Informacje

Pecetowy Far Cry 3 z pierwszym patchem, "który musi zostać zainstalowany, by czerpać optymalną przyjemność z gry"

36 Mateusz Stanisławski

Krytyczna łatka 1.01 do blaszakowej wersji Far Cry 3 jest już gotowa do pobrania. Patch między innymi zwiększa stabilność i wydajność produkcji.

Far Cry 3 - obrazek 1
Far Cry 3

Przed odpaleniem pecetowej wersji strzelanki Far Cry 3 będziecie musieli ściągnąć aktualizację 1.01, która zajmuje na dysku twardym około 260 MB. Proces pobierania i instalacji łatki powinien zostać zainicjowany przez Uplay, ale jeżeli z jakiegoś powodu aplikacja nie będzie prawidłowo działać, nie pozostanie Wam nic innego, jak ręczne uruchomienie pliku instalacyjnego.

Omawiana aktualizacja wprowadza szereg poprawek zarówno do trybu dla pojedynczego gracza, jak i sieciowych form zabawy. W przypadku tego pierwszego możemy liczyć między innymi na zwiększenie stabilności działania aplikacji, dodanie dźwięku towarzyszącego zbliżaniu i oddalaniu widoku za pomocą kółka myszy oraz usunięcie bugów związanych z interfejsem i niektórymi teksturami wody. Ponadto łatka eliminuje niewielki błąd pojawiający się w misji Weapon cache, który uniemożliwia dezaktywację markerów na minimapie i ekranie monitora nawet po zaliczeniu wyzwania.

Jeśli chodzi o sferę wieloosobową, czeka na Was garść mniejszych poprawek i nowości w sieciowych rankingach, czacie i lobby, o samej stabilności potyczek nie wspominając. Patch co nieco dobrego wdraża również do trybu kooperacji oraz edytora map.

36 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
G Chopek

Trzeci screen nice :D dupeczka

Odpowiedz
G barth89

Dobrze, że zmobilizowali się i wydali day-one-patcha.

Odpowiedz
G KrzysztofT

> Trzeci screen nice :D dupeczka
Tia. Raczej dwie szynki...

Odpowiedz
M4nhunt

A mi nawet gra nie może się załadować do menu. Jest wieczny loading i pozostaje tylko ctrl alt delete. Nazwa zdarzenia problemu: AppHangXProcB1. Nazwa aplikacji farcry3_d3d11.exe. Kilka godzin pisania na forum, do supportu (który nie odpowiada), re-instal, najnowsze sterowniki i nic, jak krew w piach. Czuję się poirytowany, zmęczony i sfrustrowany, że zapłaciłem tyle za grę i muszę się tak męczyć. Jeśli ktoś może mieć jakikolwiek punkt zaczepny jak to naprawić, to błagam o kontakt.

Odpowiedz
G bonescraper

Dziś otrzymałem grę, zapłaciłem za pobraniem, wpisałem numer rachunku aby otrzymać kody do DLC i jak się okazuje, dostałem tylko jeden kod - na "Pakiet Drapieżników". Gdzie jest kod na "Lost Expeditions"?

Odpowiedz
legionista804

a ja tylko na początku nie mogłem włączyć. Miałem problem z odpaleniem gry i nie było jej na moim koncie uplay. Dopiero reinstal i gitara. Ciężko jest się oderwać bo gra jest nieprawdopodobna. COD siada jeśli chodzi o multi. Dodam że przez weekend grałem na wersji na xboksie , grafika katastrofa. Obraz gry jak z 1999 roku jak Fallout jedynka. Dlatego kupiłem na pc edycje szaleńca bo w niej są wszystkie dodatki cyfrowe i laleczka z dyńką vaasa którą jutro zamontuję sobie w samochodzie

Odpowiedz
G kesik93

A takiego patcha do ACIII to nie łaska?

Odpowiedz
G Harunia

Jakie sa tryby w multi? Jest cos takiego jak podkladanie bomby (Counter strike albo Search & destroy z codow)? Jest TDM?

Odpowiedz
ZubenPL

> A takiego patcha do ACIII to nie łaska?
No niestety czas wymienić sprzęt :)

Odpowiedz
G Domieg

Ej ludzie Jeśli ktokolwiek ma problem z dx 11 To przeczytajcie to
GAMESPOT (na ich live na twitchu zostal użyty dx11) używał windows 8 i dlatego mieli funkcje dx 11

ja zainstalowalem dzis far cry 3 Limitowana i tam mialem opcje wyboru mój sprzet graficzny

Zotac GeForce GTX 660 AMP

Odpowiedz
lis_23

> A takiego patcha do ACIII to nie łaska?
Też był w dniu premiery, ponoć naprawił ok. 100 błędów ;)co do FC3 - zakupiłem za 119 zł ( niestety, Empik ma tylko pack: FC2, FC3 i kod na FC ), zainstalowałem, na początku był jakiś problem z połączeniem, potem ustawiłem grafikę, prawie wszystko na maxa i póki co jestem po pierwszej wierzy i gra działa ok - na razie wyszedłem bo czas wrócić do ACIII ;)

Odpowiedz
G Skomik

@lis_23, tu pewnie chodzi patcha optymalizującego. Framedrop w Bostonie jest tragiczny, nawet na dobrych pc. :)

Odpowiedz
lis_23

> @lis_23, tu pewnie chodzi patcha optymalizującego. Framedrop w Bostonie jest tragiczny,
> nawet na dobrych pc. :)
Ja nie sprawdzałem ilości fps ale nie mam problemów z cięciem się lub ze zwalnianiem gry - kręciłem nawet kamerą na wszystkie strony, bo ponoć wtedy wydajność spada ale jest ok - nie wiem, może mam dziwnego kompa a może i u mnie jest mniej fps ów ale mi to nie przeszkadza w rozgrywce? - sam już nie wiem.

