Informacje

Battlefield 1942 za darmo!

... Mateusz Stanisławski

[Zaktualizowano] Niespodzianka: z okazji dziesiątych urodzin serii Battlefield firma Electronic Arts udostępniła do pobrania jej pierwszą odsłonę, 1942. Zgadza się, nie trzeba uiszczać jakichkolwiek opłat!

Battlefield 1942 - obrazek 1
Battlefield 1942

Bez żadnych haczyków i udziwnień: jak czytamy na oficjalnym profilu serii na Facebooku, by móc pobrać kultowego Battlefielda 1942 i „zobaczyć, gdzie to wszystko się zaczęło”, wystarczy tylko posiadać zainstalowanego Origina. Stosowny odnośnik do plików z produkcją znajdziecie na tej witrynie sieciowej. Sprawdzaliśmy i wszystko działa bez zarzutu – promocja obowiązuje również na terenie naszego kraju. Dodatkowo możecie pobrać angielską instrukcję do gry.

Przypominamy, że Battlefield 1942 ujrzał światło dzienne 10 września 2002 roku, oczywiście wyłącznie na komputerach osobistych. Więcej o produkcji możecie dowiedzieć się z naszych artykułów przybliżających historię całego cyklu (#1, #2).

Aktualizacja: jak przekazano na oficjalnym blogu serii, cyfrowa wersja gry z Originu nie jest kompatybilna z klasycznymi pudełkowymi edycjami. Jeżeli więc odpalicie bezpłatne wydanie, w potyczkach sieciowych będziecie mogli rywalizować jedynie z osobami posiadającymi wersję z platformy Electronic Arts.

Nie ma za to żadnych ograniczeń co do tworzenia serwerów, również tych dedykowanych (należy odpalić plik DedicatedServer.exe). Nie musicie również kombinować z patchami – wszystkie niezbędne łatki wchodzą w skład pobieranej zawartości. Dodatkowo z tego miejsca możecie ściągnąć plik PDF z najróżniejszymi artami promującymi Battlefielda 1942 (rozdzielczość 1920x1080).

Najnowsze
Lubisz nas?