Informacje

Far Cry 3 - wymagania sprzętowe ujawnione. Konieczna aktywacja na platformie Uplay

62 Mateusz Stanisławski

[Zaktualizowano] Dowiedz się już teraz, czy Twój pecet uciągnie Far Cry’a 3Ubisoft właśnie opublikował zarówno minimalne, jak i rekomendowane wymagania sprzętowe tej strzelanki.

Far Cry 3 - wymagania sprzętowe ujawnione. Konieczna aktywacja na platformie Uplay - obrazek 1
Far Cry 3

Ujawnione konfiguracje raczej nie zaskakują, choć pierwszy lepszy sprzęt może nie zapewnić płynnej animacji, szczególnie jeśli będziecie chcieli włączyć większość wodotrysków graficznych i odpalić tytuł w wysokiej rozdzielczości. Zresztą spójrzcie sami:

Minimalne wymagania sprzętowe Far Cry’a 3:

  • procesor Intel Core2 Duo E6700 (2,66 GHz) lub AMD Athlon 64 X2 6000+ (3,00 GHz);
  • 4 GB pamięci RAM;
  • karta graficzna z 512 MB (DirectX 9.0, Shader Model 4.0).

Rekomendowane wymagania sprzętowe Far Cry’a 3:

  • procesor Intel Core i3-530 lub AMD Phenom II X2 565;
  • 6 GB pamięci RAM;
  • karta graficzna z 1024 MB (DirectX 11, Shader Model 4.0).

Wysoce rekomendowane (hi-performance) wymagania sprzętowe Far Cry’a 3:

  • procesor Intel Core i7-2600K lub AMD FX-4150;
  • 8 GB pamięci RAM;
  • karta graficzna z 1024 MB (DirectX 11, Shader Model 4.0).

Lista wspieranych kart graficznych:

  • ATI Radeon HD z serii 2900/3000/4000/5000/6000/7000
  • NVIDIA GeForce z serii GTX 8800/GTX 9000/GT 200/GT 400/GT 500/GT 600

Far Cry 3 w wersji na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 3 i Xbox 360 (powstanie edycji na Wii U jest mało prawdopodobne) zadebiutuje 29 listopada bieżącego roku. Nadwiślańskim wydawcą jest firma Cenega, która wyposaży produkcję w polskie napisy. Korzystając ze sposobności, polecamy zapoznać się z naszymi wrażeniami z ogrywania przedpremierowej wersji tego shootera Ubisoftu.

Aktualizacja: serwis Blue’s News opublikował przykładowe konfiguracje oparte na konkretnych podzespołach firm NVIDIA i AMD – konkretyzują one niektóre aspekty powyższych wymagań sprzętowych. Z innych wieści dowiadujemy się, że jednorazowa aktywacja pecetowej wersji gry odbędzie się za pośrednictwem usługi Uplay (wymagane połączenie z siecią).

„Po tej jednokrotnej aktywacji grać będzie można online i korzystać między innymi z nowych społecznościowych funkcji w trybach single i multi (na przykład Friends, Party i Chat) albo przejść z poziomu ustawień platformy Uplay w stan offline, by bez dalszego łączenia się z siecią grać wyłącznie w formy zabawy dedykowane pojedynczemu graczowi.” – czytamy.

62 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
Numenpl

dobra czyli kolejna gra która albo ze zwaloną optymalizacją albo z wyśrubowanymi wymaganiami do procka choć dziwi mnie porównanie core i7 2600K z FX-4150 no chyba że literówka i zamiast fx-4150 powinien być fx-8150.

Odpowiedz
Roszak1

far cry 3 ma bardzo duże wymagania ale na mój komputer wejdzie na najwyższych

Odpowiedz
Essau

> far cry 3 ma bardzo duże wymagania ale na mój komputer wejdzie na najwyższych
>
To cudownie,wszyscy się cieszymy.

Odpowiedz
Juri_gag

Czyli mam rozumieć na jakimś sklepowym GT220 z 2gb ramu na grafice będzie działać na najwyższych ?

