Informacje

Data premiery Torchlight II ujawniona. Premierowy zwiastun w sieci

45 Mateusz Stanisławski

[Zaktualizowano] Nareszcie wiemy, kiedy dokładnie wielokrotnie opóźniany hack’n’slash Torchlight II zostanie oddany w ręce graczy. Premiera jeszcze tego lata!

Torchlight II - obrazek 1
Torchlight II

Dzienny termin wydania Torchlight II miał być oficjalnie ogłoszony podczas rozpoczynającej się dzisiaj imprezy PAX 2012, ale twórcy postanowili zrobić fanom niespodziankę – już wczoraj wieczorem na oficjalnym forum Runic Games zdradzili, że gra zadebiutuje 20 września bieżącego roku. Autorzy tym samym wywiązali się z wcześniejszych obietnic mówiących o premierze tego lata.

To najprawdopodobniej nie koniec atrakcji na dziś – jak czytamy w tym wpisie na witrynie sieciowej produkcji, lada moment ma zostać upubliczniony nowy trailer, który zaprezentuje w akcji wszystkie cztery dostępne w grze klasy. Jeżeli jakikolwiek materiał wideo ujrzy światło dzienne, momentalnie zaktualizujemy tę wiadomość.

Aktualizacja: Co prawda musieliśmy czekać trochę dłużej, niż pierwotnie zapowiadali twórcy, ale wspomniany trailer (który rzecz jasna potwierdza poranne doniesienia na temat daty premiery) zdążył dziś zagościć w sieci:

45 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
G kindziukxxx

Mam dylemat, nie mam jeszcze DIII, ale TII zapowiada się nawet lepiej, i sam nie wiem co wybrać?

Odpowiedz
G ApeBoy

mam DIII i mogę Ci śmiało doradzić żebyś brał TII

Odpowiedz
kauach

Mam DIII i patrząc na pierwszą część Torchlight'a (po Loki'm najgorszy H&S w jakiego grałem) mogę Ci śmiało doradzić żebyś brał DIII - szczególnie po najnowszym patchu =)

Odpowiedz
G icearas

W końcu, na samo zakończenie lata co prawda, ale co tam. :D

Odpowiedz
procesorek23

#1 bież bez gadania DIII

Odpowiedz
G Rizzan

> Mam dylemat, nie mam jeszcze DIII, ale TII zapowiada się nawet lepiej, i sam nie wiem
> co wybrać?
Bierz D3.Osobiście mam zamiar sobie kupić Torchlighta II jak stanieje, np w przyszłym roku na przecenie Steama.

Odpowiedz
G Gzyp_666

> Mam dylemat, nie mam jeszcze DIII, ale TII zapowiada się nawet lepiej, i sam nie wiem
> co wybrać?
bierz TII, znacznie tańsze, kupując teraz dostaniesz TI za friko, a dodatkowo masz pewność, że żadna dziwna korporacja nie będzie szalała z durnymi DLC.a TI było bardzo zacne - jeden z pierwszych dobrych h&s od czasów Diablo 1

Odpowiedz
lothar86

Bierz TII. Miałem okazje grać 3 dni w betę. Bardzo fajny hack'n'slash. Szczególnie podoba mi się pomysł na pasek adrenaliny, który po naładowaniu skutkuje większym dmg i nielimitowaną maną przez cały czas trwania. Dla elementalisty IMBA bo rzucasz na wrogów najpotężniejsze zaklęcia za free. ;) Mnie szczególnei do gustu przypadł Outsider. Będę nim grać czekając na moją wymarzoną klasę Demolition w Grim Dawn (jeszcze rok czekania :/)
Tyle samo dni grałem w bete DIII i powiem ci, że gra mi się nei podoba. Już lepiej odpalić D2 :D

Odpowiedz
procesorek23

grałem w Diablo I, II, Torchlight I i bete II na którą czekam, ale bez gadania bież DiabloIII, ma najwięcej zmian i nowości.

