Informacje

Wymagania sprzętowe FIFA 13 zaktualizowane

28 Mateusz Stanisławski

W karcie FIFA 13 na Originie znaleźliśmy minimalne i zaktualizowane rekomendowane wymagania sprzętowe gry. Wygląda na to, że w tę odsłonę serii EA Sports nie zagrają posiadacze Windowsa XP.

FIFA 13 - obrazek 1
FIFA 13

Wymagania sprzętowe FIFA 13 zostały opublikowane w sieci już w połowie maja, ale wszystko wskazuje na to, że Electronic Arts pospieszyło się z ich publikacją – dziś na platformie Origin wypatrzyliśmy zgoła inne konfiguracje. Niestety, zmiany są na niekorzyść – zalecane wymagania nieco podskoczyły (wcześniej mówiono dwurdzeniowym procesorze, teraz mamy już czterordzeniowca), natomiast nawet w minimalnych nie uwzględniono systemu operacyjnego Windows XP. Zresztą spójrzcie sami:

FIFA 13 – minimalne wymagania sprzętowe:

  • system operacyjny Windows Vista (Service Pack 1) lub Windows 7;
  • dwurdzeniowy procesor taktowany częstotliwością 1,8 GHz;
  • 2 GB pamięci RAM;
  • karta graficzna ATI Radeon HD 3600 lub NVIDIA GeForce 6800GT (256 MB, Pixel Shader 3.0);
  • karta dźwiękowa kompatybilna z DirectX 9.0c;
  • 8 GB wolnej przestrzeni na dysku twardym;
  • połączenie z siecią 512 kb/s (gra wieloosobowa).

FIFA 13 – zalecane wymagania sprzętowe:

  • system operacyjny Windows Vista (Service Pack 1) lub Windows 7;
  • procesor Intel Core 2 Quad Q6600 (2,4 GHz) lub AMD Athlon II X4 600e (2,2 GHz);
  • 2 GB pamięci RAM;
  • karta graficzna NVIDIA GeForce 8800 GT lub ATI Radeon HD 4650;
  • karta dźwiękowa kompatybilna z DirectX 9.0c;
  • 8 GB wolnej przestrzeni na dysku twardym;
  • połączenie z siecią 512 kb/s (gra wieloosobowa).

Przypominamy, że FIFA 13 trafi na półki sklepowe 27 września bieżącego roku. Ostatnio dowiedzieliśmy się, że w grze, tak jak w edycji z „2012” w tytule, nie pojawi się T-Mobile Ekstraklasa. Pamiętajcie ponadto, że 11 września na platformach Xbox Live Arcade, PlayStation Network i Origin światło dzienne ujrzy wersja demonstracyjna produkcji, która zaoferuje pięć drużyn i jeden stadion.

Wymagania sprzętowe FIFA 13 zaktualizowane - obrazek 2

28 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
FiX3D

Bynajmniej wyjdzie demo żeby sprawdzić czy nadal odpali na XP.

Odpowiedz
mtsach

Ja tylko gwoli ścisłości dodam, że Origin przed naprawdę długi czas serwował majową konfigurację i te wymagania sprzętowe nie są jakimiś przeleżałymi, które dla kaprysu EA sobie walnęło na swojej platformie przy pierwszej zapowiedzi gry na zasadzie "byle było" - a tak się często zdarza na Steamie i właśnie Originie.
Na bieżąco przeglądam karty gier w tego typu usługach i jeśli dobrze pamiętam, jeszcze parę dni temu była właśnie majowa konfiguracja (przynajmniej na polskiej podstronie Origina). Więc - niestety - najprawdopodobniej to są najbardziej aktualne wymagania.

Odpowiedz
G Muradin_07

Czyli pójdzie bez problemu, nie ma się o co martwić :D

Odpowiedz
vegost

Patrząc na to, jak wygląda Fifa od lat. Mam wrażenie, że wymagania są wyssane z palca. Albo gra będzie tak bardzo niedopracowana, że potrzeba będzie aż Quada, żeby uciągnąć tą grę. Nie wspomnę o DX10 jako minimum. Nie widzę tutaj grafiki na miarę nowych bibliotek i lepszych podzespołów.

