Informacje

Multiplayer w Test Drive Unlimited tylko do końca września

11 Mateusz Stanisławski

Firmy Atari i Eden Games podjęły decyzję o wyłączeniu serwerów Test Drive Unlimited. Tym samym wszystkie funkcje sieciowe w tych wyścigach zostaną zdezaktywowane.

Test Drive Unlimited - obrazek 1
Test Drive Unlimited

„Ze smutkiem musimy ogłosić, że serwery Test Drive Unlimited zostaną trwale wyłączone pod koniec bieżącego miesiąca. Dla graczy to będzie ostatni miesiąc na grę – do zamknięcia dojdzie 29 września. Dziękujemy za rozgrywkę i zachęcamy do zapoznania się z Test Drive Unlimited 2!”czytamy na oficjalnym profilu serii na Facebooku.

O tym, że Atari może wyłączyć serwery Test Drive Unlimited, pisaliśmy już w 2010 roku, kiedy to niemiecki serwis Game Front nieoficjalnie podał, że firma chce zdezaktywować wszystkie dostępne funkcje sieciowe kilka miesięcy po premierze drugiej odsłony serii. Światowy wydawca tytułu szybko jednak zdementował te wieści.

Stosunkowo silnie zorientowany na wieloosobowe zmagania Test Drive Unlimited trafił na cztery platformy sprzętowe – komputery osobiste, PlayStation 2, PlayStation Portable i Xboksach 360. W pierwszej kolejności, bo jeszcze w 2006 roku, tytuł pojawił się na konsolach Microsoftu, pozostałe wersje zadebiutowały kilka miesięcy później.

Multiplayer w Test Drive Unlimited tylko do końca września - obrazek 2

11 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
G maggit

Szczerze? Uważam, że serwery TDU2 powinny zostać zamknięte. Ta gra w porównaniu z pierwszą częścią zwyczajnie zawodzi. Jedynka nie była idealna, ale z perspektywy czasu mogę z pewnością stwierdzić, ze była dużo lepsza.

Odpowiedz
Galder_Grasfiord

W pełni się zgadzam z maggit. Jedynka była zdecydowanie lepsza. Dwójka ma spierniczony model jazdy, ciągłe pomyłki w jeździe ai, a tryb sieciowy niestety jest od początku do kosza, ludzie nie potrafią się bawić. No cóż, wkrótce wszyscy i tak przejdą do Burnout Paradise, tzn. jego kopię Most Wanted.

Odpowiedz
DeMoH

No nie wiem, ja zagrywałem się i w jedynkę i w dwójkę i mimo wszystko dwójka wydaje mi się lepsza. Aczkolwiek wielu ludzi narzeka na problemy z kontrolerami, no i Lambo brakuje... Tak czy siak ja szykuje się na Most Wanted.

Odpowiedz
G DrifteaCent

Co tu dużo mówić. Między niektórymi ludźmi wytworzyła się w TDU jakaś więź, ta gra i spotkania na wyspie miały swój klimat którego ciężko doświadczyć w TDU2. Myślę że wyłączenie serwerów nie jest zbyt dobry pomysłem, chociaż znając życie spadła sprzedaż TDU2 więc graczy jedynki trzeba jakoś "zmusić" do zakupu...

Odpowiedz
G Geeko

> Myślę że wyłączenie
> serwerów nie jest zbyt dobry pomysłem, chociaż znając życie spadła sprzedaż TDU2 więc
> graczy jedynki trzeba jakoś "zmusić" do zakupu...
W takim czasie po premierze? Gdyby mieli robić takie zgrywki do podniesienia sprzedaży, zrobiliby to max 3 miesiące po premierze TDU2.

Odpowiedz
G Kirabaxior

Tak, czytałem ten komunikat. I oficjalnie mogę powiedzieć, że chyba kogoś pogrzało, TDU2 jest MARNY, nie jeździ się tam dla przyjemności tylko... no właśnie, po co? To było cudowne, jechać na Racewaya jedną z fur i kręcić okrążenia z innymi ludźmi. Ileż razy było, że na serwerach widywałem samych Polaków - zaczynam grę sam, a potem w 8 osób jeździmy po całej wyspie? W singlu to już nie to samo.