Odpowiedz
G KrzysztofT

No i super. Z Diablo dałem sobie "siana" bo po nowym patchu zrobiło się nudne jak flaki w oleju i strasznie łatwe (kto to widział aby szaman na inferno pokonał ghoma stojąc w jednym miejscu i spamując niedźwiadkami, podczas gdy Ghom jest zajęty tłuczeniem petów. LOL). Czekam niecierpliwie na T2.

Odpowiedz
Annie_Claire

Wreszcie będę mogła sobie na to zapolować we wrześniu :D grałam w T1 i w T2 betę i jak dla mnie bomba :) wspomnienia z dobrego D1 i D2 odżyły :D

Odpowiedz
G aope

Pięknie :] Po cichu liczyłem jednak, że zrobią niespodziankę i premiera odbędzie się na PAX, ale i tak świetnie, że dotrzymali słowa :] Po ograniu bety T2 od razu zrobiłem ze znajomymi preorder. Jeśli ktoś nie może się zdecydować, czy kupić D3 czy T2 - polecam T2, zdecydowanie. Zresztą każdy będzie mógł sprawdzić gre w akcji za free, ponieważ dostępne będzie demo :]

Odpowiedz
G TobiAlex

> Mam DIII i patrząc na pierwszą część Torchlight'a (po Loki'm najgorszy H&S w jakiego
> grałem) mogę Ci śmiało doradzić żebyś brał DIII - szczególnie po najnowszym patchu =)
To chyba dla Ciebie, bo Loki był jednym z fajniejszych h&s. Rozumiem gdybyś napisał Legends: Hand of God.

Odpowiedz
imbamichal

kindziukxxx GOOD TROLLING BRO

Odpowiedz
kauach

@TobiAlex

No przecież nie piszę o wszystkich graczach świata =). Loki miał tylko jedną wadę, która go dla mnie wyeliminowała: korytarz, powtarzalny klocek z setką wrogów, potem korytarz i taki sam klocek i tak dalej... żal świetnego klimatu i oprawy =/. Torchlight po przejściu "kampanii" zaczął być identycznie powtarzalny, a poza tym był stanowczo zbyt prosty (nawet DIII jest trudniejsze).

Niestety - frajdy z grania w te dwie gry było sporo, ale tylko przez pierwsze 3 - 4 godziny, potem - nuuuuuuda....

Odpowiedz
ZubenPL

Szkoda tylko że multi po paru dniach to będzie tylko zbieranina citerów z nieśmiertelnymi postaciami , ale może sinigel nie będzie tak nudny jak w T1.

@procesorek23

Chyba D1 to ty widziałeś tylko na obrazkach.

Odpowiedz
G kindziukxxx

> kindziukxxx GOOD TROLLING BRO
nie trolling, tylko duży dylemat, bo obie gry są podobne, obie dadzą dużo frajdy, a czasu będzie na jedną i w tym przypadku faktycznie ciężko będzie wybrać, a premiera zbiegnie się z zakupami więc trzeba będzie się zdecydować.

Odpowiedz
ZubenPL

> nie trolling, tylko duży dylemat, bo obie gry są podobne, obie dadzą dużo frajdy, a czasu
> będzie na jedną i w tym przypadku faktycznie ciężko będzie wybrać, a premiera zbiegnie
> się z zakupami więc trzeba będzie się zdecydować.
A co się dla ciebie bardziej liczy singiel czy multi ?@Gzyp_666Chyba jedna ze średnich podrób.