Odpowiedz
Y8U

Czyli że Windows 64bitowy ?? Ps czemu ciągle sam mi się przełacza na stronkę z Fifią 13 nielubie filfy

Odpowiedz
Piotrek54321

> far cry 3 ma bardzo duże wymagania ale na mój komputer wejdzie na najwyższych
Poffal się nowym komputerem, wnieś wiele do dyskusji.

Odpowiedz
G Szw3dzik

A wymagania do AC III to gdzie ?

Odpowiedz
Pawel_Age

Na max detalach to normalnie HOLY SHIT.

Odpowiedz
lis_23

Hmmm ... czy ten Intel Core i7-2600K bardzo rózni się od mojego I5-2500K?
w sumie, wymagania spełniam, poza tym mocniejszym prockiem.

Odpowiedz
lis_23

do usunięcia.

Odpowiedz
G wojcio102

> Poffal się nowym komputerem, wnieś wiele do dyskusji.
Ma płakać, że gra mu nie pójdzie? Funkcja komentarza służ do skomentowania artykułu. Skoro jest on o wymaganiach sprzętowych to w czym nie pasuje Ci post Roszaka? W dzisiejszych czasach ludzie potrafią tylko zazdrościć...

Odpowiedz
G Razron

Mam pytanie, czy jeśli gra będzie korzystała z systemu Uplay, to będę ją mógł aktywować na Steamie? Po prostu wszystkie moje gry tam mam (wyjątek: Fifa i BF3) i jest mi po prostu wygodniej. Jeśli nie, to nie chce mi się zakładać kolejnego konta dla kolejnego producenta i FC3 wtedy traci w moich oczach.

Odpowiedz
bangbangbang21

Bardziej szczegółowo :
http://www.bluesnews.com/s/135456/far-cry-3-drm-details-specs

Na poziomie Max Payne 3 PC wymagania (który wizualnie kopał konsolową wersję wizualnie)
Te ostatnie to pewnie Ultra,FHD,60fps,3D,AAx16(?)(MSAAx16)
Więc spokojnie w każdym zestawieniu na tej stronce po stronie AMD stoi słabszy pod zespół hmm

Odpowiedz
G Zgreed66

Coś pomiędzy rekomendowane, a wysoce rekomendowane lul

Odpowiedz
G Zgreed66

> Czyli mam rozumieć na jakimś sklepowym GT220 z 2gb ramu na grafice będzie działać na
> najwyższych ?
Raczej karta która obrobi to co wyląduje w tym ramie ;)

Odpowiedz
G Demagol

Srogie, a taką miałem malutką nadzieję, że przy odrobinie szczęścia gra będzie mi działać jak openOutcast (czyli Crysis Wars właściwie)...

Odpowiedz
diabolo20

Czyli serwują nam ogromne wymagania z pseudo grafiką z konsol plus obsługa direxa 11 którego niebędzie widać świetnie zamiast tworzyć osobny silnik pod PC to się bawią ze starym silnikiem

Odpowiedz
G sinir

COOO czemu to obsługuje XP? :<

Odpowiedz
G piorko90

No ja rozumiem, te 8 giga ramu bo to teraz zaczyna być standard ale co z tą grafą :/ i procem. Poczekamy zobaczymy.

Odpowiedz
G Sanders-sama

> COOO czemu to obsługuje XP? :<
Gdzie ty widzisz jakie systemy obsłuży?

Odpowiedz
G Muradin_07

Wejść wejdzie, pewnie się pogra... ale procesor trochę zawyje z bólu w lapku :/

Odpowiedz
G Henrar

Kogoś mi w tym temacie brakowało. Ah, tak, naszego naczelnego przedstawiciela GPCGMR :DPS. Gratuluję myślenia, że DX10/11 dają zauważalny skok w wyglądzie gier. Ich głównym celem było coś zupełnie innego.