Odpowiedz
G DrifteaCent

> > Myślę że wyłączenie
> > serwerów nie jest zbyt dobry pomysłem, chociaż znając życie spadła sprzedaż TDU2
> więc
> > graczy jedynki trzeba jakoś "zmusić" do zakupu...
> W takim czasie po premierze? Gdyby mieli robić takie zgrywki do podniesienia sprzedaży,
> zrobiliby to max 3 miesiące po premierze TDU2.
Tak, w takim czasie, czemu w oficjalnych komunikatach ostatnie zdanie to uwaga: "Thank you for playing and we encourage you to check out TDU2!". No właśnie.TDU2 jest kompletnie pogrzaną grą, którą Atari wypuściło chyba tylko po to żeby zwiększyć dochód w "ciężkich czasach". Teraz gdy sprzedaż TDU2 prawdopodobnie spadła bo każdy widzi jaka jest ta gra, chcą "zmusić" graczy TDU1 (ktorych jest całkiem sporo) do zakupu TDU2. Na oficjalnym forum po zdaniu które zacytowalem wyżej jest nawet link do sklepu z TDU2, żeby sobie szybciutko gierkę kupić ;)W temacie z dyskusją każdy "prosi" o to żeby wypuścili patcha który umożliwi grę na dedykowanych serwerach lub przez LAN. I myślę że to byłaby najbardziej sprawiedliwa opcja, ale oczywiście jeśli chodzi im o to żeby już nikt nigdy nie grał w TDU1 online to na pewno tego nie zrobią...

Odpowiedz
G Pitej

Nie wiem czy śmiać się czy płakać. Od około dwóch lat, sporadycznie, odpalam TDU żeby spróbować zagrać i za każdym razem kończy się tak, że po około 2 minutach jazdy wywala mnie do głównego menu. Spytałem dwóch kumpli którzy grę też mają i u nich to samo.

Reasumując - mogą sobie zamykać, bo i tak od około dwóch lat nie da się zagrać.

Odpowiedz
G DrifteaCent

> Nie wiem czy śmiać się czy płakać. Od około dwóch lat, sporadycznie, odpalam TDU żeby
> spróbować zagrać i za każdym razem kończy się tak, że po około 2 minutach jazdy wywala
> mnie do głównego menu. Spytałem dwóch kumpli którzy grę też mają i u nich to samo.
>
> Reasumując - mogą sobie zamykać, bo i tak od około dwóch lat nie da się zagrać.
Twój i kolegów błąd jest najprawdopodobniej spowodowany tym:http://www.tdu.com.pl/articles.php?article_id=145grać się da, przedwczoraj grałem ok 2-3 godziny bez żadnej zawiechy i problemu ;) a problem z serwerami byl chyba w maju, i wtedy atari stwierdzilo ze dalej bedzie utrzymywac serwery, nie na długo.

Odpowiedz
G Prince_Miki

Nie planuję "zapoznać się" z TDU2, ponieważ mój lapek jest za słaby. Poza tym ten model sterowania... Nadal nie mogę się z tym pogodzić. Pamiętam jak jeszcze byłem dzieciakiem i rżnąłem w multi. W pierwszej części można (było) cieszyć się maszynami i jeździć sobie ze znajomkami po wyspie. W TDU 2 pojazdy równie dobrze mogłyby być jeżdżącymi kartonami.

Z pewnością mogę przyznać, że zamknięcie serwerów TDU było ich największym błędem.

Odpowiedz
G cedricek

Wyobraźcie sobie moje rozgoryczenie, kiedy 2 stycznia 2015 roku wygrzebuję z jednej z półek płytę z TDU (zakupioną przed premierą tejże), odpalam (nie bez trudności, Win7 64 bity, trzeba było pobrać pliczek do Visty), włączam grę i... i nie mogę się połączyć. Grzebię, patrzę, włączam i wyłączam antywirusa... w końcu pytam się sieci a ona wypluwa tego newsa.
Szkoda. W grę pograłem może z 20 razy przez ten cały czas od premiery. Pieniądze w błoto.

Odpowiedz