Odpowiedz
G aope

> > kindziukxxx GOOD TROLLING BRO
> nie trolling, tylko duży dylemat, bo obie gry są podobne, obie dadzą dużo frajdy, a czasu
> będzie na jedną i w tym przypadku faktycznie ciężko będzie wybrać, a premiera zbiegnie
> się z zakupami więc trzeba będzie się zdecydować.
Pomogę Ci w wyborze.Diablo III - konieczność non-stop połączenia z Internetem, nawet gry grasz samemu (lagi podczas gry samemu - bosko), brak losowo generowanych poziomów, zamknięta struktura, najbardziej zamordystyczny DRM w historii,tylko 4 graczy jednocześnie, jeśli nie jesteś mniłośnikiem wyłącznie farmienia, to po jednym ukończeniu gry będziesz zasypiał, uproszczenia na każdym kroku.Torchlight II - możliwośc gry offline, obsługa sieci lokalnych (LAN party!), możliwość tworzenia spersonalizowanych sesji, otwarta struktura gry, kompletny modkit po premierze co oznacza setki jesli nie tysiące modów (również w grach sieciowych!), 6 graczy jednocześnie (zapewne będzie można nawet więcej), dodatkowy content za free, brak uproszczeń w rozgrywce, niska cena i fajne communityZubenPL - Chyba jedna że słabszy podrób. Trudno mówić o podróbce, gdy Torchlight został stworzony przez ten sam zespół ludzi, który robił Diablo 1 i 2 :]

Odpowiedz
G Feallan

> Mam dylemat, nie mam jeszcze DIII, ale TII zapowiada się nawet lepiej, i sam nie wiem
> co wybrać?
Grałem w bety Diablo 3 i Torchlighta 2. Mimo, że byłem fanem D2 (w sumie dalej jestem), to T2 dawał po prostu więcej zabawy. + jest chyba 3 razy tańszy od Diablo.

Odpowiedz
G kindziukxxx

> > nie trolling, tylko duży dylemat, bo obie gry są podobne, obie dadzą dużo frajdy,
> a czasu
> > będzie na jedną i w tym przypadku faktycznie ciężko będzie wybrać, a premiera zbiegnie
>
> > się z zakupami więc trzeba będzie się zdecydować.
> A co się dla ciebie bardziej liczy singiel czy multi ?
chodzi mi o fun z gry, fajnie pograć w multi ale nie jest to koniecznością, ani warunkiem, chcę grę wciągającą na wiele godzin i nie nudzącą się :)aopeto chyba lepiej prezentuje się TII, dzięki za pomoc :)

Odpowiedz
ZubenPL

> Diablo III - konieczność non-stop połączenia z Internetem, nawet gry grasz samemu (lagi
> podczas gry samemu - bosko), brak losowo generowanych poziomów, zamknięta struktura,
Losowo generowane poziomy są.> najbardziej zamordystyczny DRM w historii,tylko 4 graczy jednocześnie, jeśli nie jesteś
> mniłośnikiem wyłącznie farmienia, to po jednym ukończeniu gry będziesz zasypiał, uproszczenia
> na każdym kroku.
On kiedy gry Multi mają DRM ? W T2 też nie będzie co robić po ukończeniu gry , oprócz tego że będziesz mógł po walczyć że znajomym lub jakimś citerem , będą jeszcze mody.> ZubenPL - Chyba jedna że słabszy podrób.
>
> Trudno mówić o podróbce, gdy Torchlight został stworzony przez ten sam zespół ludzi,
> który robił Diablo 1 i 2 :]
Lepiej sprawdź kto tam pracuje bo to nawet w połowie nie jest ten sam zespół. > chodzi mi o fun z gry, fajnie pograć w multi ale nie jest to koniecznością, ani warunkiem,
> chcę grę wciągającą na wiele godzin i nie nudzącą się :)
T1 grą wciągającym i nie nudzącą się ,nazwać nie można ,co do dwójki to na to pytanie można odpowiedzieć po jej premierze.