Odpowiedz
G theptrk

dobrze ze na ps3 moge to odpalic bez martwienia sie o to ze bedzie mi ciac.
tak wiem ze nie bedzie to wygladac jak a tych ultra wymaganiachb ale komfort i przyjemnosc gry bedzie

Odpowiedz
G pawbuk

> Hmmm ... czy ten Intel Core i7-2600K bardzo rózni się od mojego I5-2500K?
> w sumie, wymagania spełniam, poza tym mocniejszym prockiem.
W grach praktycznie się nie różnią :D może na i7 2600K gra by chodziło o 0,5 klatki/s płynniej ;)

Odpowiedz
Piterixos

Ciekawe ile jeszcze poczekamy na grę, która będzie wyglądać lepiej od maksymalnie zmodowanego Crysisa:)
http://www.youtube.com/watch?v=WtT2LP0W7ms

Albo ewentualnie ile czasu minie zanim taka grafa będzie standardem.

A kiedyś w CD-A smuggler pisał, że za 2-3 lata będziemy śmiać sie z grafiki Crysisa (było to w Ar jakieś 4 lata temu:D)

Odpowiedz
G Sanders-sama

Nie licząc dodatkowych 2 gb ramu będzie chodzić na zalecanych na moim laptopie, 15 calowy ekran też zwiększy trochę szanse na lepsze granie. Ewentualnie będę się bawił opcjami.

Odpowiedz
Tomitechnodrome

puki co wszystkie filmy z gry są tylko z x360 i ps3 wiec mam gdześ wymagania konsola to konsola liczy sie tylko bezkompromis

Odpowiedz
G pawbuk

Hmmm, a czy czasem Crysis nie był pisany pod pecety, a dopiero później byla robiona konwersja na konsole? ;) Odwrotnie niż w większości dzisiejszych gier...Ale jak się kiedyś dyskutowało o tym, że konsole blokują rozwój gier, to było się nazywanym pecetowym haterem albo betonem :D

Odpowiedz
diabolo20

To jest chore żeby konsole ograniczały PC pod względem graficznym. Rosną wymagania a grafika dalej jest kiepska konsolowa

Odpowiedz
G Henrar

> To jest chore żeby konsole ograniczały PC pod względem graficznym. Rosną wymagania a
> grafika dalej jest kiepska konsolowa
A widziałeś PCtową wersję chociaż?I powtarzam, to nie wina konsol, że twórcom na PC się nie chce tworzyć lepiej wyglądających gier. Ale komu ja to tłumaczę...

Odpowiedz
diabolo20

> > To jest chore żeby konsole ograniczały PC pod względem graficznym. Rosną wymagania
> a
> > grafika dalej jest kiepska konsolowa
> A widziałeś PCtową wersję chociaż?
>
> I powtarzam, to nie wina konsol, że twórcom na PC się nie chce tworzyć lepiej wyglądających
> gier. Ale komu ja to tłumaczę...
>
A kogo wina Pctowców?

Odpowiedz
G Henrar

> A kogo wina Pctowców?
Po części tak. Bo jest was mało i sprzedaż większości gier teraz wychodzących jest wręcz marginesem w porównaniu do sprzedaży na konsolach. I przez to robienie lepiej wyglądających portów, które zobaczy +/-10% graczy jest nieopłacalne. To jest czysta kalkulacja twórców. Deal with it.

Odpowiedz
G Crew_900

> dobra czyli kolejna gra która albo ze zwaloną optymalizacją albo z wyśrubowanymi wymaganiami
> do procka choć dziwi mnie porównanie core i7 2600K z FX-4150 no chyba że literówka i
> zamiast fx-4150 powinien być fx-8150.
Raczej nie, teraz to by się cieszyć ultra jakością trza mieć ultra kompa podlączonego do dodatkowej elektrowni :D

Odpowiedz
Ahhaton

w newsie pisze, że dla konfiguracji minimalnej wymagany jest dx9 a z tego co pamiętam to shader modeli 4.0 jest obsługiwanu przez vistę no i kwestia 4GB ramu też raczej świadczy o tym, że win XP nie będzie obsługiwanu

