladu. Miejmy nadzieję, że ktoś się nią zainteresuje ;)

Odpowiedz