Odpowiedz
Piterixos

> Mam dylemat, nie mam jeszcze DIII, ale TII zapowiada się nawet lepiej, i sam nie wiem
> co wybrać?
Torchlight to sztucznie nadmuchany balon. Mętna muzyka, brak zróżnicowanego uzbrojenia czy umiejętności, monotonne poziomy, a do tego gra jest klonem gry fate wydanej o ile pamiętam w 2006 roku (poczytaj i zobaczysz, ze to niemal klon). Dlatego wątpię, aby druga część chociaż minimalnie dorównywała Diablo III pod jakimkolwiek względem. Jeśli pytasz co lepsze, to bierz Diablo III.

Odpowiedz
G aope

> Losowo generowane poziomy są.
Niestety nie ma. Losowe są tylko wydarzenia.> On kiedy gry Multi mają DRM ?
Ah, czyli schodzimy na tą jałowa dyskusję, ze Diablo III to gra wyłacznie multi. No cóż. Ja przeszedłem ją za 1 razem samemu. Jedyna różnica względem jakiejkolwiek gry singlowej - konieczność połączenia z internetem (non-stop) i zespolenia gry z Battlenetem.> W T2 też nie będzie co robić po ukończeniu gry , oprócz
> tego że będziesz mógł po walczyć że znajomym lub jakimś citerem , będą jeszcze mody.
Problem w tym, że T2 otrzyma te same narzędzia, z których Runic korzystał przy tworzeniu gry. Co to oznacza? W zasadzie będzie mozna zrobić całkowicie nową kampanię, z nowymi modelami, nową historią, w zasadzie - wszystkim. Nie martw się - community się postara. przy Diablo za kilka lat dostaniesz rozszerzenie, a do tego czasu będziesz farmił na tych samych poziomach :] Sry, wolę podejście Runic :]> Lepiej sprawdź kto tam pracuje bo to nawet w połowie nie jest ten sam zespół.
Pracują kluczowe osoby, które odpowiadały za pierwsze dwa Diabły.> T1 grą wciągającym i nie nudzącą się ,nazwać nie można ,co do dwójki to na to pytanie można odpowiedzieć po jej premierze.
T1 cierpiał tylko z uwagi na brak opcji sieciowych. Był tez pierwszym projektem studia o budżecie, który zapewne nie wystarczyłby na półroczne wyżywienie jednego programisty Blizzarda ;)gra jest klonem gry fate wydanej o ile pamiętam w 2006 roku (poczytaj i zobaczysz, ze to niemal klon).Jednym z założycieli Runic jest twórca Fate, więc jak moze być mowa o klonie?

Odpowiedz
ZubenPL

> > Losowo generowane poziomy są.
>
> Niestety nie ma. Losowe są tylko wydarzenia.
Widać że nie grałeś. > Ah, czyli schodzimy na tą jałowa dyskusję, ze Diablo III to gra wyłacznie multi. No cóż.
> Ja przeszedłem ją za 1 razem samemu. Jedyna różnica względem jakiejkolwiek gry singlowej
> - konieczność połączenia z internetem (non-stop) i zespolenia gry z Battlenetem.
Tak wyglądają multi w hack'n'slash w takim PoE nikt się nie czepia że nie ma singla. > Problem w tym, że T2 otrzyma te same narzędzia, z których Runic korzystał przy tworzeniu
> gry. Co to oznacza? W zasadzie będzie mozna zrobić całkowicie nową kampanię, z nowymi
> modelami, nową historią, w zasadzie - wszystkim. Nie martw się - community się postara.
> przy Diablo za kilka lat dostaniesz rozszerzenie, a do tego czasu będziesz farmił na
> tych samych poziomach :] Sry, wolę podejście Runic :]
Przecież napisałem że będą mody a one i tak nie zastąpią słabego multi(najważniejszej rzeczy w D1 i D2.) > > Lepiej sprawdź kto tam pracuje bo to nawet w połowie nie jest ten sam zespół.
>
> Pracują kluczowe osoby, które odpowiadały za pierwsze dwa Diabły.
Z kluczowych osób nie ma wielu w tym najważniejszej , Davida Brevika. > T1 cierpiał tylko z uwagi na brak opcji sieciowych. Był tez pierwszym projektem studia
> o budżecie, który zapewne nie wystarczyłby na półroczne wyżywienie jednego programisty
> Blizzarda ;)
T1 cierpiał z powodu nudnych map , potworów , czy systemu umiejętności i wielu innych rzeczy. > I kolejny który nie wie, że jednym z założycieli Runic jest twórca Fate, więc jak moze
> być mowa o klonie?
Autoplagiat.

