Informacje

DayZ oficjalnie osobnym tytułem, Bohemia wspiera przedsięwzięcie

26 Małgorzata Trzyna

Niezależny projekt, DayZ na PC, czyli modyfikacja do ArmA II, stanie się osobnym tytułem. Bohemia Interactive zamierza wspierać go finansowo.

DayZ oficjalnie osobnym tytułem, Bohemia wspiera przedsięwzięcie - obrazek 1
DayZ

- Jest to bajeczne zakończenie historii moda, którego nikt kilka miesięcy temu się nie spodziewał – powiedział Dean Hall, pracujący na stanowisku szefa projektu. – Tworzenie i aktualizowanie modyfikacji będzie przebiegało równolegle z tworzeniem gry, więc każdy, kto grał w modyfikację, będzie mógł kontynuować zabawę. Projekt, podobnie jak Minecraft, zostanie wydany w wersji alfa za znacznie niższą cenę, a następnie będą w nim szybko wprowadzane kolejne poprawki.

Hall dodał, że zdaje sobie sprawę, że po tym ogłoszeniu ludzie będą mieli mnóstwo pytań i obiecał, że uzyskają na nie odpowiedzi w nadchodzących tygodniach. Gra doczeka się również własnej strony internetowej: www.dayzgame.com.

Źródło

26 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
G Damianuss1

Ciekawy jestem czy będzie taniej niż kupno podstawki i dodatku?

Odpowiedz
G TobiAlex

> Ciekawy jestem czy będzie taniej niż kupno podstawki i dodatku?
Tak, tylko w pewnym momencie mod nie będzie już wspierany a samodzielna gra tak.

Odpowiedz
G Reffanov

Mam tylko nadzieję że cena nie będzie zbyt wygórowana. Fajnie byłoby też gdyby posiadacze Army i dodatku dostali jakąś zniżkę.

Odpowiedz
G Leos8

Dokładnie. Niektórzy kupili ArmA 2 Combined Ops lub dodatek Arrowhead specjalnie dla DayZ. Przydałaby się jakaś zniżka.Do czasu jednak, kiedy gra zostanie wydana jako samodzielna, mod będzie działał co jest dobrą nowiną. Czyli trochę czasu minie.

Odpowiedz
G Quandor

Dobra wiadomość. Na pewno się tym bliżej zainteresuje. Od dawna z kumplami chcieliśmy w to zagrać:).

Odpowiedz
G dariuszp

Jaka zniżka ? To kompletnie nowa gra i na dodatek w praktyce robiona przez inne studio. Nie wiem o co Wam chodzi. DayZ NIE BYŁ ROBIONY PRZEZ STUDIO ODPOWIEDZIALNE ZA ARMĘ!!

Bohemia miesza się w to zapewne z kilku powodów
~ lepiej owej grupie odpowiedzialnej za DayZ pracować z silnikiem który już znają
~ Bohemia może ich spróbować wciągnąć do zespołu
~ może odwdzięczają się z uwagi na to że od dłuższego czasu Arma która jest starą grą wylądowała tu i ówdzie w pierwszej piątce najlepiej sprzedających się gier

Odpowiedz
G Crew_900

Nudne to jak flaki z olejem.

Odpowiedz
vegost

No to w takim razie poczekam aż wyjdzie osobno. Szkoda teraz płacić 70 zł za podstawkę i dodatek.

Odpowiedz
G Leos8

> No to w takim razie poczekam aż wyjdzie osobno. Szkoda teraz płacić 70 zł za podstawkę
> i dodatek.
30 zł na allegro.Just sayin...A w mailu nawet Ci podają skąd pobrać ;)dariuszp - Zdaję sobie sprawę przez kogo to było robione, patrząc jednak na to, ze mod powstał do ARMA 2 i Arrowheada chciałbym, by cena nie przekraczała bariery 60-70zł.

Odpowiedz
Skip15

@Dariuszp - nie wiem czy słyszałeś, ale DayZ jest robiony przez jednego z członków Bohemia Int. ;) Tak więc widząc w tym dobry interes, firma inwersuje pieniądze w pomysł swojego pracownika.

