Informacje

PlayStation Store teraz także z poziomu przeglądarki internetowej

12

Sony uruchomiło internetową wersję PlayStation Store – dotychczas z zasobów usługi mogliśmy korzystać jedynie za pośrednictwem konsoli PlayStation 3. Teraz dostęp do zawartości mamy także przez przeglądarkę.

PlayStation Store teraz także z poziomu przeglądarki internetowej - obrazek 1

Nie musimy już włączać PlayStation 3, by na przykład zakupić grę, dodatek czy też pobrać demo z PlayStation Store. Teraz czynności te można wykonać z poziomu przeglądarki internetowej, a konkretniej logując się (oczywiście przy użyciu swojego adresu e-mail i hasła) na tej stronie.

PlayStation Store w przeglądarce internetowej wygląda niemal tak samo, jak na PlayStation 3 i z tego, co można zaobserwować po kilku minutach przeglądania zasobów usługi, działa bardzo płynnie, ale nie obsługuje Opery.

12 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
Boro666

Troszke lipa z ta Opera, a nawet lekka zenada w takiej korporacji jak Sony. Zdecydowanie jest to moja ulubiona przegladarka i nei raz sie natykam na serwisy, w ktorych szereg funkcji na neij nei dziala. A wracajac do newsa, to bardzo dobrze, ze mozna na dowolnym urzadzeniu tego uzywac.

Odpowiedz
G mati285

Świetna sprawa. Krew mnie zalewa ilekroć próbuję przeglądać ten nowy sklepik z poziomu konsoli.

Odpowiedz
G Azvar

Jak to jest z tym pobieraniem, rozumiem że pobieramy wtedy za pośrednictwem PC i wgrywamy potem demko czy co tam po przez np pendrive'a?

Odpowiedz
G mati285

Pobierać można tylko z poziomu konsoli.

Odpowiedz
G Henrar

Przeglądarka posiadająca wg różnych źródeł od 1-2% rynku przeglądarek na desktopach - nie dziw się, że firmom nie chce się w to bawić.

Odpowiedz
Wiktor_Cegla

> Przeglądarka posiadająca wg różnych źródeł od 1-2% rynku przeglądarek na desktopach -
> nie dziw się, że firmom nie chce się w to bawić.

Trochę więcej... http://ranking.pl/pl/rankings/web-browsers.html - między 7 a 8%.

Odpowiedz
G PanSzpieg

Wow, super. ;)

Odpowiedz
G jendrek1988

No właśnie - Jak to działa? I tak musimy logować się na konsoli i pobierać? Btw.: A inną kartą niż Visa, American Express czy MasterCard i tak płacić nie można...

Odpowiedz
MATEmasagrator

> No właśnie - Jak to działa? I tak musimy logować się na konsoli i pobierać?

Z poziomu przeglądarki możesz ustawić listę pobierania, a pliki zaczną się ściągać automatycznie kiedy uruchomisz PS3/PSV, o ile oczywiście mają połączenie z PSN.

Zyskuje się przede wszystkim to, o czym wspominał już mati285 - nie trzeba użerać się na konsoli z nowym PS Storem, który moim zdaniem pod względem funkcjonalności wypada fatalnie.

Odpowiedz
G Moooras

@jenderk: A nie można przypadkiem płacić tylko kuponami PSN co to w sklepach sprzedają? (te kupony zawsze są w zestawieniu najchętniej kupowanych rzeczy na gramie)

Odpowiedz
Boro666

> Przeglądarka posiadająca wg różnych źródeł od 1-2% rynku przeglądarek na desktopach -
> nie dziw się, że firmom nie chce się w to bawić.

No, faktycznie. Dodatkowa godzina pracy programisty nad dopieszczeniem kodu to zapora nie do przejscia...

Odpowiedz