Odpowiedz
G aope

> > Niestety nie ma. Losowe są tylko wydarzenia.
> Widać że nie grałeś.
Co prawda mam tylko nieco ponad 50 godzin w Diablo III, ale widac to wystarczy, aby stwierdzić, że nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz http://us.battle.net/d3/en/forum/topic/5596251492> Tak wyglądają multi w hack'n'slash w takim PoE nikt się nie czepia że nie ma singla.
Nie, tak wygląda Daiblo III, które wymaga połaczenia z siecią, podczas gdy to samo mogłoby oferowac z opcjonalnym połączeniem. W efekcie nawet jak gra się samemu, sa możliwe lagi. Próbujesz usprawiedliwiac ich drm i nie mam pojęcia czemu. Licze na to, ze tak samo będziesz bronił choćby Ubisoftu.> Przecież napisałem że będą mody a one i tak nie zastąpią słabego multi(najważniejszej
> rzeczy w D1 i D2.)
Grałes chocby w betę T2? Zakładam, że nie, więc skąd wiesz, jakie tam będzie multi? Z tego co ja ograłem, to multi w becie było bardziej rozbudowane od tego, co finalnie zaprezentował D3. Ponadto mody w tej grze mogą zmienić wszystko i dodać nowy content za free, w przeciwieństwie do Diablo, gdzie za nowy, wyczekiwany latami content będziesz musiał zapłacić, a do tego czasu będziesz farmił te same poziomy.> Z kluczowych osób nie ma wielu w tym najważniejszej , Davida Brevika.
Owszem, Brevik prowadzi swój własny biznes i niedawno dosyc dosadnie wypowiedział się o najnowszym Diable. Nie chce mi się przepychać, ale ludzie pracujący w Runic mają więcej wspólnego z Diablo, niż zespół który robił trójkę, co nie wyszło jej na dobre.> T1 cierpiał z powodu nudnych map , potworów , czy systemu umiejętności i wielu innych
> rzeczy.
Oczywiście :]> Autoplagiat.
Szkoda klawiatury.

Odpowiedz
G Arcling

> bierz TII, znacznie tańsze, kupując teraz dostaniesz TI za friko, a dodatkowo masz pewność,
> że żadna dziwna korporacja nie będzie szalała z durnymi DLC.
>
DLC? Przecież do Diablo 3 nie ma żadnych i nie będzie poza dwoma, ale dużymi i w starym stylu, dodatkami.

