Informacje

Twórcy S.T.A.L.K.E.R.-a 2 publikują kolejne materiały ze skasowanej gry

17 Mateusz Stanisławski

Światło dzienne ujrzały nieznane wcześniej grafiki koncepcyjne, które powstały z myślą o grze S.T.A.L.K.E.R. 2. Zobacz, jak miały wyglądać postacie w anulowanej produkcji studia GSC Game World.

S.T.A.L.K.E.R. 2 - obrazek 1
S.T.A.L.K.E.R. 2

Anatoliy Didok, który obecnie współpracuje z ekipą odpowiedzialną za sieciowego FPS-a Survarium, umieścił na swojej stronie internetowej porcję grafik, na bazie których miały zostać przygotowane postacie w drugiej odsłonie serii S.T.A.L.K.E.R. Wszystkie prace prezentujemy poniżej – możecie przyjrzeć się modelom pijawki, stalkera, handlarza oraz osobnika z egzoszkieletem. Dodatkowo jedna grafika przedstawia kilka elementów ekwipunku, z których bez wątpienia zrobilibyśmy użytek, odkrywając kolejne mroczne tajemnicy Zony.

No właśnie, „zrobilibyśmy” – przypominamy, że gra ostatecznie trafiła do piachu. Choć od czasu do czasu jesteśmy karmieni plotkami, w tym takimi, które sugerują, że Bethesda dzierży prawa do marki, powrót wyczekiwanego spojenia FPS-a z RPG-iem jest mało prawdopodobny. Gracze, którzy są spragnieni postapokaliptycznych klimatów zza naszej wschodniej granicy, są zmuszeni czekać na Survarium. Albo nie mniej intrygujące Nuclear Union.

Źródło: Stalker-gsc.ru

17 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
G piorko90

To boli :/

Odpowiedz
G LordTyrranoos

Jedna z najbardziej wyczekiwanych przeze mnie gier ostatnich lat. Damn, to coś, co powstaje jako MMO to dla mnie zupełnie nie to samo...

Odpowiedz
G Kubala000

Gram.pl niezły czas reakcji, te materiały wyciekły jakieś 4 dni temu...

Odpowiedz
mtsach

> Gram.pl niezły czas reakcji, te materiały wyciekły jakieś 4 dni temu...
Lepsza taka (jeszcze w miarę akceptowalna) niż żadna. Swoją drogą poza rodzimymi fan page'ami nie natknąłem się na większe polskie strony, które w ogóle dotarły do tych materiałów - jako jedni z nielicznych je opublikowaliśmy. Więc nie widzę powodów do narzekań.

Odpowiedz
G Crew_900

Na Stalker.pl ta informacja jest od 3 dni :D

Odpowiedz
gotcha

Taki egzoszkielet jakoś bardziej do mnie przemawia niż np. nanosuit w Crysis.To jakos tak moje pierwsze skojarzenie z tymi grafikami. Ach, szkoda tej gry...

Odpowiedz
G Muradin_07

Tak się teraz zastanawiam: po kiego grzybka to publikują skoro i tak gra się nie pojawi? Chyba po to, żeby fani lekko zaszlochali że dobry sequel poszedł na spacer. Chociaż ja tam mam nadal nadzieję że dwójka kiedyś się pojawi- może być nawet w takiej formie w jakiej były poprzednie części, z tą samą grafiką tylko nowe możliwości.

Odpowiedz
xKoweKx

Ciekawe dlaczego gram.pl napisało, że to model handlarza, skoro nigdzie oprócz na Stalker.pl to nie jest napisane... :D A S.T.A.L.K.E.R. 2 nie jest anulowany tylko ZAMROŻONY, a to jest duża różnica - projekt nie trafił całkowicie do kosza.

Odpowiedz
Boguslav4

> Tak się teraz zastanawiam: po kiego grzybka to publikują skoro i tak gra się nie pojawi?
> Chyba po to, żeby fani lekko zaszlochali że dobry sequel poszedł na spacer.
Mogą sprawdzić reakcję fanów - nadal w końcu robią gry. Pamiętaj, że to czyjaś praca, a pomijając aspekt komercyjny większość ludzi (artystów w szczególności :P ) lubi, gdy ich prace są publikowane/nie trafiają do kosza :)

Odpowiedz
MBi

i na bank minimum 1GB ramu na karcie

Odpowiedz
Essau

Darzyłem Stalkera szczerą miłością.

Odpowiedz
G bobobo

Dlaczego...

Odpowiedz
tygrys827

wątpię żeby w grze to tak ładnie wyglądało...

Odpowiedz
G sinir

Obsidian, ratuj! Zrobisz South Parka to od razu do Stalkera, nawet na Fallouta wyłóż.

Odpowiedz
G LESZ3u

IMO słabo to wygląda. Stalker jak na swoje lata wyglądał co najmniej bardzo dobrze, tutaj natomiast modele biją plastikiem i są dziwnie czyste. Wiem, że to zapewne jakaś wczesna wersja, ale gdyby mi ktoś powiedział, że to robota fanów, łyknąłbym takie info bez żadnego zastanowienia.

Co do fanów - dalej czekam na Zonę na CryEngine, chociaż akurat na ich twórczość narzekać nie można - mało która gra posiada tak płodną i finezyjną społeczność modderską.

Odpowiedz