Informacje

Battlefield 1942 za darmo!

37 Mateusz Stanisławski

[Zaktualizowano] Niespodzianka: z okazji dziesiątych urodzin serii Battlefield firma Electronic Arts udostępniła do pobrania jej pierwszą odsłonę, 1942. Zgadza się, nie trzeba uiszczać jakichkolwiek opłat!

Battlefield 1942 - obrazek 1
Battlefield 1942

Bez żadnych haczyków i udziwnień: jak czytamy na oficjalnym profilu serii na Facebooku, by móc pobrać kultowego Battlefielda 1942 i „zobaczyć, gdzie to wszystko się zaczęło”, wystarczy tylko posiadać zainstalowanego Origina. Stosowny odnośnik do plików z produkcją znajdziecie na tej witrynie sieciowej. Sprawdzaliśmy i wszystko działa bez zarzutu – promocja obowiązuje również na terenie naszego kraju. Dodatkowo możecie pobrać angielską instrukcję do gry.

Przypominamy, że Battlefield 1942 ujrzał światło dzienne 10 września 2002 roku, oczywiście wyłącznie na komputerach osobistych. Więcej o produkcji możecie dowiedzieć się z naszych artykułów przybliżających historię całego cyklu (#1, #2).

Aktualizacja: jak przekazano na oficjalnym blogu serii, cyfrowa wersja gry z Originu nie jest kompatybilna z klasycznymi pudełkowymi edycjami. Jeżeli więc odpalicie bezpłatne wydanie, w potyczkach sieciowych będziecie mogli rywalizować jedynie z osobami posiadającymi wersję z platformy Electronic Arts.

Nie ma za to żadnych ograniczeń co do tworzenia serwerów, również tych dedykowanych (należy odpalić plik DedicatedServer.exe). Nie musicie również kombinować z patchami – wszystkie niezbędne łatki wchodzą w skład pobieranej zawartości. Dodatkowo z tego miejsca możecie ściągnąć plik PDF z najróżniejszymi artami promującymi Battlefielda 1942 (rozdzielczość 1920x1080).

37 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
G Skrzypiec

No to ładnie, zobaczę czy nadal grywalne jak kiedyś.

Odpowiedz
G MrPrepovedano

Ahh nie ma to jak stary dobry Battlefield:D Chyba trzeba zacząć ściąganie:D

[ogłoszenie]

Odpowiedz
G Reffanov

Dodatki też dorzucili? Fajna inicjatywa, ale czy będzie popularna? Jakby nie było gra ma już swoje lata, pewnie mocno się zestarzała.

Odpowiedz
G Hulk131

Bez haczyków? Haczykiem jest Origin :(

Odpowiedz
G Madoc

Grało się w to trochę z botami.

Odpowiedz
G Undertaker

Mam nadzieję, że będzie duże zainteresowanie i serwery nie będą puste. Świetny pomysł, dzięki EA.

Odpowiedz
G Henrar

> Mam nadzieję, że będzie duże zainteresowanie i serwery nie będą puste.
Serwery nie są puste. Nie wiem, jak było wcześniej, bo nie grałem od lat, ale teraz ładnie to wygląda.Anyway, szkoda że bez dodatków, ale całe szczęście, że mam je na płycie. No i czekam na Vietnama.

Odpowiedz
G Bambusek

> Działa to normalnie w multiplayer?
>
Powinno, ten mod ma chyba własne serwery. Co prawda instalator nie potrafi sam wykryć folderu instalacyjnego BF 1942 w wersji Origin, ale można mu ręcznie wskazać. Odpaliłem i jest do wyboru w menu modyfikacji więc powinno działać.

Odpowiedz
G Nagaroth

Linka to jak zwykle nie łaska podać.

Odpowiedz
G Laid_back

> Linka to jak zwykle nie łaska podać.
7 lat na serwisie i nie móc znaleźć linka w treści newsa? pfff :>

Odpowiedz
G Ifym

EA i za darmo? Armagiedon!

Odpowiedz
vegost

Pixele za darmo !!! XD

Odpowiedz
G Ifym

> Pixele za darmo !!! XD
Naprawdę musisz już na grafikę narzekać...?

Odpowiedz
vegost

> Naprawdę musisz już na grafikę narzekać...?
Nie narzekam na grafikę, tylko na EA. Ale tak, grafika jest paskuda.

Odpowiedz
G Driftwood

Jedyny Battlefield, którego lubię.