Odpowiedz
ZubenPL

> Co prawda mam tylko nieco ponad 50 godzin w Diablo III, ale widac to wystarczy, aby stwierdzić,
> że nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz http://us.battle.net/d3/en/forum/topic/5596251492
Podziemia są losowe, może słabo losowe ale na pewno nie gorzej niż w T1. > Nie, tak wygląda Daiblo III, które wymaga połaczenia z siecią, podczas gdy to samo mogłoby
> oferowac z opcjonalnym połączeniem. W efekcie nawet jak gra się samemu, sa możliwe lagi.
> Próbujesz usprawiedliwiac ich drm i nie mam pojęcia czemu. Licze na to, ze tak samo będziesz
> bronił choćby Ubisoftu.
Wiesz jak by ktoś się uparł to GW też mógłby mieć tryb single. Diablo 3 nie ma singla jest grą tylko sieciową(nie ma DRMu). Co do UBI to AC2 miał jakikolwiek multi ? > Grałes chocby w betę T2? Zakładam, że nie, więc skąd wiesz, jakie tam będzie multi? Z
> tego co ja ograłem, to multi w becie było bardziej rozbudowane od tego, co finalnie zaprezentował
> D3. Ponadto mody w tej grze mogą zmienić wszystko i dodać nowy content za free, w przeciwieństwie
> do Diablo, gdzie za nowy, wyczekiwany latami content będziesz musiał zapłacić, a do tego
> czasu będziesz farmił te same poziomy.
Multi w T2 działa identycznie jak OBN z diablo 2 czyli wylęgarnia oszustów z nieśmiertelnymi postaciami. A skoro siedzisz w tym temacie bardziej niż ja to powiedz mi ci będzie PK. No mody mogą być ciekawsze niż oryginalna gra(DayZ). > Owszem, Brevik prowadzi swój własny biznes i niedawno dosyc dosadnie wypowiedział się
> o najnowszym Diable. Nie chce mi się przepychać, ale ludzie pracujący w Runic mają więcej
> wspólnego z Diablo, niż zespół który robił trójkę, co nie wyszło jej na dobre.
Co to zmienia skoro T1 udowodnili że to nie gwarantuje dobrej gry ?> Oczywiście :]
Poczytaj sobie opinie o T1 większości gra się znudziła się po paru godzinach przez co nawet jej nie przeszli.

Odpowiedz
G Lordpilot

> Widać że nie grałeś. A to ciekawe bo jeszcze wczoraj grał ze mną dwie godzinki swoim barbarzyńcą, czasem sobie tak jeszcze "pykamy", nie za dużo bo D3 w porównaniu do D2 potrafi znudzić na dłuższą metę. Myślę zresztą, że najlepiej będzie jak poda swój nickname a Ty honorowo zaraz po tym przeprosisz za falszywe oskarżenia.Co do "losowości" - na pewno jest w lochach (na strasznie miernym poziomie - bywa że wylosują się trzy takie same komnaty pod rząd), co do "outdoor" lokacji głowy za to nie dam, ale mam wrażenie, że kluczowe lokacje są robione "na sztywno" bo strasznie się powtarzają (dodam - akurat to mi AŻ TAK STRASZNIE nie przeszkadza).

Odpowiedz
ZubenPL

> A to ciekawe bo jeszcze wczoraj grał ze mną dwie godzinki swoim barbarzyńcą, czasem sobie
> tak jeszcze "pykamy", nie za dużo bo D3 w porównaniu do D2 potrafi znudzić na dłuższą
> metę. Myślę zresztą, że najlepiej będzie jak poda swój nickname a Ty honorowo zaraz po
> tym przeprosisz za falszywe oskarżenia.
Przepraszam :) > Co do "losowości" - na pewno jest w lochach (na strasznie miernym poziomie - bywa że
> wylosują się trzy takie same komnaty pod rząd), co do "outdoor" lokacji głowy za to nie
> dam, ale mam wrażenie, że kluczowe lokacje są robione "na sztywno" bo strasznie się powtarzają
> (dodam - akurat to mi AŻ TAK STRASZNIE nie przeszkadza).
W pierwszym T1 też losowość była kiepska ,praktycznie zawsze lokacje to był korytarz z małymi odnogami prowadzący do zejścia na niższy poziom.

Odpowiedz
G aope

Dobra, nie ma co się kłócić, jeśli za mocno odpisałem - również przepraszam.