Odpowiedz
G pawbuk

> A widziałeś PCtową wersję chociaż?
>
> I powtarzam, to nie wina konsol, że twórcom na PC się nie chce tworzyć lepiej wyglądających
> gier. Ale komu ja to tłumaczę...
>
To raczej wina MS i Sony, że jeszcze nie wprowadzili na rynek nowej generacji...no ale dla nich to dopiero teraz jest złoty czas - śpijają śmietankę, mają odpowiednią marżę ze sprzedaży samych konsol, a także oczywiście od każdej sprzedanej kopii gry dostają kasę. Na początku, z tego co pamiętam, Sony ostro musiało dopłacać do PS3, ale teraz kiedy ceny poszczególnych podzespołów tak bardzo staniały...Zresztą, mówi się dużo o tym, że nowa generacja to będą ustandaryzowane pecety, zamknięte w cieszącej oko skrzynce :D Poza tym wcale tych pecetowców tak mało nie jest, Diablo III pokazało, że mozna sprzedać grę na PC w milionach sztuk. Niektóre firmy utrzymują się tylko z rynku PC i całkiem nieźle na tym wychodzą - choćby Creative Assembly z serią Total War. Poza tym ciężko się dziwić ludziom, że są rozczarowani poziomem grafiki w dzisiejszych grach, skoro nadal jedną z najładniejszych, jeśli nie najładniejszą grą jest kilkuletni już, zmodowany Crysis. Kiedyś postęp w tej dziedzinie był dużo szybszy i wszyscy liczyli na zachowanie tego tempa rozwoju - a tu raczej lekka stagnacja, rosną tylko wymagania sprzętowe.

Odpowiedz
G Henrar

> To raczej wina MS i Sony, że jeszcze nie wprowadzili na rynek nowej generacji...
Koszty, koszty, koszty. Sony straciło na tej generacji i na plus na PS3 nigdy nie wyjdzie. Czemu? Bo uznali, że jak pójdą w bebechy, to im się uda. Nie wyszło - teraz muszą nadrabiać straty.> dla nich to dopiero teraz jest złoty czas - śpijają śmietankę, mają odpowiednią marżę
> ze sprzedaży samych konsol, a także oczywiście od każdej sprzedanej kopii gry dostają
> kasę.
I? Powtarzam, Sony na tej generacji nie zarobi. Nie ma szans. Straty są zbyt duże - a nowa generacja tylko to pogłębi.> Na początku, z tego co pamiętam, Sony ostro musiało dopłacać do PS3, ale teraz
> kiedy ceny poszczególnych podzespołów tak bardzo staniały...
Wciąż jest droższa w produkcji niż X360. > Zresztą, mówi się dużo o tym, że nowa generacja to będą ustandaryzowane pecety, zamknięte
> w cieszącej oko skrzynce :D
Nic nie wiadomo. Nawet jeśli będą to ustandaryzowane "PCty" (jeżeli PCta zdefiniujemy tylko poprzez to, że ma architekturę x86), to będą to urządzenia bez obciążeń w postaci systemu czy API.> Poza tym wcale tych pecetowców tak mało nie jest, Diablo
> III pokazało, że mozna sprzedać grę na PC w milionach sztuk.
I? Jedna jaskółka wiosny nie czyni. To tak jakby wziąć przykład Call of Duty i napisać, że na X360 WSZYSTKIE gry sprzedają się zacnie i takie wpadki jak Enslaved nie istnieją.> Niektóre firmy utrzymują
> się tylko z rynku PC i całkiem nieźle na tym wychodzą - choćby Creative Assembly z serią
> Total War.
No właśnie, słowo-klucz: utrzymują. Milionowej sprzedaży nie osiągają, ale przez w miarę niski budżet są w stanie wyjść na plus.> Poza tym ciężko się dziwić ludziom, że są rozczarowani poziomem grafiki w dzisiejszych
> grach, skoro nadal jedną z najładniejszych, jeśli nie najładniejszą grą jest kilkuletni
> już, zmodowany Crysis.
To, co ktoś w tym temacie wrzucił, było festiwalem blura, jaki mało.> Kiedyś postęp w tej dziedzinie był dużo szybszy i wszyscy liczyli
> na zachowanie tego tempa rozwoju - a tu raczej lekka stagnacja, rosną tylko wymagania
> sprzętowe.
Problem w tym, że teraz idzie się w poprawę efektów na pierwszy rzut oka niewidocznych, które jednocześni zużywają cholernie dużo zasobów sprzętowych (na to chyba jest Prawo Murphy'ego :))

Odpowiedz
G Sandro

Jestem ciekaw jak poradzi sobie mój nowy laptop. Teoretycznie spełnia większość zalecanych wymagań, ale... to nadal laptop.