Odpowiedz
G TBKPredator

Biorąc pod uwagę, że spora część kupujących FIFĘ to niedzielni gracze, często posiadający mocno przestarzały sprzęt, to wycofywanie wsparcia dla Windows'a XP jest moim zdaniem strzałem w kolano. Co innego gdyby gra naprawdę oferowała jakieś fajerwerki pokroju BF 3 - wtedy taka decyzja była by po części usprawiedliwiona, ale znając życie nowa odsłona serii będzie wyglądała prawie dokładnie tak, jak poprzednia (przynajmniej tak wynika z zapowiedzi).

Odpowiedz
diabolo20

te wymagania sa grubo przesadzone a publicznosc dalej bedzie prosta tekstura:)

Odpowiedz
vegost

> te wymagania sa grubo przesadzone a publicznosc dalej bedzie prosta tekstura:)
Nie tylko publiczność wygląda jak kupa gówna, ale animacja piłkarzy to też lipa straszna. Jak patrzę sobie na NBA 2K ten nowy, to jest pod wielki wrażeniem. Tam animację publiczności są lepsze, niż piłkarzy w Fifa 13, 15 i inne. W Fifa ci piłkarze są jacy sztuczni i to widać.

Odpowiedz
diabolo20

No ale cóż konsolki chamują rozwój gier a my PC towcy na tym cierpimy:(

Odpowiedz
G CristianoRonaldo

Buhaha xpekowcom znó dali popalić xd

Odpowiedz
Isdead

Publiczność nie ma normalnych tekstur, bo na konsole by tego nie uciągły. Musieliby zmniejszyć jakość tekstur samej gry, a jak wiadomo: grafika stadionu, piłkarzy, murawy ważniejsza niż kibice znajdujący się na stadionie. Szczerze to rozumiem w 100%.

Choć na PC-ty mogliby w drodze wyjątku zrobić te tekstury publiki. Troszkę większe wymagania, ale w końcu by to było. Zawsze mogliby dodać opcję w ustawieniach grafiki - publika 3D, czy jedna fikuśna tekstura.

Odpowiedz
G Henrar

> No ale cóż konsolki chamują rozwój gier a my PC towcy na tym cierpimy:(
Yup, bo w grze piłkarskiej wygląd publiczności jest najważniejszy. Po kiego grzyba tracić środki na robienie realistycznej publiczności? Potem będą też narzekania, że gra wymaga 16GB RAMu na dzień dobry, a wielkiej różnicy nie ma.Stay classy, Master Race, stay classy.chamują, lol :D Przestań grać i zainwestuj w słownik. Bardziej ci się przyda

Odpowiedz
diabolo20

a ty przestan obrazac konsolowcu my niechcemy ciagle ogladac takich kwiatków z konsol a kolega mowil o opcji wyboru a nie na sile.

Odpowiedz
G Zgreed66

> my niechcemy
Mów za siebie plis

Odpowiedz
diabolo20

> > my niechcemy
> Mów za siebie plis
Kolejny co ma Xp na pokladzie i dwurdzeniowca 1 generacji

Odpowiedz
G sinir

Coraz więcej gier nie wspierających XP, dobrze. Ałfwiderzejen.

Odpowiedz
G Henrar

> a ty przestan obrazac konsolowcu my niechcemy ciagle ogladac takich kwiatków z konsol
> a kolega mowil o opcji wyboru a nie na sile.
Dalej proponuję wyłączyć komputer i zainwestować w słownik. Przyda ci się znacznie bardziej, bo twoich postów praktycznie się nie da czytać.PS. Ta "opcja wyboru" kosztuje czas i pieniądze, które można poświęcić na znacznie ważniejsze w grach aspekty. M. in. (uwaga, prawdopodobnie tego nie wiedziałeś) GAMEPLAY'U.A potem jest wielkie zdziwienie, że gry są płytkie :D

Odpowiedz
G Call_me_Kay

Nie no no...