Dla mnie natomiast sprawa jest prosta. Beta Diablo III bardzo mi się podobała, kupiłem pełną wersję i również bardzo mi się podobała. Problem w tym, że tylko przy pierwszym przejściu. Przy kolejnej próbie mocno zaczęła dokuczać mi monotonia i nuda - wciąz te same poziomy (naprawdę nie zauważyłem żadnej losowości, jesli występuje ona w jakims stopniu w podziemiach, to również tego nie zauważyłem, ponieważ tych jest zwyczajnie tyle co kot napłakał), ci sami przeciwnicy, beznadziejny drop i dom aukcyjny w powietrzu. Do tego lagi w singlu, szarpanie gry, rozłaczanie (to wina tylko i wyłącznie potrzeby bycia online i ich serwerów). Daleko mi jednak do twierdzenia, że Diablo III jest kiepskie - to dobra gra, tylko ona jest po prostu przereklamowana i zwyczajnie w złej półce cenowej. Gdyby nie robił jej Blizzard, to nikt by o niej już teraz nie rozmawiał. Wspomniana półka cenowa - D3 powinno kosztowac MAX $30, więcj imo nie jest ta gra warta. Przy takim budżecie i czasie produkcji powinien powstać znacznie lepszy produkt...

Jeśli zaś o Torchlight 2 chodzi. Po becie mogę z pełna odpowiedzialnością stwierdzić, że to gra na jaką właśnie czekałem. Bardzo dużo zagrywałem się kiedyś w pierwsze Diablo i jedynka pochodni pozwoliła mi bawic się równie dobrze. Do dwójki Diablo podchodziłem wielokrotnie, ale zwyczajnie zawsze coś mnie odrzucało, tymczasem Torchlight 2 wciągnął mnie niemiłosiernie. Owszem, jedynka miała swoje wady, które wynikały głównie z niewielkiego budżetu. Dwójka tych wad nie posiada. Owszem, nie ma mowy o budżecie choćby częsciowo takim, jaki miało Diablo 3, ale wyraźnie czuć, ze dobrze wydali kasę. Zresztą wystarczy rzucić okiem na to, jak wygląda biuro Runic http://kotaku.com/5939461/heres-an-inside-look-at-the-people-making-torchlight-ii to nawet nie ma odniesienia do fabryki Blizzarda.
W Torchlight 2 po prostu czuć serce włożone w produkcję, pasję, a nie jedynie liczenie kasy i kombinowanie. Oczywiście, że gra Runic nie sprzeda się nawet w połowie tak jak Diablo, bo i marka mniej znana i marketing w zasadzie żaden. Ale jestem przekonany, że dzięki podejściu Runic do swojej gry i do samego community, będzie ona żyła długo i szczęśliwie, a społeczność w spółce z producentem będzie dostarczać fajny content za free. Czas pokaże. I tak jak wspominałem - będzie demo, więc każdy niezdecydowany będzie mógł przetestować. Cena jest aż za niska...

Do zobaczenia na serwerach.

Odpowiedz
G Lordpilot

> W pierwszym T1 też losowość była kiepska ,praktycznie zawsze lokacje to był korytarz > z małymi odnogami prowadzący do zejścia na niższy poziom.
>

Wierzę na słowo :) Ze mnie żaden fan Torchlight'a - ograłem tylko demo, hmm... fajne było, pomyslalem - jak ma coopa to kupię. Sprawdziłem, poczytałem - multi brak, coopa brak - kasa została w kieszeni :)Dwójkę jednak zapreorderowałem - cena jest niewysoka, multi jest, squad facetów w sile wieku (między 30 a 40) jest, nic więcej do szczęscia nie potrzeba ;-). Czy gra się okąze lepsza od Diablo 3 ? Tego nie przesądzam.To się okaże w praniu.ps. Diablo 3 również nie uważam za złą grę, natomiast zgadzam się z aope, że jest zwyczajnie mocno przereklamowana i przehajpowana.