Odpowiedz
G Henrar

> Jestem ciekaw jak poradzi sobie mój nowy laptop. Teoretycznie spełnia większość zalecanych
> wymagań, ale... to nadal laptop.
A jaka karta graficzna?

Odpowiedz
G kodi24

Pretensje proszę kierować do wydawców, ja nawet nie muszę kupować tego multiplatformowego gówna bo mam dość ex'ów na konsoli, jak dla mnie mogą w ogóle zacząć je wydawać tylko na pc, droga wolna! ;} Dlaczego więc tego nie robią? Bo najwyraźniej stwierdzili, że sie nieopłaca, wolnoć Tomku w swoim interesie;

Odpowiedz
diabolo20

> Jestem ciekaw jak poradzi sobie mój nowy laptop. Teoretycznie spełnia większość zalecanych
> wymagań, ale... to nadal laptop.
Lapotopy nie są do grania chłopie. Jak mam grać na laptopie za 4000 zł z wydajnością kompa za 2000 zł plus mały 17 calowy monitor to ja dziękuje. Jeszcze karta grafiki mobilna która i tak ustępuje odpowiednikom Pctowyn

Odpowiedz
G Henrar

Lol, bo przecież każdy ma miejsce na pełnego desktopa i chce go trzymać w jednym miejscu.Myśl.Tak w ogóle - PCty też nie są do grania chłopie. One są do pracy :D

Odpowiedz
G Sandro

> A jaka karta graficzna?
GeForce GT 635M 2GB. Tak naprawdę nawet nie zamierzam kupować FC3, bo mnie nie interesuje, ale chętnie sprawdzę jakieś demo żeby sprawdzić moc sprzętu.@diabolo20> Laptopy nie są do grania chłopie.
Zapewne właśnie dlatego kupiłem go do codziennej pracy na uczelni. Jak ktoś nie ma ciekawszych rzeczy do roboty niż granie całymi dniami to faktycznie lepiej zainwestować grube tysiące w lepszy sprzęt. Z resztą zdziwisz się jakie laptopy do gier można obecnie dostać na rynku. Mój lapek jest wielokrotnie lepszy niż zalecany do uruchomienia Fallouta 2 czy Heroes of Might and Magic 3 więc jestem spełnionym graczem :)

Odpowiedz
G Henrar

> GeForce GT 635M 2GB.
Średnio-wysokie w 1600x900 powinien chwycić.

Odpowiedz
G zadymek

> COOO czemu to obsługuje XP? :<
Wszyscy łączymy się z tobą w żalu ...że XP'kowcy też będą mogli zagrać. Jak wiadomo to banda degeneratów i na pewno zepsują ci przyjemność z gry ;<

Odpowiedz
G Sanders-sama

> Lapotopy nie są do grania chłopie. Jak mam grać na laptopie za 4000 zł z wydajnością
> kompa za 2000 zł plus mały 17 calowy monitor to ja dziękuje. Jeszcze karta grafiki mobilna
> która i tak ustępuje odpowiednikom Pctowyn
Pieprzysz, za przeproszeniem... kupiłem laptopa za 2 i pół tysiąca a z nowych gier to dopiero demo Sleeping Dogs i Max Payne 3 mi się trochę krzaczył. Wiedźmin 2 chodził na ultra z ubersamplem i się nie przegrzewał wcale, co niestety nie mogę powiedzieć o Mafii 2.

Odpowiedz
diabolo20

Chłopie ja mam po prostu dość tych samych silników od 6 lat

Odpowiedz
Janek_Izdebski

Popieram kolegę. Dziś w pomocjach można dostać całkiem porządne laptopy do grania, a za 4000-4500 zł to prawdziwe rakiety. :) Pozdrawiam.

Odpowiedz