Co jak co, ale lepsza publiczność to by się fifce przydała. Oczywiście wiadomo jakby to było. Od razu wymagania poszłyby w górę, ale chętnie oglądałbym porządne modele fanów na trybunach.
A gdyby tak jeszcze ich zachowania były naprawdę porządnie odwzorowane względem sytuacji na boisku, to ich widok sprawiłby mi podczas gry na pewno wielką przyjemność i realia gry by się podniosły.

Ale spodziewać się czegoś takiego możemy chyba dopiero za jakąś dekadę...

Odpowiedz
G Zgreed66

> A potem jest wielkie zdziwienie, że gry są płytkie :D
Widocznie chce jeszcze płytsze :P Choć cięzko oczekiwać głębokości po gierce piłkarskiej :)

Odpowiedz
G Zgreed66

> Kolejny co ma Xp na pokladzie i dwurdzeniowca 1 generacji
Ajkspi mam, bo lubie. Proca akurat zmieniam :)Choć cięzko mi zrozumieć co sie kryje za "dwurdzeniowcem I generacji". Taki Pentium D 820/920? Nach tego ni mam.

Odpowiedz
G Zgreed66

> A gdyby tak jeszcze ich zachowania były naprawdę porządnie odwzorowane względem sytuacji
> na boisku, to ich widok sprawiłby mi podczas gry na pewno wielką przyjemność i realia
> gry by się podniosły.
Na 2-3 mecze? Potem jak to mówią. Nothing special. W koncu to pare animacji tylko...

Odpowiedz
diabolo20

I tak i tak otoczka cała meczu jest beznadziejna. Nawet chłopcy podający piłke ups... ich niema piłka się pojawia z nikąd.

Odpowiedz
Dobos

Na świecie prawie nikt nie kupuje Fify na PC, spadku sprzedaży spowodowanego posiadaniem systemu XP lub słabego kompa EA nie odczuje wcale, na konsole na bank padnie rekord sprzedaży :) ja kupiłem PS3 głównie dla Fify i nie żałuję :)

Odpowiedz
mtsach

W kontekście dema wygląda na to, że Origin namieszał - próbka śmiga bez problemów na XP.

Odpowiedz
G Call_me_Kay

> Na 2-3 mecze? Potem jak to mówią. Nothing special. W koncu to pare animacji tylko...
Zawsze coś. Obecnie wszystko jest nadal strasznie sztuczne. Mało indywidualnych zachowań piłkarzy.A to czasem ktoś podwinie getry na kolanie, a to będzie bił prawo koledze za podanie... i to wszystko.A czy w ogóle obecnie w FIFIE piłkarze chodzą? Bo o ile mnie pamięć nie myli to chyba nie za bardzo.

Odpowiedz
G Zgreed66

> Zawsze coś. Obecnie wszystko jest nadal strasznie sztuczne. Mało indywidualnych zachowań
> piłkarzy.
> A to czasem ktoś podwinie getry na kolanie, a to będzie bił prawo koledze za podanie...
> i to wszystko.
>
> A czy w ogóle obecnie w FIFIE piłkarze chodzą? Bo o ile mnie pamięć nie myli to chyba
> nie za bardzo.
To, to tak. Tylko nie publika w którą pakowanie jest jak puszczenie pary w gwizdek.

Odpowiedz
Hooky133

Mi demo na XP odpaliło ;) (może to wina tego, że instalowałem directx 10 na xp [jakąś specjalną wersje])

Odpowiedz
G Zgreed66

> Mi demo na XP odpaliło ;) (może to wina tego, że instalowałem directx 10 na xp [jakąś
> specjalną wersje])
Tia, a świstak sreberka zawija.

Odpowiedz