Odpowiedz
G kindziukxxx

> Torchlight to sztucznie nadmuchany balon. Mętna muzyka, brak zróżnicowanego uzbrojenia
> czy umiejętności, monotonne poziomy, a do tego gra jest klonem gry fate wydanej o ile
> pamiętam w 2006 roku (poczytaj i zobaczysz, ze to niemal klon). Dlatego wątpię, aby druga
> część chociaż minimalnie dorównywała Diablo III pod jakimkolwiek względem. Jeśli pytasz
> co lepsze, to bierz Diablo III.
skończy się na tym że obie gry będą w moim posiadaniu, ale TII w sumie tanie jak na premierę, więc można najpierw to zaryzykować, bo DIII nie spadanie przez najbliższe kilka lat z ceny.

Odpowiedz
Fanagir

Z jednym muszę się nie zgodzić. Chodzi oczywiście o lagi w Diablo 3. Nie wiem jaki masz internet lub na jakim komputerze grasz ale ja mając Wi-fi z słabym/bardzo słabym połączeniem jestem w stanie grać bez lagówi. Jedyny problem to ewentualne DC ale to już wina tylko i wyłącznie mojego internetu a raczej położenia mojego PC. Więc nie wiem czy masz internet 128 kbps czy słabego kompa lub może po prostu pecha. Swojego farta wykluczam ponieważ znam inne osoby ze słbaym netem które grają bez żadnych lagów w Diablo 3. Więc nie hejtuj już tak mocno tej gry z tego powodu.

Odpowiedz
G gemGreg

DIII lepsze

Odpowiedz
G aope

> Więc nie wiem czy masz internet 128 kbps czy słabego kompa lub może po prostu pecha.
Komputer mam w miare ok, nie jakiś super, ot, średni. Phenom II X4 970, 8GB RAM, Radek 6950 2GB. Internet: http://www.speedtest.net/result/2152005821.png Widocznie miałem trwającego tyle tygodni pecha. Co gorsza znajomy również ma tego samego pecha.

Odpowiedz
Fanagir

No cóż, więc to chyba naprawdę zależy od farta bo ja i znajomi na 4 MB/s gramy bez żadnych problemów. BTW zazdroszę szybkości połączenia. :)

Odpowiedz
G MisioKGB

Nie no na tym screenie to gra wygląda jak warcraft 3, panowie albo niech pokazują screeny w wysokiej jakości albo niech nie pokazują w ogóle. Takie zagrania to strzał w stopę pomimo tego jaką opinie miałaby pierwsza część.

Odpowiedz
Legendarny_ziom

kup oba tytuły, co to za jakies głupie pytania, jak lubisz tego typu gry to nie powinieneś mieć takich rozkminek, nie rozumiem.

Odpowiedz
G StNimrod

Ojj, trzeba przyznać że Torchlight 2 > DIII... niestety, takie czasy że gra za 20$ i robiona pewnie przez 1/4 tego co robili DIII jest i tak lepsza.

Odpowiedz
G zadymek

A ja się tak zastanawiam...
Bo z betą Torchlight 2 miałem już styczność i jak dla mnie wymiatała (oprócz Outlanderki), a i teraz podobno wyjdzie demo- po screenach widzę, że interfejs się zmienił, kto wie co jeszcze.
Z kolei Diablo III kawał czasu nie miałem okazji przetestować- Starter Edition było tylko dla "wybranych". Jeśli Blizz chciał mnie zniechęcić do kupna gry to nie mógł się bardziej postarać.
Dlatego, abstrahując od tego, która produkcja jest lepsza, zwyczajnie postawa Blizzard'a mi się nie podoba i i mam ochotę olać ich "dzieło".

Odpowiedz
Piterixos

> skończy się na tym że obie gry będą w moim posiadaniu, ale TII w sumie tanie jak na premierę,
> więc można najpierw to zaryzykować, bo DIII nie spadanie przez najbliższe kilka lat z
> ceny.
Oczywiście, że to najlepsze rozwiązanie. A co do ceny diablo...to pamiętaj, że Diablo 2 jest (albo było jeszcze niedawno) w sprzedaży za 60 albo 70 zł z dodatkiem węec wiesz:)

Odpowiedz