Ale masz racje, zapewne nie będzie zniżek dla właścicieli Army, bo to na nią ludzie wydali pieniądze, nie na moda.

Odpowiedz
G Eguroll

Trochę smutne, że taka perełka wśród gier wideo jak ArmA 2 zdobywa popularność dzięki modowi ;[

Odpowiedz
G Wrocu1

Moim zadniem to bardzo fajna wiadomość jako osobny tytuł zostanie odseparowana od Army dzięki czemu jak gra bedzie wielkim niewypałem (mam nadzieje że nie będzie, chociaż wojna WarZ vs DayZ będzie trwać jak obie produkcje oficjalnie wyjdą) to Arma nie dostanie przy tym po ryju.

Odpowiedz
FlankerD

Wersja pudełkowa PLS

Odpowiedz
G Szw3dzik

Jestem tylko ciekaw Ceny i kiedy premiera.

Odpowiedz
G Karfein

Na to czekałem :)

Odpowiedz
vegost

> 30 zł na allegro.
> Just sayin...
> A w mailu nawet Ci podają skąd pobrać ;)
Nie kupuje gier na allegro. To moja złota zasada. Chyba, że są to pudełkowe wersji od rzeczywistych sklepów a nie klucze nie wiadomo skąd :)

Odpowiedz
G bobobo

Fajnie,jak cena nie będzie za wysoka,kupię.

Odpowiedz
G Leos8

Na allegro są wystawiane klucze od RZECZYWISTYCH sklepów. Gamecodes.pl, go2arena, klucze inexus. Można kupić tanio.No, ale twoja sprawa. DayZ polecam, świetnie się gra.

Odpowiedz
Trolowarzysz

i tym sposobem znacznie zmniejszyli sobie sprzedasz Army 3, może i to lepiej...

Odpowiedz
G piorko90

Mam nadzieje, że jakoś fajnie przerobią silnik od army i dopracują grę. Na razie paczę więcej psują niż dają np. przed najnowszym paczem zombie nie teleportowało się na mnie :/

Odpowiedz
Deshu

> Nie kupuje gier na allegro. To moja złota zasada. Chyba, że są to pudełkowe wersji od
> rzeczywistych sklepów a nie klucze nie wiadomo skąd :)
Złota zasada że wolisz płacić więcej za to samo? I zrozum tu polaka.

Odpowiedz
G bobobo

> Złota zasada że wolisz płacić więcej za to samo? I zrozum tu polaka.
Ja rozumiem,nie wszyscy to psy którzy rzucają się nawet na najtańsze g*wno,niektórych obchodzi też pochodzenie sprzedawanego towaru. Najczęściej te "tanie" klucze z Allegro są z kradzionych kart kredytowych,albo od Rusków. A te Steam,czy inny system może ci zbanować i powiedz bye bye swoim wszystkim grom (które masz na Steamie).

Odpowiedz
Deshu

> > Złota zasada że wolisz płacić więcej za to samo? I zrozum tu polaka.
>
> Ja rozumiem,nie wszyscy to psy którzy rzucają się nawet na najtańsze g*wno,niektórych
> obchodzi też pochodzenie sprzedawanego towaru. Najczęściej te "tanie" klucze z Allegro
> są z kradzionych kart kredytowych,albo od Rusków. A te Steam,czy inny system może ci
> zbanować i powiedz bye bye swoim wszystkim grom (które masz na Steamie).
Młodzi komuniści, do boju!

Odpowiedz
G Akoss-94

> Jaka zniżka ? To kompletnie nowa gra i na dodatek w praktyce robiona przez inne studio.
> Nie wiem o co Wam chodzi. DayZ NIE BYŁ ROBIONY PRZEZ STUDIO ODPOWIEDZIALNE ZA ARMĘ!!
Choćby z tego powodu co podałeś dalej - dzięki modowi gra wylądowała w TOP5.I może dlatego że pomagamy w testach? :)

Odpowiedz
G bobobo

> Młodzi komuniści, do boju!
Taaa.

Odpowiedz
nerkokil

Wie ktoś czy gra będzie w wersji pudełkowej ??

Odpowiedz