Odpowiedz
ZubenPL

> @lis_23, tu pewnie chodzi patcha optymalizującego. Framedrop w Bostonie jest tragiczny,
> nawet na dobrych pc. :)
U mnie w bostonie chodzi bez przycinek.

Odpowiedz
lis_23

> U mnie w bostonie chodzi bez przycinek.
U mnie podobniea te nowe sterowniki niczego nie pogorszą w tej materii?.

Odpowiedz
ZubenPL

> U mnie podobnie
> a te nowe sterowniki niczego nie pogorszą w tej materii?.
Mają poprawić ale nie testowałem jeszcze.

Odpowiedz
G kesik93

> No niestety czas wymienić sprzęt :)
Kpisz sobie? Mój komp mimo, że ma prawie 3 lata wciąga wszystko nosem na high/ultra, tylko takie gówniane posty jak właśnie ACIII chodzą jak gówno...

Odpowiedz
G piorko90

Mi non stop traci połączoenie z serwerami Far Cry 3 nie da mogę pograć spokojnie po mutli a jest fajne

Odpowiedz
G kesik93

> Ja nie sprawdzałem ilości fps ale nie mam problemów z cięciem się lub ze zwalnianiem gry - kręciłem nawet kamerą na wszystkie strony, bo ponoć wtedy wydajność spada ale jest ok - nie wiem, może mam dziwnego kompa a może i u mnie jest mniej fps ów ale mi to nie przeszkadza w rozgrywce? - sam już nie wiem.
No to naprawdę musisz mieć jakiegoś kompa z odległego kosmosu, skoro na forum Ubi problem zgłaszają ludzie mający i7 i HD 7850. A z kolei według GOLa gra chodzi super płynnie na high na Core 2 Duo i GTS 250. To jakieś żarty przecież są. U mnie wygląda to tak:

Odpowiedz
Hartigan

Mam pytanie jak do tej gry kod bonusowy wprowadzić na Uplay(pierwszy raz to używam i nie orientuje sie wogle, wersja PC)

Odpowiedz
G leszeq

> > Ja nie sprawdzałem ilości fps ale nie mam problemów z cięciem się lub ze zwalnianiem
> gry - kręciłem nawet kamerą na wszystkie strony, bo ponoć wtedy wydajność spada ale jest
> ok - nie wiem, może mam dziwnego kompa a może i u mnie jest mniej fps ów ale mi to nie
> przeszkadza w rozgrywce? - sam już nie wiem.
>
> No to naprawdę musisz mieć jakiegoś kompa z odległego kosmosu, skoro na forum Ubi problem
> zgłaszają ludzie mający i7 i HD 7850. A z kolei według GOLa gra chodzi super płynnie
> na high na Core 2 Duo i GTS 250. To jakieś żarty przecież są. U mnie wygląda to tak:
>
>
Ten bug jest wybiórczy - niektórzy grają płynnie na średniej klasy sprzęcie, gdy inni na swoich potworach wyciągają 10fps.

Odpowiedz
Froostrat

W moim przypadku niestety patch nie naprawił błędu z połączeniem do usługi Far Cry 3. W ciągu 2 dni przekonam sie co Ubisoft z tym zrobi. Troszku przykro się robi gdy się na takie coś człowiek nadziewa. Nie ma jak kupić produkcje po kilku miesiącach gdy juz "wszystko" jest ponaprawiane

Odpowiedz
bazylewicz16

Wie ktoś w jaki sposób zyskać te dlc The Lost Expeditions?Zakupiłem pre-order i nie mam pojęcia jak zyskać dostęp do tych misji.

Odpowiedz
bazylewicz16

Jak zdobyc dlc the lost expeditions?zamowilem pre-order i nie mam pojecia jak to zrobic.A gra jest super,dla mnie bije na wszystkie fps w tym roku :)

Odpowiedz
EmperorKaligula

> To jakieś żarty przecież są.
to sie nazywa 'jakosc portu', a nie zadne 'zarty' ;)

Odpowiedz
G Harrolfo

Jeżeli chodzi o kod bonusowy jako DLC, to zapewne w grze, a nie w Uplay'u.Ubisoft ma ULC, a nie DLC.

Odpowiedz
G KrzysztofT

> Wie ktoś w jaki sposób zyskać te dlc The Lost Expeditions?Zakupiłem pre-order i nie mam
> pojęcia jak zyskać dostęp do tych misji.
Jeżeli dostałeś kluczyk to musisz uruchomić grę, wejść w ustawienia, następnie w dodatki Premium (jak na obrazku) i tam wpisujesz otrzymany kod.

Odpowiedz
G Skomik

> Wie ktoś w jaki sposób zyskać te dlc The Lost Expeditions?Zakupiłem pre-order i nie mam
> pojęcia jak zyskać dostęp do tych misji.
Dodam, że klucze znajdziesz w swoim zamówieniu jeśli kupowałeś na gramie.:)

Odpowiedz
GranGTX

Mi wywala "Aplikacja nie została właściwie zainicjowana (0xc0000142). Kliknij przycisk OK, aby zakończyć aplikację.", wie ktoś coś na ten temat?

Odpowiedz