Odpowiedz
bananoff

Ciekawe czy mi pójdzie xD

Odpowiedz
Boguslav4

> Bez haczyków? Haczykiem jest Origin :(
"Bez haczyków... Trzeba tylko.." Tja, bez haczyków :PSama inicjatywa się chwali :)

Odpowiedz
G Kadaj

I niedługo będzie można się pochwalić kolejnym wzrostem liczby użytkowników Origina. ;p

BTW Ma to w ogóle singla?

Odpowiedz
G Ifym

> BTW Ma to w ogóle singla?
Nikt już nie pamięta. :D

Odpowiedz
G Zgreed66

> Nikt już nie pamięta. :D
Jak każdy BF (az do BC). Wszystko jak w multi, tylko z botami ;)

Odpowiedz
G In_The_End

To pułapka!
Wymaga origin ;s

Odpowiedz
G Ifym

> Jak każdy BF (az do BC). Wszystko jak w multi, tylko z botami ;)
Czekaj, czekaj, może źle zrozumiałem. BC miał singla, obie części.

Odpowiedz
G Zgreed66

> Czekaj, czekaj, może źle zrozumiałem. BC miał singla, obie części.
No. Nawalanka jak w multi tylko z botami ;)Dopiero w BC pojawił się "klasyczny" singiel

Odpowiedz
G Kirabaxior

Zarąbiście, będzie można popykać w BFka za darmo i to po sieci!

Odpowiedz
XanTyp

Dzięki :) Już się pobiera :)

Odpowiedz
Zagiel83

Warto wspomnieć że w grze nie można ustawić wysokich rozdzielczości ale jest na to sposób w folderze Battlefield 1942\Mods\bf1942\Settings\Profiles\Custom edytujemy plik Video.con i w pierwszym wpisie zmieniamy rozdzielczość przykładowo na "game.setGameDisplayMode 1920 1080 32 60" następnie edytujemy VideoCustom.con i tam także ustawiamy "game.setGameDisplayMode 1920 1080 32" (w tym przypadku bez 60) następnie oba pliki we właściwościach ustawiamy na tylko do odczytu. Po uruchomieniu gry nic juz nie zmieniamy w ustawieniach rozdzielczości w opcjach gry ! Jakość tekstur na najwyższe najlepiej ustawić i zapisać przed modyfikacją plików.

Aby ustawić FOV w Battlefield 1942\Mods\bf1942\Settings otwieramy VideoDefault.con i
wartość "1" w "renderer.fieldOfView 1" zmieniamy na:
1.33333 dla monitorów 16:9
1.25 dla monitorów 15:9
1.2 dla monitorów 16:10

Resolution / Supported

1280 x 800 (16:10) / YES
1440 x 900 (16:10) / YES
1680 x 1050 (16:10) / YES
1920 x 1200 (16:10) / YES
2560 x 1600 (16:10) / YES

1024 x 576 (16:9) / NO
1280 x 720 (16:9) / NO
1366 x 768 (16:9) / YES
1600 x 900 (16:9) / YES
1920 x 1080 (16:9) / YES

Odpowiedz
G Karharot

Już Ci zwracałem uwagę że jeśli chcesz dawać linki do swojego kanału na youtune to możesz to robić w podpisie ale nie w samym poście.Tym razem za ignorowanie zaleceń moderatora dostajesz ostrzeżenie, mam nadzieję że zastosujesz się do tej uwagi zanim zajdzie potrzeba sięgnięcia po ostrzejsze środki.

Odpowiedz
G Martimat

Chyba jestem totalnym tłukiem, po po kliknięciu na linka który na stronę Originu mnie przenosi nie mogę znaleźćź Battlefielda 1942!!!

Jest tylko free4play współczesny Battlefield. Samego origina uzywam od jakiegoś czasu (grałem m.in. w Dead Space, gram w C&C:TA) ale znaleźć darmowej gierki z artykułu nie mogłem, po 5 min się poddałem...

Ktoś może mi to wyjaśnić (pomóc?)...

Odpowiedz
G Undertaker

BF1942 znajduje się w serkcji WERSJI DEMONSTRACYJNYCH na platformie Origin.

Odpowiedz
G Fang

Ech prawdziwy klasyk zagrywałem się w niego 3-4 lata mimo że nigdy nie lubiłem FPS-ów dziejących się w czasie drugiej wojny światowej (dodatkowo to była pierwsza gra w mojej kolekcji która była w DVD-box a nie kartoniku) :)

PS. Mogli od razu dać dodatki :>

Odpowiedz
Ugolf

Ehh... dopiero teraz za darmo. Powinno być już kilka lat temu. Nie wiem czy dużo osób będzie chciało zagrać w BF 1942.

Odpowiedz
G naczelnyk

Fajna inicjatywa, tym bardziej, że gra jest dużo lepsza niż słaby BF3.(nie mówię o grafice)

Odpowiedz